Koszyk 0
Opis:
Jeden świat to za mało Długa Ziemia stoi otworem. Ludzkość rozprzestrzeniła się po niezliczonych światach, a flotylle sterowców łączą je, wspomagając wyprawy badawcze, wymianę handlową i rozwój kultury. Jednak gdy cała ludzkość kształtuje Długą Ziemię, ona sama też wpływa na ludzi. A zbliża się punkt kolizji kilku ważnych kryzysów.Ponad milion kroków od oryginalnej Ziemi Podstawowej, wyrasta nowa Ameryka - młody naród, który dość ma słuchania Podstawowego Rządu ... Trolle - pełne gracji stworzenia obdarzone świadomością zbiorową, których pieśń rozbrzmiewała kiedyś na całej Długiej Ziemi - wobec niepowstrzymanego marszu ludzkości zaczynają milknąć... i znikają.To Joshua Valiente, który - w towarzystwie wszechwiedzącej istoty znanej jako Lobsang - przed laty zbadał te równoległe światy. I do Joshuy Valiente Długa Ziemia zwraca się teraz o pomoc. Ponieważ pojawia się całkiem realna groźba wojny... wojny, jakiej ludzkość jeszcze nie prowadziła. "Długa wojna" to druga po "Długiej Ziemi" powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry''ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. W tej piekielnie inteligentnej powieści znakomity duet stworzył dla swoich czytelników nieskończoną ilość nowych światów do odkrycia. "Publisher''s Weekly" Znakomita opowieść. Błyskotliwa, zabawna, rozrywka w najlepszym wydaniu! "Daily Mail" Ta powieść to doskonały prezent dla wszystkich, którzy lubią być zaskakiwani. "I09" Przygotujcie się na kolejną część tego znakomitego cyklu. Na pewno się nie rozczarujecie. To naukowo udowodnione. "Booklist" Terry Pratchett (ur. 1948) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, a w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść "Dywan". Dwanaście lat później ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku - "Kolor magii". W 1998 r. Pratchett został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. Stephen Baxter (ur. 1957) jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich autorów science fiction, laureatem licznych prestiżowych nagród, współautorem "Odysei czasu". Mieszka w Northumberland. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephen Baxter, Terry Pratchett
  • 2014
  • 0
  • 446
  • 202
  • 142
  • 9788378396819
  • 9788378396819
  • ZBBAX

Recenzje czytelników

Tom zawieszony między pierwszym a trzecim

Ocena:
Autor:
Data:
Nie będę oryginalny w utyskiwaniu na „Długą wojnę”. Mam wrażenie, że jest jedną długą zapowiedzią kolejnego tomu. To, co sugeruje tytuł, jest tak naprawdę pewną potencjalnością o sile rażenia kapiszona. Tyle w książce wojny, ile trucizny w zapałce lub demona w Starskim (jeśli wolno mi się wspomóc opiniami z zupełnie innej powieści). A rozwiązanie głównego wątku, czyli trolli, mogłoby się odbyć równie dobrze na początku fabuły.

Chyba właśnie do fabuły można mieć najwięcej zastrzeżeń ... Gdyby autorzy zdecydowali się dać na pierwszy plan tylko jeden z przeplatających się (i niezbyt udanie połączonych w finale) wątków, np. jedną z dwóch ekspedycji, tj. „Benjamina Franklina” lub chińskich sterowców, rezygnując z innych (Nelson Azikiwe), to dostalibyśmy bardziej treściwą lekturę, a autorom dającego możliwość głębszego potraktowania poruszanych tematów.

Mimo wszystko druga wspólna powieść Pratchetta i Baxtera nie jest zła. Jest „tylko” poniżej oczekiwań czytelników zarówno jednego, jak i drugiego autora.

Zakończenie „Długiej wojny” nie pozostawia wątpliwości co do planów, by powstał tom trzeci. Punkt wyjścia jest interesujący, oby i taka była wynikająca z niego powieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Prolog tomu trzeciego

Ocena:
Autor:
Data:
Całość bardzo dobrze i lekko się czyta, momentami może za dużo Baxtera, jednakże trochę rozczarowujące zakończenie, przez które książka wygląda jak prolog do kolejnej cześci.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena