Koszyk 0
Opis:
Przedstawiamy nie do końca poważne śledztwo w sprawie fenomenu Francuzek - ich figury, sex appealu i stylu. Niejedna z nas zadaje sobie pytanie: jak one to robią? Jak one to robią, że są takie seksowne, pożądane, a przy tym eleganckie, pewne siebie? Jak osiągają maksymalny efekt przy minimalnym wysiłku? Zdecydowany krok, delikatny uśmiech, pełna klasy aura, uwodzicielski gest odgarnięcia włosów z twarzy - ideał kobiety?
Mniej Więcej
  • Helena Frith Powell
  • 2013
  • 240
  • 195
  • 130
  • 978-83-936455-1-0
  • 9788393645510
  • ZB05B

Recenzje czytelników

O Francuzkach w lekkim reportażu

Ocena:
Autor:
Data:
Dobrze napisana, przyjemna i ciekawa książka, którą zakwalifikować można do grona tych z pogranicza lekkiego reportażu, z silnymi wpływami blogów.
Autorka jest dowcipna, opowiada ciekawie o francuskich kobietach i ich fenomenie, z dystansem, ale nie pobłażliwie. W treść książki wplecione są opinie na temat charakteru Francuzek wygłaszane przez same Francuzki, Francuzów i przedstawicieli innych narodowości. Pojawiają się ciekawe porównania, krytyka jest konstruktywna (nie tylko Francuzek) ... Mimo iż jest to lektura raczej lekka, to z całą pewnością napisana solidnie, ale bez zbędnego napuszenia i idiotycznych rad typu: musisz zawsze nosić makijaż żeby być wspaniałą jak prawdziwa Francuzka.
Ciekawa i godna polecenia lektura.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

doskonała rozrywka

Ocena:
Autor:
Data:
W tej książce roi się od autentycznych rozmów ze znanymi Francuzkami - imponująca lista nazwisk wiele znaczących w świecie mody i urody (sprawdziłam w Internecie - wszystkie nazwiska są prawdziwe!). Ale to nie jest jedyna zaleta tej książki. Z reporterskim biglem Helena Frith Powell pokazuje na czym polega fenomen kobiet znad Sekwany. Często ironicznie i z dystansem opisuje to, co odróżnia Paryżanki od kobiet z Anglii, USA - to doskonale przekłada się również na nasze, polskie warunki ... Dowiadujemy się, jak świetnie wyglądać (i godnie, a nie śmiesznie) w każdym wieku, w czym nie przesadzać, a co można sobie darować. Dowcipne komentarze dodatkowo podkręcają to - jak zachwala wydawca – do końca niepoważne śledztwo. Po przeczytaniu wiem, że nie trzeba się głodzić, nie trzeba umierać ze zmęczenia na siłowni, nie trzeba stroić się jak choinka, żeby być sexy. Trzeba po prostu dbać o wygląd i – co w książce wielokrotnie autorka podkreśla – rozwój intelektualny jak od najmłodszych lat robią to Francuzki. Prawda, że proste? Książka napisana świetnym, lekkim językiem i nawet jeżeli nikt nie skorzysta z zawartych w niej rad, a poświęci kilka godzin i przeczyta, nie będzie żałował. To doskonała rozrywka odkrywająca dla wielu z nas kompletnie nieznany świat. Podczas lektury bawiłam się wyśmienicie. Polecam! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena