Koszyk 0
Opis:
Fascynujące kompendium współczesnej wiedzy na temat psychofizjologii stresu łączące perspektywy 4 dyscyplin: psychologii, neurologii, immunologii i endokrynologii. Autor wnikliwie opisał, co dzieje się z człowiekiem, gdy doświadcza stresu. Dzięki lekturze zrozumiemy, w jaki sposób oddziaływanie stresu na organizm ludzki wpływa na całe nasze życie, czyniąc nas podatnymi na choroby cywilizacyjne, wywołując m.in. zaburzenia pamięci i funkcjonowania mózgu, otyłość czy cukrzycę ... Stresu nie można wyeliminować, ale zrozumienie mechanizmów tej reakcji, jej przyczyn i efektów, pomoże nam radzić sobie z otaczającym światem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert M. Sapolsky
  • 2010
  • 1
  • 456
  • 235
  • 164
  • *, 97883-0116-0937
  • 9788301160937
  • Y6033

Recenzje czytelników

POLECAM

Ocena:
Autor:
Data:
Humorystycznie napisana literatura popularnonaukowa, która wciąga w swoją podróż po patofizjologii stresu. Gdyby wszystkie akademickie książki były tak pisane, egzaminy nie byłyby katuszami ;)
Polecam każdemu czytelnikowi, bo stres to nieodłączny element naszej codzienności, a tylko znając naszego wroga możemy się przed nim skutecznie chronić.
Czy ta recenzja była przydatna?

Warto!

Ocena:
Autor:
Data:
Książka napisana w przejrzysty, stopniowo nabudowujący wiedzę sposób. Pomimo bycia podręcznikiem, czytałem ją prawie tak samo szybko jak choćby fantasy czy kryminały. Tak powinna być serwowana nauka :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena