Koszyk 0
Opis:
Co myśli i czuje osoba cierpiąca na autyzm? Jak odbiera świat? Czy można się z nią porozumieć? Naoki Higashida – trzynastoletni autysta – nauczył się komunikować, wskazując litery na specjalnej tablicy. Dlaczego podskakuję to jego poruszający dziennik, w którym pokazuje, jak osoby autystyczne postrzegają rzeczywistość.
Mniej Więcej
  • Naoki Higashida
  • 2015
  • 1
  • 144
  • 200
  • 130
  • 9788328009424
  • 9788328009424
  • ZCFUV

Recenzje czytelników

Dlaczego podskakuję

Ocena:
Autor:
Data:
zabrakło mi słów... książka zasługuje na wyróżnienie!
Czy ta recenzja była przydatna?

Poznaj świat autystycznego dziecka

Ocena:
Autor:
Data:
Autyzm- złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych. Alienacja chorych w świecie własnych przeżyć sprawiła, że zaburzenie to nazwano autyzmem, od stgr. αὐτός (autós), co oznacza „sam”

Kochani dziś nie będzie recenzji ... a jedynie ogromna prośba byście sięgnęli po książkę Naoki Higashida "Dlaczego podskakuję". Jest to bardzo poruszająca pozycja dzięki której będziecie mogli zajrzeć za kurtynę świata dzieci autystycznych. Jak zapewne zdajecie sobie sprawę mimo,że w kwestii zaburzeń autystycznych prowadzi się wiele badań to jednak nadal choroba ta pozostaje dla nas wielką niewiadomą, Do dziś nie została ona zgłębiona na tyle byśmy wiedzieli co dzieje się w głowie osoby dotkniętej autyzmem kiedy widzimy jej dla nas samych zaskakujące,niezrozumiałe, a często nawet dziwne zachowania.

Naoki jest trzynastolatkiem z autyzmem,który w swojej książce chce przybliżyć nam ten nieznany świat po to abyśmy poznali odpowiedzi na wiele często zadawanych pytań odnośnie tej jednostki chorobowej, a tym samym przestali postrzegać autyków poprzez pryzmat własnych domysłów i przypuszczeń,które nie tylko błędnie interpretują takie a nie inne ich postępowanie,ale również stają się dla tych ludzi bardzo bolesne.

Z tej niepozornej,cieniutkiej książeczki dowiecie się min.:

Dlaczego ludzie autystyczni mówią tak głośno i dziwnie?
Dlaczego wciąż powtarzają te same pytania?
Dlaczego nie potrafią rozmawiać?
Dlaczego nie patrzą w oczy kiedy mówią?
Czy wolą być sami?
Dlaczego podskakują?

To tylko niektóre z wielu pytań,na które stara się odpowiedzieć autor.

Śmiem twierdzić,że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego. Często boimy się konfrontacji z odmiennością i niepełnosprawnością. Lęk ten często nie wynika z niechęci ale właśnie z braku wiedzy. Boimy się tego, co nieznane,gdyż nie wiemy jak zachować się stając "z tym" twarzą w twarz. Po skończeniu lektury "Dlaczego podskakuję" strach przestanie mieć wielkie oczy.

Polecam tę książkę nie tylko tym którzy nie wiedzą zupełnie nic o autyzmie i chcieli by przyjrzeć się temu zagadnieniu troszeczkę bliżej ale również rodzicom autyków, nauczycielom,pedagogom bo choć oni obcują z autyzmem na co dzień,to jak wspomniałam już wcześniej nie jest on ciągle dostatecznie zgłębiony,a od kogo czerpać wartościowszą wiedzę jak nie od samej osoby autystycznej.

Moja ocena to: 10/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena