Koszyk 0
Opis:
CZY POTĘGA MIŁOŚCI WYSTARCZY, ABY ODMIENIĆ CZYJEŚ ŻYCIE? Okaleczony, porzucony przez matkę chłopczyk i ścigany przez policję haker. Los postawi na ich drodze uroczą, młodą i bardzo wrażliwą panią doktor. Czy tak różni ludzie, mogą w ogóle mieć ze sobą coś wspólnego? Rudowłosa Ania Kraska, która w Imię miłości przybyła do Jabłoniowego Wzgórza jako drobna, wystraszona 10-latka, w kolejnej części opowieści staje się piękną, pewną siebie młodą lekarką ... Jednak nie tylko ona będzie tu główną bohaterką - na jej drodze stanie przerażony, bezbronny, porzucony w szpitalu czterolatek. Ania jest gotowa poświęcić bardzo wiele, żeby mu pomóc. I nie tylko ona… Być może okaże się, że jej upór połączony z urokiem osobistym potrafi zmiękczyć niejedno serce i sprawi, że odmieni się los wielu osób. To nie koniec niespodzianek - losy Ani z Jabłoniowego Wzgórza dziwnym trafem splotą się z losami bohaterów Wiśniowego Dworku. Wszystkie miłośniczki przystojnego Ariela i tajemniczego Daniela będą mogły spotkać ich ponownie… Najnowsza powieść Katarzyny Michalak, oferuje wszystko to, za co autorkę cenią czytelnicy: siłę prawdziwej miłości i wartość marzeń, potężną dawkę emocji i skrywane tęsknoty. Nie zabraknie również bardzo dynamicznych zwrotów akcji, połączonej umiejętnie z wątkiem sensacyjnym. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Michalak
  • 2014
  • 0
  • 272
  • *, 9788308053997
  • 9788308053997
  • ZBJZG

Recenzje czytelników

Historia niesamowitej miłości

Ocena:
Autor:
Data:
„Gdy pokochasz miejsce, które nazwiesz domem, staje się ono czymś więcej niż czterema ścianami, w których zamknięta jest twoja historia, ale i marzenia na przyszłość. To azyl, ostoja, jedyny stały, jasny punkt w zmieniającej się ciągle rzeczywistości”.
/Katarzyna Michalak „Dla Ciebie wszystko”/

Każdy z nas szuka swojego miejsca na ziemi. Mamy swoje plany i założenia. Czy jednak możemy być pewni tego, że to, co zamierzamy zrobić, przyniesie nam spełnienie ... Los bywa nieprzewidywalny i właśnie on ma sporo do powiedzenia. Być może właśnie to, co nieznane, jest naszym przeznaczeniem. To, co niewiadome, wzbudza strach, ale może też wzbudzić nadzieję na prawdziwe szczęście.

„Dla Ciebie wszystko” jest nową książką Katarzyny Michalak. Powieść tak lekka, niczym letnia bryza, która dając przyjemność ciału, rozczula także serce. To historia o miłości – tak niespodziewanej i tak wyjątkowej, że czytelnik zagłębia się w każdy jej cal, każdą cząstką całego siebie.

Ania Kraska – wybitna absolwentka medycyny, powraca do swojego rodzinnego domu, gdzie czekają na nią dziadek oraz ciotka. Wrażliwa i kochająca dziewczyna została niegdyś okrutnie potraktowana przez los. Wychowywana bez ojca, musiała dodatkowo znieść śmiertelną chorobę matki, która odeszła zbyt wcześnie. Mając swoje plany, dotyczące pracy w szpitalu, powoli układa sobie wizję na przyszłość. Rodzinne okolice, przepełnione pachnącymi łąkami, zacisznymi okolicami wzbogaconymi przez dziewicze piękno natury, wzbudzają w dziewczynie przyjemne wspomnienia. Chcąc odpocząć, korzystając z chwili Ania zabiera ze stajni dziadka konia i wyrusza na niewinną i relaksującą przejażdżkę. Kobieta nie ma jednak pojęcia, że ta decyzja zmieni jej życie na zawsze…
Ciesząc się błogim spokojem, niesiona rytmem nadawanym przez to piękne zwierzę, zauważa nagle pośród wysokich traw ciało człowieka. Roztrzęsiona, ale zachowująca zdrowy rozsądek Ania, podbiega do znaleziska. Okazuje się, że leżącą w tym zacisznym miejscu osobą jest zmasakrowany mężczyzna. Chociaż jego ciało jest mocno okaleczone, żyje. Wykonując to, czego nauczono ją na studiach, dziewczyna udziela mężczyźnie pierwszej pomocy i postanawia zabrać go do szpitala. Odnajdując w pobliżu samochód znalezionego człowieka, zabiera go do środka i odjeżdża. Tajemniczy znajda resztkami sił prosi jednak, aby Ania nie zabierała go na pogotowie. To wydaje się kobiecie bardzo podejrzane. Czy zwyczajni ludzie zostają tak na co dzień okrutnie pobici i zostawiani w opuszczonym miejscu? Czy przeciętna osoba, która może umrzeć z wyczerpania i okaleczenia, ryzykuje i wzbrania się od udania do szpitala? Na myśl nasuwa się jeden wniosek – tak zachowuje się mafia. Mimo wszystko, Ania postanawia zaryzykować i zabiera mężczyznę do swojego domu. Obcy człowiek, którym na jakiś czas zamierza się zaopiekować, nie jest jednak jedną wielką niewiadomą. Ania odkrywa, że pobitą osobą jest poszukiwany w całej Europie wybitny haker. Jednakże uczciwa dotąd i niewinna bohaterka postanawia na jakiś czas zachować tę informację dla siebie. Dlaczego? Czyżby ścigany przez różne organizacje, aczkolwiek bardzo przystojny mężczyzna, poruszył serce młodej i zdolnej lekarki?

Opowieść o miłości, niecodziennej, trudnej i zaskakującej, która uderza w serca ludzi odmiennego świata. Czy dobro i zło, biel i czerń, czystość i krew – mogą znaleźć kompromis?

Katarzyna Michalak kolejny raz czegoś nas uczy. „Dla Ciebie wszystko” to książka, która pokazuje, że nie warto szufladkować ludzi. Wiedząc co nieco na temat kogoś , lubimy „przyklejać” łatki i kategoryzować ludzi według swoich wartości. Jeżeli ktoś raz popełni błąd, pamiętamy o nim przez całe życie, a nie zwracamy uwagi na to, że sami nie jesteśmy bez winy. A może nie warto mówić o kimś, że jest zły? Może właśnie tym sposobem obrażamy kogoś i pozbawiamy go szansy na „odrodzenie”. Jak się okazuje, w każdym z nas jest coś z dobra i są tacy ludzie, którzy w zaskakującym momencie potrafią to wykorzystać.

Uczucie, które spadło na główną bohaterkę książki – Anię – nie jest proste. Na krętej drodze, zmierzającej do szczęścia, stają różnorakie bariery, które nieraz będą boleśnie ranić. Jaka jednak będzie meta? To przecież ona jest najważniejsza. To właśnie dla niej warto się poświęcić. Odpowiedź na to pytanie powinniście znaleźć sobie sami, w książce zatytułowanej „Dla Ciebie wszystko”.
Ja czytałam tę powieść z ogromnym zaangażowaniem, ale i niepewnością. Książki autorstwa Katarzyny Michalak lubią przecież mieć zaskakujące i smutne zakończenia. Jak będzie tym razem? Nie mogę zdradzić. Powiem tylko tyle, że ta książka jest naprawdę warta uwagi.

Schemat powieści przypomina nieco bajkę, która wzbogacona realnymi problemami staje się interesującą, pochłaniającą i bardzo kobiecą lekturą. Nie przesadzając, chociaż nie czytałam wszystkich książek autorstwa pani Michalak, spośród tych, z którymi miałam styczność, „Dla Ciebie wszystko” pozostaje dla mnie najlepszą.

Odkryj rzeczywistość, w której świat przestępczy miesza się z krystalicznie czystą niewinnością. Czy dobro i zło są w stanie dać życie tak pięknemu uczuciu, jakim jest miłość? Warto pamiętać, że przecież słońce – które kochamy i uciążliwy deszcz – rodzą tęczę – cudowny efekt kontrastu, który znalazł wypracowany kompromis.

Polecam każdej pani – zakochanej, kochanej ale i poszukującej swojej drugiej połówki. Być może ta książka będzie wskazówką, która doda odwagi, a tym samym otworzy zamknięte bramy serca i zaprosi do jego spragnionego i wyczekującego wnętrza prawdziwą i kojącą miłość.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dla Ciebie wszystko

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy kto zna mój blog wie, że powieści Kasi Michalak lubię. Jedne bardziej, inne mniej, ale wszystkie przeniosły mnie w krainę dobrej literatury pozwalającej zapomnieć o "bożym świecie". Przy wielu z nich polały się łzy, czasami czułam się wzburzona, czasami zauroczona i podobnie było przy czternastej książce - "Dla Ciebie wszystko". Mnóstwo emocji a przede wszystkim zaspokojona ciekawość co do dalszych losów bohaterów poprzednich powieści autorki.

Pamiętacie " ... Wiśniowy Dworek" i losy Danusi, Danki i Daniela oraz zagubioną dziesięciolatkę Anię Kraskę z "W imię miłości"? Bardzo przyjemnie było znów spotkać się z bohaterami i wraz z nimi przeżywać nowe, fascynujące i sensacyjne chwile.
Od czasu ostatniego spotkania Ania urosła, ukończyła studia i została oficjalnie lekarzem, by spełnić obietnicę daną matce na łożu śmierci. Wakacje i ferie spędza na Jabłoniowym Wzgórzu wraz z dziadkiem i jego żoną, jednak już wkrótce zamierza wyjechać... Najpierw do chłopaka do Gdańska a potem do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka na nią współpraca ze znakomitym neurochirurgiem - profesorem Andermanem. Jednak życie ma dla Ani nowe niespodzianki i wiele z jej marzeń może nie dojść do realizacji. Niemal jak w brazylijskiej telenoweli podczas konnej przejażdżki dziewczyna znajduje rannego mężczyznę, który zabrania zawieźć się do szpitala, choć jego stan jest bardzo ciężki. Ania zabiera go do własnego domu, udziela pomocy lekarskiej i dba o to, by dziadek nie rozpoznał w młodym i przystojnym pacjencie poszukiwanego na całym świecie przestępcy - hakera Daniela van der Velta. Dlaczego przyjechał do Polski wiedząc, że może zostać schwytany? Czy Ani uda się ukryć przed światem jego tożsamość? Czy Daniel zdoła uciec w bezpieczne miejsce zanim ktokolwiek odkryje jego obecność w kraju?

W związku z pojawieniem się Daniela, spodziewałam się również pojawienia się jego sióstr. I nie pomyliłam się. Okazało się jednak, że Danka ma poważne problemy ze zdrowiem, spowodowane w zasadzie przez samego Daniela a związane z Arielem. Danusia wiedzie zaś - przynajmniej z pozoru, gdyż wciąż martwi się o pozostałą dwójkę - spokojne życie u boku męża i przysposobionych dzieci. I nagle w tej oazie miłości rodzinnej zjawia się Daniel, Ania i historia małego, zagubionego Piotrusia (którego matka zostawiła w szpitalu) zmieniają obyczajówkę w niezłą książkę sensacyjną. Miała wrócić następnego dnia, jednak.... Chłopczyk wciąż oczekuje na jej przyjście, zmaga się z niemiłym personelem, odparzeniami oraz znaczną utratą samodzielności - dlaczego? O tym musicie już przeczytać w książce. To właśnie jego losy rozpoczynają "Dla Ciebie wszystko" i nie wierzę, że jakaś kobieta, matka jest w stanie przebrnąć przez te strony bez wzruszenia czy łez.

Autorka po raz kolejny dowiodła, że nie boi się trudnych tematów. Wyobrażam sobie ile sił musiało ją kosztować zebranie materiałów i dobranie odpowiednich słów do opisania historii Piotrusia. Przecież też jest matką. Powieść pokazuje czytelnikowi wiele innych ludzkich spraw, które choć z pozoru proste i banalne, nie zawsze kończą się szczęśliwie. Bohaterowie musieli poradzić sobie z chronieniem przestępcy, niespodziewanymi odejściami ukochanych osób, samotnością oraz zupełnym brakiem uczuć u osób, które powinny mieć ich ogromne pokłady. Książka pełna jest również działalności przestępczej (ciekawe skąd Kejt eM czerpała wiedzę w tych kwestiach :)), są bowiem pościgi, kradzieże, wyłudzenia, podrabianie dokumentów i podszywanie się pod inne osoby. Kto i w jakim celu to robi? Kto ma na tym zyskać? Jak połączyć w całość elementy układanki, którą opisałam, by powstała z tego niesamowita powieść obyczajowo-sensacyjna okraszona miłością? Ja tego dokonać nie potrafię, jednak odsyłam do "Dla Ciebie wszystko", gdyż ja spędziłam przy niej doskonałe pięć godzin, próbując odgadnąć zakończenie i ocierając ukradkiem łzy.

Powieść dała mi to czego po niej oczekiwałam: doskonale nakreślonych bohaterów, życiowe problemy, które niestety często są "zamiatane pod dywan" a nie rozwiązywane oraz dwie ważne puenty: prawdziwa miłość może pokonać wszystko a ludzie powinni być dla innych ludźmi a nie katami. Uważam, że jest to świetne połączenie losów spokojnej i zrównoważonej Ani z wieloletnim przestępcą Danielem. Dwa dotychczasowe tomy serii owocowej "Wiśniowy Dworek" i "W imię miłości" zwieńczyła bardzo oryginalna powieść, ze sporą dawką nieszczęść i sensacji, ale dzięki temu książka nie jest za bardzo cukierkowa. Można sięgnąć po nią nie znając poprzednich tomów, gdyż niezbędne informacje są czytelnikowi przytoczone, jednak polecam czytanie w odpowiedniej kolejności - dla lepszego odbioru lektury. Może dla niektórych będzie to po raz kolejny krytykowana autorka, która napisała krytykowaną powieść, ale czyż to już nie standard? Moje zdanie znacie. Jeśli lubicie polskie obyczajówki, jeśli potrzebujecie przeczyszczenia kanalików łzowych lub jeśli chcecie przenieść się w świat, który pozwoli Wam zapomnieć o własnych problemach i myśli zajmie walką bohaterów o ich szczęście, to sięgnijcie po "Dla Ciebie wszystko". Kilka godzin dobrej lektury - zapewnione.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena