Koszyk 0
Opis:
Obraz wart jest tysiąca słów! Dixit to pięknie zilustrowana gra karciana, która poruszy Twoją wyobraźnię i nauczy kreatywnego podejścia do różnych skojarzeń! W tej wielokrotnie nagradzanej grze główną rolę odgrywają ilustracje na kartach. Gracze starają się wskazać kartę, która jest źródłem historii, a równocześnie zmylić przeciwników. Dixit to zaskakująca i emocjonująca, zaczarowana gra karciana, która połączy przy stole całą Twoją rodzinę i przyjaciół. Jak grać? 1 ... W swojej turze jako narrator podaj dowolne skojarzenie (słowo, frazę, piosenkę) do jednej ze swoich kart. Na przykład ,,Podróż" 2. Gracze wybierają spośród swoich kart tę, którą najlepiej ilustruje Twoje skojarzenie. Potasuj i odkryj wybrane przez graczy karty. 3. Wszyscy w tajemnicy głosują na kartę, która ich zdaniem należy do Ciebie. Na koniec rundy następuje punktowanie. Zawartość: * 84 karty z ilustracjami * 1 tor punktacji wewnątrz pudełka * 6 drewnianych króliczków * 36 znaczników do głosowania * instrukcja Czas gry: 30 minut Liczba graczy: 3-6 Wiek: 8+. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 275
  • 275
  • 3558380022473
  • ZBPNM
  • 7-10 lat, 10-13 lat, 14-16 lat
  • wszystkich

Recenzje czytelników

Wnioskuję o wycofanie gry Dixit z rynku

Ocena:
Autor:
Data:
Dixit to okropna gra. Okropna! Powinno się ją wycofać z rynku i zabronić sprzedaży! Istnieje ku temu kilka poważnych powodów:

- UZALEŻNIA. Nie ma tygodnia, żeby znajomi nie wpadli na "małą rundeczkę i do domu", co kończy się dopiero po kilku godzinach

- JEST ZARAŹLIWA. Kto raz zagra, jest już zainfekowany i przekazuje tę chorobę innym.

- POWODUJE BÓLE GŁOWY. Zbyt intensywnie eksploatuję półkule mózgowe, gdy w mojej kolejce muszę wymyślić nie nazbyt oczywiste ... ale też nie zbytnio trudne hasło.

- ŚCIĄGA GNIEW SĄSIADÓW, gdy do późnych godzin nocnych tniemy w Dixita i bardzo głośno o tym dyskutujemy.

- POWODUJE BEZSENNOŚĆ I DEKONCENTRUJE, gdy po rozgrywce wieczorne potyczki roztrząsam jeszcze w nocy i następnego dnia w pracy.

- WYWOŁUJE ZAZDROŚĆ, gdy ktoś z ekipy lepiej ode mnie odcyfruje myśli mojego chłopaka.

- MAM PRZEZ NIĄ POCZUCIE NIEPOTRZEBNIE WYDANYCH PIENIĘDZY. Inne, często drogie gry, leżą na półce i kurzą się, bo najczęściej wybieramy Dixita.

Podsumowując: Jeśli chcecie mieć święty spokój, w żadnym razie nie kupujcie tej gry!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ponadczasowa gra

Ocena:
Autor:
Data:
Dixit to wyjątkowa gra karciana- inna niż wszystkie.
Bardzo prosta, ale zarazem wykwintna.
Polega na wymyślaniu skojarzeń do pięknych ilustracji. Skojarzenia te można przedstawić na różne sposoby: wyśpiewać, wystukać, wymalować, wytańczyć, wymruczeć;można stawać na głowie, recytować wiersze, strzelać miny, itp.
Gdy gra się z dziećmi można całkowicie odpuścić rywalizację i liczenie punktów, bo i bez tego będzie mnóstwo emocji. Gra się tak miło, że nie chce się przestać.
Może być tak ... że początkującemu graczowi ciężko będzie wymyślać skojarzenia, ale nie powinien on się tym zrażać, gdyż po niedługim czasie wszystko się ładnie ułoży.
Gra ma w sobie coś takiego, że łączy wszystkie pokolenia w świetnej, pełnej humoru zabawie.
Dixit, chociaż jest dość drogi, to warto wydać na niego pieniądze. Myślę, że to jest ta jedna z nielicznych gier, które nigdy się nie nudzą. I tyle jest już dostępnych, pięknych dodatków!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena