Koszyk 0
Opis:
Paweł Kozioł, typ cyniczny i wyrachowany, robi swoją małą karierę - zostaje nauczycielem tańca w szkole podstawowej gdzieś na Śląsku. W szarej rzeczywistości lat 90. jest jak intrygujący przybysz z innego świata. Tym łatwiej może realizować swój ohydny plan - ma teraz nieograniczony dostęp do małych, słodkich, niewinnych dziewczynek. Choć może nie tak bezbronnych, jak mu się wydaje... Oryginalna, mocna powieść "pełną gębą". Krystyna Kofta.
Mniej Więcej
  • Anna Dziewit-Meller
  • 2012
  • 0
  • 288
  • 195
  • 130
  • 9788363387112
  • 9788363387112
  • ZAKV1

Recenzje czytelników

Lekka powieść na ważny temat

Ocena:
Autor:
Data:
Oryginalna, mocna powieść „pełną gębą” – napisała Krystyna Kofta na okładce Disko. Parę stron, kilka godzin w fotelu i śmiało mogę stwierdzić, że pani Kofta ani trochę nie minęła się z prawdą wydając tak pochlebną opinię o książce Anny Dziewit-Meller.

Paweł Kozioł to facet, o którym niewiele wiadomo. Pachnie Old Spice’em, przybył właściwie znikąd, ale swojego czasu zrobił małą karierę w zespole tanecznym ... Stąd też jego zapał do wszelakiej maści tańców - zapał poniekąd odwrotnie proporcjonalny do umiejętności prezentowanych na parkiecie. Paweł Kozioł sprytnie wykorzystuje swoją nieczystą pasję, aby znaleźć pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel tańca, gdzie zarówno poprzez dostojnego walca jak i płomienną rumbę może dawać upust swoim grzesznym żądzom narażając tym samym niewinną dziatwę w wieku pacholęcym na utratę zdrowia psychicznego. Najbardziej narażona na przebiegłość Kozła jest mała Agnieszka, oblewająca się pensjonarskim pąsem zawsze wtedy, gdy ręka trenera nieopatrznie omsknie się na jej nagi obojczyk, delikatnie głaszcząc jej świeżą skórę.

Dziwne? Niedopuszczalne? A jednak. Rzeczywistość lat 90., kiedy nie mówiło się jeszcze zbyt głośno o pewnych rzeczach, porządna szkoła utrzymana w duchu katolickim na czele z waleczną panią dyrektor – Elżbietą Wąż (nieprzypadkowe nagromadzenie takich brzęczących głosek), uskrzydlające lekcje tańca czyli występy przygotowywane na wyjątkową okazję – odwiedziny biskupa w podstawówce - stwarzają Pawłowi Kozłowi nieograniczone możliwości samorealizacji, a co najważniejsze: dostęp do dorastających ciałek. W końcu najciemniej jest pod latarnią.

Niewiele trzeba tłumaczyć. Wszystko wypisane jest jak na dłoni. Prawdziwe disko i pedofilska bezkarność. Ale do czasu.

Temat powieści Anny Dziewit-Meller w żaden sposób nie może zostać uznany za ważki, a jednak – autorka sprawnie żongluje żartem słownym, rzuca aluzjami, sprytnie manewruje pomiędzy wersami niedopowiedzeń nadając akcji tempa, co powoduje jeszcze szybsze przewracanie kartek. Wzbudza ciekawość czytelnika i bawi trafnym językiem. Jest śmiesznie, ale nie prostacko. Czasami smutno.

Polecam wszystkim gotowym na lekką powieść na ważny temat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Fajna pozycja. Pomimo iż glowny temat ksiazki wcale nie jest wesoly to cala historia opisana jest w bardzo lekki sposob, a momentami nawet zabawny. Byly momenty, ze usmialam sie podczas lektury. Polecam dla osob, ktore dopiero zaczynają swoją przygodę z książką. Książka z tych lekkich-łatwych-i przyjemnych. Szybko sie czyta.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena