Koszyk 0
Opis:
Łapiesz się na myśleniu, że pieniądze – co by nie mówić – są podstawowym źródłem szczęścia? Odczuwasz, patrząc na innych, ukłucia zazdrości? Gorączkowo sprawdzasz przychodzące e-maile i SMS-y? Masz niekiedy uczucie zamknięcia i zniechęcenia? Ta książka podpowie Ci, jak reagować na podszepty Złego i pomoże odróżnić grzech od pokusy (któ ... ra grzechem nie jest), pokaże konkretne rozwiązania i kroki na drodze naśladowania Jezusa (kuszonego wszak na pustyni); pozwoli w końcu odkryć radość zwycięstwa i szczęście osobistej wolności. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Opracowanie zbiorowe
  • 2016
  • 96
  • 187
  • 107
  • 978837516-965-2
  • 9788375169652
  • ZD64Q

Recenzje czytelników

Diabeł tkwi w pokusach

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo Św. Wojciech wydało Przewodnik Katolicki pt. „Diabeł tkwi w pokusach”. Autorami są księża i ojcowie – wykładowcy w Seminariach. W książce opisują sześć pokus czyhających na człowieka i tak: pokusa zazdrości, koncentracji na sobie, namiętności, materializmu, zniechęcenia oraz pokusa niedoceniania i przeceniania Szatana.
W książce znajdują się modlitwy dręczonych złymi myślami oraz poświęcenie się Św. Michałowi Archaniołowi. Powiecie zapewne: przecież staram się ... aby pracować perfekcyjnie, lub, że w mojej rodzinie wszystko jest doskonałe. Przecież tego wymaga ode mnie pracodawca czy rodzina. I tak i nie. Pracoholizm zabiera nam czas. Jak przeciwstawić się pokusom, które powodują, że koncentrujemy się tylko na sobie? Książka ta podpowiada nam kilka rozwiązań i jest swego rodzaju rekolekcjami wielkopostnymi, gdzie w wielkim zabieganiu zatrzymujemy się i zastanawiamy nad sensem naszego życia. Weźmy zazdrość – jest to podziw dla czegoś lub kogoś – po co od razu wyciąga się pazernie rękę, zaś wdzięczność – jest to podziw, który potrafi „karmić się swoim głodem” i dlatego dzięki wytrwaniu w tym napięciu zazdrośnik może przemienić się w człowieka wdzięcznego, jednak trzeba oddać wszystko Bogu, a wtedy wszystko stanie się darem od Niego.
Jedną z głównych pokus jakie czyhają na człowieka – to pożądanie dóbr materialnych. Problem jakże aktualny w naszych czasach: mieć wypchany portfel, luksusowe auto, czy dom. Łatwo wtedy można pomyśleć, że im człowiek bogatszy, tym bardziej szczęśliwy, stawianie bardziej na „mieć” niż „być”. Materialista staje się sługą tego co już zdobył, a Pismo Św. mówi: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie, komu przypadnie to coś przygotował. Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem…” Chrystus wyjaśnia nam, że prawdziwe bogactwo człowieka mierzy się bogactwem jego mądrości i miłości, a nie zasobnością portfela. Czyż to nie prawda? Ale my przecież o tym nie myślimy i wiecznie jesteśmy zaślepieni codziennymi sprawami.
Książka w twardej oprawie, zawiera niewiele ponad 90 stron, ale jakże jest cenna i wartościowa. Pozwala człowiekowi na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad swoim życiem.
Zachęcam Cię drogi czytelniku do posiadania jej w swojej biblioteczce i częstego korzystania z niej.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena