Koszyk 0
Opis:
Czy znasz już detektywa Łodygę? Jest on specjalistą w swojej dziedzinie i umie rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą, zagadkę! I Ty obudź w sobie detektywistyczną pasję! Naprawdę warto! W środku znajdziesz kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo. Z pomocą dorosłego opiekuna wytnij karty, które znajdują się na tylnym skrzydełku. Kolejnych szukaj w następnych książkach serii. Zbierz kolekcję 16 kart i ćwicz swoją pamięć z detektywem Łodygą! ?Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych ... to seria oparta na edukacyjnym programie ?Detektyw Łodyga? wyprodukowanym przez stację MiniMini+. Celem serii jest wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Zostały w niej poruszone takie zagadnienia jak recykling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii oraz ocieplanie klimatu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Barbara Wicher
 • 2014
 • 0
 • 64
 • 190
 • 142
 • 9788379150861
 • 9788379150861
 • ZBQPG
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Poznajcie detektywa Łodygę.

Ocena:
Autor:
Data:
"Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych" to pierwsza część serii o przygodach Eugeniusza Łodygi, detektywa szczególnie zainteresowanego ochroną środowiska, który potrafi rozwiązać każdą, dosłownie każdą, nawet najtrudniejszą, zagadkę. Jej autorką jest Barbara Wicher, z wykształcenia nauczycielka, na co dzień zaś autorka książeczek dla dzieci oraz tłumaczka języka francuskiego. Zasłynęła trylogią fantastyczno – przygodową o Tybaldzie ... Miałam już okazję zetknąć się z jej twórczością przy okazji lektury "Niezwykłych przygód Świętego Mikołaja", które bardzo spodobały się mojej córce. Seria o detektywie Łodydze powstała w oparciu o program edukacyjny "Detektyw Łodyga" wyprodukowany przez stację MiniMini+.

Eugeniusz Łodyga jest bardzo sympatyczną postacią. Nie sposób go nie polubić. Jest bardzo mądry i chętnie dzieli się swoją wiedzą z dziećmi - w tym wypadku z rodzeństwem: Amelką, Zosią i Tadzikiem. Szczególny nacisk kładzie na ochronę środowiska. Jego ulubionym powiedzonkiem jest "To potwornie potworzasta katastrofa!", które za każdym razem rozśmieszało moją córkę, kiedy się na nie natykałyśmy podczas czytania książeczki.

W środku znajdziemy trzy opowieści. Detektyw Łodyga będzie musiał rozwiązać zagadkę dotyczącą:

wielkiego Cosia kryjącego się w szafie
niewidzialnej ręki, która ukradła prąd
porywacza świnki morskiej

Dzięki tym trzem historiom dzieci dowiedzą się: jak bardzo niebezpieczne dla środowiska są używane przez nas na co dzień worki foliowe; co zrobić, by zaoszczędzić energię oraz w jaki sposób prawidłowo opiekować się zwierzętami.

Książeczka ta należy do serii "Pierwsze czytanki. Poziom trzeci". W praktyce oznacza to, że jest ona przeznaczona dla dzieci, które znają już cały alfabet i radzą sobie z samodzielnym, dość płynnym czytaniem. Tekst na tym poziomie jest już trudniejszy. Zdania są dłuższe, bardziej rozbudowane. A przynajmniej taka jest część narratorska. W dymkach zamieszczone zostały słowa wypowiadane przez bohaterów książeczki i tutaj tekst jest prostszy w konstrukcji, krótszy, przez co o wiele łatwiejszy do przeczytania dla dziecka.

Na uwagę zasługuje ładne i staranne wydanie książeczki. Zamieszczone w środku ilustracje autorstwa Ewy Podleś są bardzo kolorowe, ciepłe, sympatyczne i ciekawe. Nie zabrakło interesujących i różnorodnych dodatków! Jest quiz, po rozwiązaniu którego dziecko może się szczycić mianem SUPERDETEKTYWA. Mamy do wycięcia karty do gry memo - łącznie można ich uzbierać 16. Dołączono też naklejki, które należy wkleić w miejscach przewidzianych przez zamieszczone wewnątrz zadania. Co mi się zwłaszcza spodobało? Dział "Zrób to sam", dzięki któremu wraz z dzieckiem możemy zrobić foliową myszkę, konika oraz strażnika energii.

Komu polecam tę pozycję? Przede wszystkim odpowiedzialnym rodzicom, którzy dbają o rozwój swoich dzieci i pragną, by rozwijały się one jak najlepiej. Książeczka ta im w tym pomoże. Pozwoli doskonalić tę trudną sztukę, jaką jest umiejętność samodzielnego czytania. Sama będąc mamą zauważyłam znaczne postępy u mojej własnej córki. Poza tym dostarczy dzieciom mnóstwo radości i zabawy. Dlatego też z czystym sumieniem rzec mogę: gorąco polecam!

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-detektyw-lodyga-na-tropie-zagadek-przyrodniczych-cz-1-barbara-wicher/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych

Ocena:
Autor:
Data:
To niesamowite, ile ciekawych rzeczy może kryć się w jednej książce. Interesujące i proekologiczne opowieści, zagadki, naklejki i karty memo - to wszystko znajduje się w kolejnej pozycji z kolekcji „Pierwsze czytanki” pt. „Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych (cz.1)". To nasze pierwsze spotkanie z tym bohaterem, ale z pewnością nie ostatnie, bo zamierzamy śledzić kolejne historie z jego udziałem.

Książka powstała na podstawie edukacyjnego programu ... wyprodukowanego przez stację MiniMini+, który był nam dobrze znany. Mój syn zawsze oglądał go z ciekawością, dlatego z chęcią sięgnął po książkę o Detektywie Łodyga. Ta błyskotliwa postać jest zawsze gotowa nieść pomoc swoim małym przyjaciołom, przekazując im przy tym cenne wskazówki na temat proekologicznych zachowań.

Każda historia rozpoczyna się jakąś „katastrofą”, którą Pan Łodyga musi opanować. Kiedy się to udaje przekazuje Amelce, Tadzikowi, Zosi i Hubertowi bardzo ważne informacje na różne tematy. W ten sposób dzieci dowiadują się, co się dzieje z plastikowymi torebkami i jak ich nie gromadzić, skąd się bierze prąd i jak go oszczędzać, czy jak należy opiekować się zwierzątkami domowymi. Na końcu opowieści znajduje się zagadka, którą mali detektywi muszą rozwiązać.

Wszystko opowiedziane jest w ciekawy, czasem zabawny sposób, co sprawia, że dziecko jest skupione na czytaniu. Może się również samo wykazać, ponieważ teksty w dymkach przeznaczone są dla dzieci i mają na celu rozwijanie umiejętności czytania. Ale to nie wszystko. Na końcu znajdują się: quiz, miejsce do wklejania naklejek we właściwe miejsca, a także rozdział „Zrób to sam”, w którym znajdują się instrukcje jak wykonać własnoręcznie przedmioty, które pojawiły się wcześniej w tekście. Załączone są też karty memo (do uzbierania jest ich 16 we wszystkich częściach) z ciekawostkami i wskazówkami. Jest więc tyle do przeczytania, rozwiązania, wklejenia, co sprawia, że najmłodsi mają zajęcie na dłuższy czas.

„Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych” to wciągająca i zajmująca pozycja, która z pewnością spodoba się wielu dzieciom. Jak się okazuje czytanie może być fascynującym poszerzaniem wiedzy na temat otaczającego nas świata.

http://nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com/2015/03/detektyw-odyga-na-tropie-zagadek.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena