Koszyk 0
Opis:
Górnicze miasteczko Desperacja, położone w odludnej części środkowej Nevady, staje się miejscem niezwykłych, przerażających wydarzeń. Niegdyś kipiące życiem, od pewnego czasu sprawia wrażenie opuszczonego przez mieszkańców. Zostały tylko kojoty, skorpiony i myszołowy... oraz miejscowy policjant. Podróżni, którzy tu trafią, poznają prawdziwy sens słowa desperacja.
Mniej Więcej
  • Stephen King
  • 2015
  • 12
  • 544
  • 205
  • 143
  • 978837885-900-0
  • 9788378859000
  • ZCXK7

Recenzje czytelników

Okiem Kingowca

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy sięgnąłem po "Regulatorów" nie mogłem oderwać się od lektury. Oczywiście, książkę bardzo szybko przeczytałem i pozostał niedosyt. Na moje szczęście wśród dwóch ostatnich stron znalazłem żółtą karteczkę na której było napisane "Jeśli poczułeś/aś niedosyt, sprawdź "desperacje"". Z reguły bardzo skrupulatnie dobieram sobie autorów i fabułę. Lecz King towarzyszył mi od najmłodszych lat czytelnictwa ... Nie myśląc zbyt wiele postanowiłem zakupić desperację i tuż po tym zabrać się za jej czytelniczą konsumpcje. Już pierwsze strony mile mnie zaskoczyła, stopniowo wpadałem w wir wydarzeń, a co najważniejsze niedosyt poszedł w zapomnienie i to wszystko dzięki nieznajomej osobie, która zostawiła małą niespodziankę na koniec.

Z powieściami i opowiadaniami Stephena Kinga spotykałem się wiele razy, zawsze po skończonej lekturze jestem bardzo zadowolony i zawsze z przyjemnością wracam.
W "Desperacji " można odnaleźć wiele z "Króla" horrorów, kot przybity do znaku drogowego, tajemniczy ładunek bagażnika niewinnego małżeństwa, przerażający, wielki policjant, który zdawałoby się, że ma rozdwojenie jaźni. Wygląd miasta - Desperacja i wydarzenia na komisariacie, które były czystą makabrą. Akcja nie dzieję się tym razem, jak zwykle bywało w stanie Maine, tylko w małym miasteczku, w innym stanie, w innej części kraju. Dla mnie to wyjście po za pewien schemat, co jest ogromnym plusem dla tej powieści. W dalszej części fabuły, losy niewinnych współwięźniów łączą się, próbują ze sobą współpracować, bo każdy z nich przeżył dramat na który nie zasługiwał. Chcą przeżyć, próbując udaremnić niecne poczynania czegoś dziwnego. Muszą walczyć nie tylko z policjantem, ale również z irracjonalnym złem, które jest wszędzie i stara się by o nim nie zapomniano. Książka jest bogata w opisy ciał w zaawansowanym rozkładzie, morderstwa czynione w brutalne i odrażające sposoby, autor porusza również kwestie religijne, lecz mi nie przeszkadzały one ani trochę. Wręcz dodawały smaku daniu. Jestem bardzo oczarowany fabułą i jak większość powieści Stephena Kinga zostawiły malutki ślad, tam gdzieś w głębi umysłu.
Dla kogoś, kto jest fanem twórczości Stephena Kinga, na pewno jest to syta uczta. Natomiast ktoś, kto chce zacząć przygodę z twórczością mistrza, ta powieść jest idealna i gwarantuję, że zostanie na dłużej. Dreszczyk emocji gwarantowany.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena