Koszyk 0
Opis:
Na pozór zwykła dziewczyna, Emily, odkrywa nagle swoją drugą tożsamość i niezwykły dar przemieniania się w feniksa. W jej życiu zaczynają się krzyżować dwa światy: ludzki oraz demoniczny, który z zaskoczenia wkrada się w jej codzienność. Demon Żądzy (Asmodeusz) i Obłąkany Anioł (Lukas) toczą walkę o jej ciało i duszę. Niepogodzona z faktem, że ma być zwykłą kochanką Lucyfera, zstępuje do piekieł i z największym z demonów toczy walkę o swoją niezależność ... miłość do ukochanego mężczyzny i o swoje kobiece wartości. "Demon żądzy" to niezwykła opowieść o odkrywaniu kobiecej tożsamości, własnej wartości oraz darów natury, w które nie zawsze łatwo jest uwierzyć. Książka zawiera treści o charakterze erotycznym. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dominika Szałomska
  • 2014
  • 1
  • 304
  • 195
  • 120
  • 978-83-7942-375-0
  • 9788379423750
  • ZBN7D

Recenzje czytelników

Bitwa zła ze złem

Ocena:
Autor:
Data:
Ostatnimi czasy, bardzo chętnie sięgam po książki, które mają w sobie niepowtarzalny wątek, w szczególności, jeżeli chodzi o piekło, anioły. Ot tak, fantastyka, która by mnie przeniosła do innych wykreowanych światów. Czy książka Demon żądzy, był taką podróżą?

Emily nie jest zwykłą dziewczyną, niedawne wydarzenia sprawiły, iż dowiedziała się, że w jej duszy gra dar przemieniania się w feniksa. Powoduje to, że świat anielski zaczyna przeplatać się z światem, którym rządzi Lucyfer ... Walka Asmodeusza (Demona Żądzy) i Lukasa (Obłąkanego Anioła) rozpoczyna się i czy ma możliwość zakończenia się, gdy toczy się ona, o ciało i duszę głównej bohaterki? Wiele zaskakujących zwrotów akcji czeka tu na Was, jeżeli tylko sięgnięcie po debiut Dominiki Szałomskiej.

Nie będę ciągle pisać Wam o tym, iż do pozycji rodzimych Autorów podchodzę z ogromnym podekscytowaniem. Nie zwracam, więc większej uwagi na to, czy jest to debiut, czy może jest to już Autor, który posiada ogromne doświadczenie w swojej pisaninie. W tej powieści jednak dostrzegam, iż jest to debiut, lecz niezmiernie kibicuje Dominice, by wciąż doskonaliła swój warsztat i dawała ujście własnej wyobraźni.

Historia ma swój osobisty charakter, ponieważ jeszcze nie spotkałam się z takim zabiegiem paranormalnym, by osoba posiadała dar zamieniania się w feniksa. Ogarniające ją płomienie mogą sprawić, że spali całe pomieszczenie, w którym się znajduje, a w większości przypadków, iskierką jest jej dość intensywny charakter. Emily nie jest dziewczyną, która jest szarą myszką, potrafi powiedzieć dosadnie, co myśli. Może wybuchnąć, sprawiając wrażenie niezrównoważonej psychicznie. Chciałoby się wręcz napisać, że bohaterka wie, czego chce. Niestety, ja tego zachowania charakteru nie znalazłam w tej historii. Moim zdaniem jest bardzo niezdecydowaną osobą, która mnie osobiście bardzo irytowała. Bo cały czas miałam w głowię wiadomość, iż ma ona 21 lat, więc zaczynam wspominać samą siebie w takim wieku, raczej nie byłam taką osobą. Lecz jednocześnie rozumiem Autorkę, że chciała stworzyć całkowicie inną postać od tych, które możemy znaleźć na innych kartach książek. Ubolewam jednak nad warsztatem pisarskim, bo sprawił, że było to nazbyt przerysowane.

Pozycja jest zdecydowanie za krótka, na przekazanie wyobraźni, którą chciała ukazać nam Autorka. Wiele pomysłów, w zbyt okrojonej powieści. Chociaż, z drugiej strony jest to całkiem spójna całość, jeżeli chodzi o wątek główny, lecz poboczne, zostały często traktowane po macoszemu. W niektórych sytuacjach czas biegł sprintem, by w najważniejszych momentach, przystanąć i zastanawiać się nad sensem wszystkiego. Dlatego czasem potrafiłam jednym tchem przeczytać kilkadziesiąt stron, a innym razem, po paru stronach, mówiłam głośne basta. Sprawiło to niestety, iż zbytnio nie wkręciłam się w historię miłosną.

Pomimo, iż w opisie książki, dostrzegamy wątek miłosny i zaczynamy spekulować, czy znowu będziemy mieli do czynienia z trójkątem miłosnym? Nie tym razem. Trójkąt jest, ale trochę bardziej zagmatwany i bardziej traktujący o chęciach zdobycia głównej bohaterki, do własnych niecnych celów. Zakończenie jest ni dobre ni złe, lecz mam nadzieje, ze dobrze odebrałam sens ostatnich zdań, iż jest to powieść jednotomowa, no chyba, że się mylę.

Po całej lekturze, z dozą optymizmu i obiektywności, stwierdzam, iż jest to dobra pozycja. Gdybym mogła pokusić się o docelową grupę wiekową, to zdecydowanie należy tutaj zaznaczyć czerwonym kółeczkiem, dziewczyny w wieku młodzieżowym. Pomimo, iż może bym nie chciała, to muszę napisać, że zakwalifikowałaby tę pozycję do paranormal romance. Nie mniej jednak, jak na Polską Autorkę, która podjęła się takiego zadania, to postawiłabym jej czwórkę w dzienniczku. Czyli dobra, może niezachwycająca, lecz równie nie jest zła.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Demon żądzy

Ocena:
Autor:
Data:
"Demon żądzy" Dominika Szałomska- recenzja


„Demon żądzy” to debiutancka powieść Pani Dominiki Szałomskiej. Emily jest zwykłą dziewczyną a bynajmniej tak jej się wydawało, aż nie spotkała Asmodeusza, pięknego aroganckiego demona żądzy. Mężczyzna pragnie jej duszy, lecz Emily interesuję się również obłąkany anioł Lukas, żądny jej ciała i śmierci. Emily odkrywa dar, który posiada. Jest feniksem i umie budzić w sobie ogień, który pożąda sam Pan Piekła, czyli Lucyfer ... Dziewczyna wraz ze swoim wybrankiem serca musi stawić czoła wielkiemu zagrożeniu, by ich miłość mogła trwać.


Emily jest główną bohaterką i gdybym miała ją opisać jednym słowem, to „pyskata” idealnie do niej pasuję. Dziewczyna jest nadpobudliwa, często lekkomyślna, lecz dba o bliskie jej osoby. Asmodeusz natomiast nie jest moim ulubionym męskim bohaterem, choć pod koniec trochę mnie udobruchał. Związek tej pary to niezwykle wybuchowa mieszanka, co po pewnym czasie stało się nudne i denerwujące. Lubię, kiedy iskry lecą a dialogi są uszczypliwe. Ich postępowanie a szczególnie chodzi mi o Asmodeusza jest krzywdzące. Robi rzeczy, które dziewczyna zbyt łatwo mu wybacza i choć jest to wina innej demonicy o mocy wpływania na niego, mnie ten fakt nie uszczęśliwia. Niby jest takim potężnym demonem a nie umie sobie z nią poradzić. Asmodeusz często też używa słów, które ranią bardziej niż czyny i pomimo tego, że Emily puszcza je w niepamięć ja nadal je wspominam. Awnas i Samael z pewnością ich polubiłam momentalnie, są oni podwładnymi i przyjaciółmi Demona żądzy.


Akcja toczy się szybko, bohaterka podróżuję, walczy i ćwiczy jedna częste spięcia z Asmodeuszem sprawiły, że powtórzeń jest sporo. Miłość między nimi nie wzbudziła we mnie jakiś głębszych emocji. Ciągle się kłócili i nawet przemoc się pojawiła, co nie do końca mnie przekonuję. Ostatnie sto stron z pewnością najmocniejsze w całej powieści. Związek między bohaterami wyciszył się, ale nie stracił zadziorności i z pewnością Asmodeusz nadrobił w moich oczach.


„Demon żądzy” ma ogromny potencjał, nie dokończa wykorzystany. Fabuła ciekawi i zachęca do przeczytania książki jednak ma wiele wad. Kreacja niektórych bohaterów jest płytka a rozwiązanie trudnych sytuacji zbyt wyidealizowane. Elementy erotyki urozmaicają lekturę, którą czyta się bardzo lekko. „Demon żądzy” to zwykłe czytadło na wieczór, niewymagające zbędnych przemyśleń.


3-/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena