Koszyk 0
Opis:
Wyjątkowy dodatek do trylogii [delirium] – opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa. W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać. Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał ... inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Lauren Oliver
 • 2015
 • 1
 • 194
 • 205
 • 136
 • 978837515-370-5
 • 9788375153705
 • ZCLBU
 • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Books&Culture sądzi, że...

Ocena:
Data:
Uczucie, które każdy z nas niewątpliwie chce zaznać, przyprawia o szybsze bicie serca, rozszerzone źrenice, motyle w brzuchu, a także niezwykłą reakcję skóry, która płonie w odpowiedzi na czyjś dotyk.

Lecz istnieje świat, w którym miłość uznawana jest za chorobę… Od dziecka wpajano do świadomości, że to trucizna. Tutaj, na to uczucie nie ma miejsca. Co, jeśli to wszystko nieprawda?

Zapewne pamiętacie Delirium, Pandemonium i Requiem. Serię ... która znalazła uznanie wśród czytelników porozrzucanych po całym świecie. Zdobyła i moje, choć czytałam ją już pewien czas temu, to nadal jest bliska mojemu sercu. Jednak zakończenie Requiem nie każdemu przypadło do gustu bowiem pozostawiło masę pytań, na które odpowiedzi możemy sobie jedynie snuć.

WALKA
NADZIEJA
MIŁOŚĆ...

Oto i jest, dodatek dla fanów serii, w których mamy okazję poznać dalsze, nieznane nam do tej pory losy kilku wybranych bohaterów. Dzieli się on na cztery, choć z pozoru krótkie, to wypełnione nową garścią informacji, opowiadaniami o dobrze nam znanej z głównej serii: Hanie, która spędza ostatnie swoje prawdziwe lato przed zabiegiem, Annabel, której rozdziały dzielą się i opowiadają historię sprzed "wtedy" i "teraz" a także Raven i Aleksie, których historie są tak skonstruowane, że żeby to poczuć, trzeba przeczytać. Choć ich krótkie historie opowiedziane są przez nich samych, nie brakuje też dużo wzmianek m.in. o Lenie, Rachel...

Tak naprawdę ciężko cokolwiek powiedzieć więcej, gdyż boję się, że zdradzę za wiele, a zarówno wy, jak i ja, uważacie spojlery w takim miejscu za niewłaściwe. I słusznie!

"Chciałabym... zaczynam w myślach, ale nie kończę. Sama już nie wiem, czego pragnę. Być bezpieczną czy nie, żeby życie się nie zmieniło czy żeby wszystko zostało tak, jak jest."

Bezpośrednio mamy okazję poznać, jak każdy bohater indywidualnie postrzega sytuację, w której się znajduje. Ich kotłujące się w głowie myśli, fale emocji, wir wspomnień, zamiary i obawy. To przez co musiał lub nadal musi przejść każdy z nich, aby zawalczyć o siebie. Jaką cenę muszą zapłacić i czy są zdolni do wielu poświęceń, aby móc kochać... To także przeciwstawianie się innym, wywołując przy tym nie jeden bunt i wielkie ryzyko. Pojawia się także zazdrość, która w nietypowy sposób kończy jedną z czterech opowiadań, wywołując przy tym lekkie niedowierzanie, czy aby na pewno jest tak jak tu pisze i się myśli.

Książka jest naprawdę krótka, licząca zaledwie 200 stron, które połyka się dosłownie w kilka godzin. Jednak jest naprawdę wypchana po brzegi akcją w taki sposób, że czytamy z zapałem i ciekawością. Polubiłam wszystkie opowiadania w mniejszym lub większym stopniu - jeśli miałabym kilka wyróżnić to zdecydowanie na to zasługują trzy ostatnie. Szata graficzna jak najbardziej przypadła mi do gustu pod tym względem, że nie odcina się ona jakoś zbytnio od pozostałych tomów, zdecydowanie pasuje do całości. Nie wspominając już o tym, że właśnie na tą okładkę głosowałam swego czasu na fanpagu wydawnictwa. :)

"To własnie jest łatwe w spadaniu: gdy człowiek leci, nie ma już wyboru."

Ten dodatek to takie uzupełnienie całej trylogii, które warto przeczytać ale jednocześnie nie wywiera ono jakiegoś dużego wpływu na całokształt, po którym nie moglibyśmy niespokojnie spać. Gdy zderzymy się już ze smutną rzeczywistością, że całość opowiadań została przez nas przeczytana, jako bonus na pocieszenie, możemy znaleźć na końcu tej pozycji interesujący dodatek, zawierający m.in. test do wypełnienia przez nas samych.

Delirium opowiadania polecam zdecydowanie fanom tej trylogii, którzy chcą jeszcze raz przypomnieć sobie świat, w którym znajdują się ich ulubieni bohaterowie, chcą zaczerpnąć kilku informacji, które gdzieś tam wcześniej nie zostały ujawnione. Jedyne przed czym ostrzegam to to, aby nikomu nie przyszło na myśl, żeby czytać ją przed pierwszym tomem, gdyż może to wpłynąć na waszą niekorzyść, psując sobie dalsze czytanie. Po prostu przyjemna, bardzo dobra pozycja, godna polecenia.


"Ale taki jest problem z miłością: oddziałuje na ciebie i poprzez ciebie, odpiera twoje próby kontroli. To uczyniło ją taką przerażającą w oczach prawodawców - miłość nie uznaje żadnych praw oprócz swoich własnych. To właśnie z a w s z e czyniło ją tak przerażającą."

http://books-culture.blogspot.com/2015/07/delirium-opowiadania-lauren-oliver.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

wspaniała!

Ocena:
Autor:
Data:
W książkach Lauren Oliver jestem zakochana nie od dzisiaj. Mimo to nie planowałam zakupu opowiadań, bo nie sądziłam, ze jest to godne mojej uwagi. Na szczęscie (dla mnie) dostałam ją na święta i z czymstym sumieniem mogę ją każdemu fanowi delirium polecić! Styl jak zwykle niesamowity, opowiadania idealnie uzupełniają historie zawarte w trylogii, po prostu wciąga na całego.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena