Koszyk 0
Opis:
Książka dostępna od 15.06.2011. Kolejna powieść autorki "Flirtu" i "Niewinności". Kathleen Tessaro przenosi nas w lata 30, do angielskich salonów, posiadłości ziemskich i na bale debiutantek. Jaką tajemnicę kryją pudełko z balowymi pantoflami, kosztowna bransoletka od Tiffaniego i mroczne salony? Endsleigh House to stara angielska rezydencja położona na południowo-wschodnim wybrzeżu. Zaniedbana, zakurzona i zamknięta. Młoda Amerykanka pomaga w inwentaryzacji wystawionej na aukcję posiadłości ... W czasie prac znajduje tajemnicze pudełko. Jego zawartość fascynuje i intryguje. Jak tajemnica wiąże się z przedmiotami ukrytymi tak głęboko? Dlaczego jeden z pokoi jest stale zamknięty na klucz? Krok po kroku Cate odkrywa tajemnice domu i jego mieszkańców, dramatyczną historię dwóch sióstr - Irene i Diany - najgłośniejszych debiutantek lat 30-tych. Co stało się z piękną i niebezpieczną "Baby" Blythe? Dlaczego nie ma po niej śladu? Świetnie napisana i wciągająca powieść. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kathleen Tessaro
 • 2011
 • 1
 • 344
 • 205
 • 145
 • 978-83-7495-976-6
 • 9788374959766
 • ZA5SP

Recenzje czytelników

intrygująca i pochłaniająca

Ocena:
Autor:
Data:
Jakiś rodzaj choroby duszy… nie miłość…

„Debiutantka” Kathleen Tessaro
wyd. Muza
rok: 2011
str. 343
Ocena: 4,5/6

Osiem dni. 190 godzin. Niewyobrażalna ilość minut i sekund. Nie będę się nawet zastanawiała ile czasu poświęciłam na zapoznanie się z każdą poszczególną stroną, akapitem… Czytanie „Debiutantki” mogę zaliczyć do osobistych porażek. Ostatni tydzień był … trudny. Ale nie z winy powieści. Przypuszczalnie, za jaką powieść bym nie chwyciła w tym czasie, finisz byłby taki sam ... Jak się więc okazuje, choroba nie jest najlepszym czasem dla czytelnika. Był nawet moment, w który zwątpiłam w posiadaną przede mnie umiejętność czytania. Składałam literki. Porażka. Ale to już za mną. Drugą połowę przeczytałam dziś rano. To oznacza, że jest lepiej. Zdecydowanie lepiej. Nie nadrobię już niestety straconego czasu. Mogę się jednak cieszyć tym, który mam jeszcze przed sobą.

„Debiutantka” Kathleen Tessaro intrygowała mnie od bardzo dawna i dość długo na nią czekałam. Gdy w końcu do mnie dotarła musiała oczywiście odleżeć swoje w biblioteczce. Troszkę to trwało, ostatecznie jednak udało mi się do niej dobrać. Drogę do poznania rozwiązania zagadki już zaprezentowałam. Nie była fenomenalna. Jednak opowieść przedstawiona przez Kathleen Tessaro mnie zauroczyła i sprawiła, że mam ochotę na więcej i więcej.

Po kilku latach budowania artystycznej kariery w Nowym Jorku, Cate Albion wraca do rodzinnego Londynu. Jej przyjazd śmiało można nazwać powrotem z podkulonym ogonem. Dziewczyna, zupełnie odmieniona zewnętrznie, staje przed drzwiami swojej ciotki. Niewiele wyjaśniając prosi o „azyl” i chwilę na wytchnienie. Nie odbiera od nikogo telefonów, niszczy nadchodzącą do niej pocztę. Nic nie mówi, tłamsząc w sobie wydarzenia mające miejsce w Stanach Zjednoczonych. Rachel Deveraux, ciocia Cate, za wszelką cenę stara się wydobyć siostrzenicę z dołka psychicznego. Prosi ją o pomoc w swojej firmie, zajmującej się inwentaryzacją zawartości wystawionych na sprzedaż domostw. W ten właśnie sposób Cate oraz Jack Coates, partner biznesowy Rachel, udają się do Devon, by wspólnie wycenić posiadłość Endsleigh, należącą do niedawno zmarłej lady Irene Avondale z domu Blythe, jednej z najznamienitszych debiutantek dwudziestolecia międzywojennego. Sławę Irene w tamtym czasie przewyższała tylko jedna debiutantka, londyńczykom znana jako Diana „Niunia” Blythe, będąca młodszą siostrą Irene. Jakie tajemnice kryje w sobie posiadłość? Co wydarzyło się w trakcie wojny w Endsleigh? Co łączy Cate i Dianę? Co stało się z tą ostatnią? Jakie demony przeszłości ścigają Cate? Czy uda się jej od nich uwolnić? I, co chyba najważniejsze, czy będzie tego chciała? Na te i nie tylko na te pytania, odpowiedź znajdziecie podczas lektury powieści Kathleen Tessaro, zatytułowanej „Debiutantka”.

Przyznam szczerze, że spodziewałam się po tej powieści czegoś zupełnie innego. Miałam jakieś takie niejasne przeświadczenie, iż książka oscylować będzie w okolicach tematyki czysto, że tak powiem, „salonowej”. Piękne suknie, savoir-vivre, eleganccy mężczyźni i cały ten szyk. Nie mówię, że tego nie było, ale to nie o tym traktowała ta powieść. Zdecydowana jej większość oscylowała wokół poszukiwań odpowiedzi, docierania do prawdy i uczenia się pokory. Powieść składa się z trzech części. Podział służy chyba przede wszystkim do tego, by zobrazować wewnętrzną przemianę obu bohaterek, to jest Cate i Diany. Do mnie najbardziej przemawiały listy pisane przez Dianę, dzięki którym czytelnik miał możliwość poznania jej i problemów, z którymi musiała się borykać. Ostatni, najbardziej przejmujący według mnie list, napisany został przez inną postać, nie będę jednak zdradzać, przez kogo. Powiem jedynie, że bardzo wiele wyjaśnił i sprawił, iż w oczach stanęły mi łzy. Jednym słowem, według mnie, „Debiutantka” to książka, którą przyjemnie się czyta i po której ma się bardzo przyjemne wspomnienia. Polecam przede wszystkim dziewczynom i kobietom lubiącym rozwiązywać tajemnice.

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Muza
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena