Koszyk 0
Opis:
W książce ludzie blisko związani z piłkarzem opowiadają o początkach przygody Davida Villi z piłką i o tym, jak wysoko mierzył już wtedy, gdy wstąpił do szkółki piłkarskiej Mareo. Quini, legendarny były piłkarz, powiedział mu wówczas, że może zostać kimś, jeśli pozostanie sobą. Villa jest powodem do dumy dla fanów klubu Atlético Madryt w Asturii ... tak samo jak dla mieszkańców Tuilli, jego rodzinnej wioski. Na ceremonii prezentacji piłkarza w koszulce w czerwono-białe pasy na stadionie Vicente Calderón stawiło się 20 tysięcy widzów. To się nigdy wcześniej nie zdarzyło! Oto opowieść o chłopaku, który od dziecka walczył, by móc dokonywać historycznych czynów jako profesjonalny piłkarz. I to osiągnął. David Villa przybył do Atlético Madryt latem 2013 roku. Syn górnika, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Hiszpanii, szybko podbił serca kibiców Atlético swoją skromnością i prostotą. „El Guaje” ("Bachor") nie miał łatwych początków, ale był w stanie przezwyciężyć wszystkie przeszkody i dotrzeć na sam szczyt. Z Hiszpanią zdobył mistrzostwo świata i Europy, zaś w klubach, w których występował, zawsze był wyróżniającą się postacią. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • RM
  • miękka
Mniej Więcej
  • Francisco Javier Diaz
  • 2015
  • 208
  • 205
  • 143
  • 978837773-344-8
  • 9788377733448
  • ZCNN1

Recenzje czytelników

David Villa

Ocena:
Autor:
Data:
David Villa - bez wątpienia piłkarz legenda jeśli chodzi o reprezentacje Hiszpanii. Swój epizod zaliczył także w FC Barcelonie, gdzie w 77 spotkaniach zaliczył 33 trafienia. Niestety przez kontuzje kości piszczelowej oraz za sprawą transferów napastników do Barcelony odszedł, aby grać więcej. Wybór trafił nie na Tottenham jak spekulowano ale na Atletico Madryt.

Za sprawą wydawnictwa RM ... EL Guache doczekał się w Polsce laurki w postaci swojej biografii wydanej przez dziennikarza Francisco Javiera Diaza. Książka nosi tytuł: "David Villa. Napastnik, który przeszedł do historii."

Przedmowa należy do prezesa Atletico Enrique Cerezo, którego autor poprosił o kilka słów na wstęp książki.

Z zakończeniem pisania książki przez dziennikarza zbiegła się informacja o śmierci Luisa Aragonesa. Trenera ważnego nie tylko dla La Roja, ale także samego Villi, o czym informuje autor na początku książki.

Lektura ukazuje drogę Davida od juniorów aż po sam szczyt, przez Sporting Gijon, Saragossę, Valencię, Barcelonę aż po Atletico. Znajdziemy opisu sezonów z liczbą występów i strzelonych w nich bramek.

Dowiemy się jakie osoby z otoczenia zawodnika wywarły na nim największe wrażenie i kto miał na niego największy wpływ, zarówno jako człowieka jak i piłkarza.

Więcej zdjęć znajdujących się w książce przedstawia Villę w koszulce Blaugrana. Z tekstu jednak dowiemy się więcej o Atletico, między innymi o fanklubach czy uczestnikach tego klubu na Mundialach.

Książkę kończą pochwały legend Atleti oraz dziennikarzy.

Jak Villa trafił do Atletico? Czemu Real Oviedo go odrzuciło? Kto popatrzył mu w oczy i stwierdził, że zajdzie daleko? Komu El Guache zadedykował bramkę, która uczyniła go najlepszym strzelcem w reprezentacji Hiszpanii? Odpowiedzi na te ciekawostki znajdziemy w książce.

Teraz wiemy już jak się potoczyły dalsze losy piłkarza i wiemy, że aktualnie gra jeszcze w Melbourne. Jednak warto prześledzić sobie raz jeszcze jego karierę w klubach których grał. Lektura godna polecenia kibicom Sportingu, Saragossy, Valencii, Barcelony, ale przede wszystkim Atletico.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena