Koszyk 0
Opis:
Czarująca książka: niezwykła, przenikliwa i pełna optymizmu.Oprah.com Niezwykła opowieść o tym, co dzieje się, gdy spełniają się dobre chęci.„Good Housekeeping” Tom Putnam dzieli życie między podrzędną uczelnię w Charlottesville, gdzie wykłada literaturę angielską, oraz dom, w którym mieszka z Marjory, żoną wymagającą nieustannej uwagi i opieki po tym ... jak przeszła załamanie nerwowe. Studenci zdają się nie podzielać entuzjazmu Toma wobec dzieł Szekspira, a jego małżeństwo od dawna opiera się nie na miłości, lecz na poczuciu obowiązku i odpowiedzialności. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się Rose Callahan – urocza studentka literatury. Putnam zaczyna wierzyć, że znajomość z Rose przyniesie długo oczekiwane zmiany. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że ktoś może namieszać w jego życiu dużo bardziej – a tym kimś okaże się kilkuletni Henry, niespodziewany owoc przelotnego romansu Toma... Przepełniona ciepłem i pełna wzruszeń, ale  też przezabawna książka – idealna propozycja na zimowe wieczory. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Martha Woodroof
 • 2016
 • 1
 • 416
 • 194
 • 123
 • 97883280-1477-0
 • 9788328014770
 • ZD54Z

Recenzje czytelników

Bardzo dobra powieść. Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Bohaterowie, to ogromny atut Darów życia. Większość z nich w ten czy inny sposób polubiłam. Nie da się ich nie lubić.
Ich losy wzajemnie przeplatają się, zarówno w smutnych, jak i komicznych sytuacjach. Ot taka mieszanka, jaką przynosi nam każdego dnia los.
Bohaterem książki jest także uniwersytet i campus, który uczelnie otacza. Woodroof wspaniale opisuje zarówno budynki, otoczenie, jak i dzień powszedni uniwersyteckiej społeczności.
Dary życia to wspaniały kolaż scenek, sytuacji ... przypadków, chwil zaplanowanych, naszych oczekiwań i ich zderzeń z rzeczywistością. Autorka skutecznie udowadnia nam, że często, ba z reguły, musimy zmienić swoje wyobrażenia o sobie, o otaczającym nas świecie, o naszych oczekiwaniach. Wszak każdy z nas kreuje sobie w wyobrażni jakaś rzeczywistość, mami siebie ułudami, iż to, albo tamto będą szczęściem, do którego dążymy uparcie. Jednak często los lubi płatać figle i rzeczywistość nijak nie przystaje do naszych wyobraźeń.
Woodroof bardzo ciekawie prezentuje także wzajemne powiązania, relacje pomiędzy w/w bohaterami i osobami, które ich otaczają.
Bardzo dobra, świetnie napisana, z ikrą, humorem, z morałem historia o życiu i jego wielu aspektach. Dary życia to debiut literacki Marthy Woodroof, doskonały debiut. Niecierpliwie czekam na kolejną książkę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena