Koszyk 0
Opis:
MROCZNY KRYMINAŁ I NAMIĘTNY ROMANS W JEDNYM.Tej książki nie można czytać obojętnie. Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny.Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę ... w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć.Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani zakrwawiony ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym dotychczas miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo…Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku?Dante na tropie to druga po świetnie przyjętym debiucie Zabłądziłam powieść Agnieszki Olejnik. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agnieszka Olejnik
  • 2015
  • 1
  • 372
  • 205
  • 132
  • 9788308054796
  • 9788308054796
  • ZBR2R

Recenzje czytelników

Kryminał i wielka miłość

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy człowiek sam decyduje o swoim życiu. Jedni fascynują się wysokim poziomem adrenaliny, inni szukają spokoju, który jest dla nich wyznacznikiem szczęścia. Jednakże nie wszystko zależy od nas. Czasami los stawia na naszej drodze coś, czego z pewnością nie obejmował nasz sprytnie opracowany plan. A co, jeżeli zamiast poszukiwanej ciszy czeka na nas moc wrażeń, która z pewnością odmieni naszą codzienność na zawsze? Bohaterka książki „Dante na tropie” planowała wieść samotne, spokojne życie ... Lecz jeden, niewinny z pozoru spacer, zmienił jej poukładaną dotąd rzeczywistość …

Anna Drozd, trzydziestoparoletnia kobieta zamieszkująca odremontowaną willę w malutkiej miejscowości, wiedzie raczej mało towarzyskie życie. Zraniona przez los, pragnie znaleźć ukojenie w samotności, toteż pozostali mieszkańcy wiedzą o niej raczej niewiele. Pewnego dnia, podczas jednego z rutynowych spacerów u boku psa Dantego, kobieta staje się świadkiem przerażającego wydarzenia. Jej pupil przynosi z pobliskiego lasu … ludzki palec! Anna bez wahania udaje się na komendę, a policjanci przeszukują okolicę w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów przestępstwa. Szybko odnajdują zwłoki, które należą do starszego mieszkańca, jednakże ciało nie posiada żądnych ubytków. Jak wykazuje sekcja zwłok, pan Turek zmarł na zawał serca, a w jego dłoniach znajduje się wszystkie dziesięć palców. Najgorsze jest to, że ów znaleziony palec, od którego wszystko się zaczęło – przepadł, bo pierwotnie roztrzęsiona odkryciem Anna nie zabrała go przecież ze sobą. Czy policja traktuje zatem zgłoszenie bohaterki poważnie? Śledztwem w tej sprawie zajmuje się niejaki komisarz Wiktor Gryka, na widok którego Anna nie reaguje obojętnie. Czy makabrycznego przypadek może być początkiem rodzącego się uczucia? Bohaterka jednak dowiaduje się o tym, że Wiktor ma żonę. Co z zatem wyniknie z tej całej sytuacji?

„Dante na tropie” to doskonale opracowany kryminał, w którym przez cały czas dzieje się coś ciekawego. Rozpoczyna się od niesamowitego odkrycia, które rozpala zmysły czytelnika, zaś takowe w bardzo szybko dostają zimny prysznic, kiedy okazuje się, że znalezione zwłoki są wynikiem naturalnej śmierci. Autorka jednak nie zamierza na tym poprzestać, bo wkrótce dochodzi do kolejnych sensacji, które z pewnością potrafią podgrzać całą atmosferę. Pewne jest to, że w okolicy grasuje morderca, a jego zachłanne ofiar macki nie potrafią powstrzymać pragnienia dalszego działania. Czy zatem spokojna dotąd mieścina zamieni się w siejącą strach i grozę okolicę? Aura, która tutaj panuje jest nie do opowiedzenia. To trzeba przeczytać. Agnieszka Olejnik zbudowała idealny klimat panujący w małej miejscowości. Plotkujące kobiety, fryzjerki wiedzące o każdej nowinie, mieszkańcy znający tajemnice sąsiadów. A jednak pomimo tego, że niby wszyscy, wszystko o wszystkich wiedzą, za placami ludzi dzieje się coś, co wywołuje przerażenie. Czy zabójcą jest ktoś obcy? Wszystko wskazuje na to, że takowym jest osoba zamieszkująca okolicę…

Gęsto utkana fabuła, motyw podsycający ciekawość, lekkie pióro autorki i bohaterowie, którzy do końca pozostają zagadką. Książka wciąga więc od pierwszych stron, kiedy czytelnik staje się świadkiem nie niesamowitych wydarzeń, aż do ostatniej, ponieważ pani Agnieszka Olejnik nie spoczęła na laurach i poprowadziła pełną wrażeń akcję do samego końca. Chociaż „Dante na tropie” to kryminał, miłośnicy opowieści o miłości będą mieli okazję znaleźć tutaj coś dla siebie. Autora umiejętnie połączyła bowiem sensację z romansem i to wcale nie byle jakim. Główna bohaterka – Anna Drozd, zraniona przez byłego chłopaka traci zaufanie do płci męskiej, ale wraz z pojawieniem się komisarza Gryki coś w niej odżywa. I wszystko zmierza we właściwym kierunku aż do momentu, kiedy Wiktor wspomina o swojej żonie. Anna zdaje sobie sprawę, że na daremno rozpalała swoją wyobraźnię i snuła złudne nadzieje. Czy jednak wszystko jest stracone?

Nowa powieść Agnieszki Olejnik to książka dla każdego. Doskonały kryminał zawierający motyw miłosny, sielską atmosferę, ale i tajemnice mieszkańców, z pewnością przypadnie do gustu niejednemu czytelnikowi, którego oczekiwania literackie wysoko stawiają poprzeczkę. Tutaj autorka na pewno nie zawiedzie. Bo któż z nas nie lubi tych zasłyszanych o sąsiadach opowieści, sensacji, zdrad i ukrytych uczuć. Pozornie należące do przeszłości, mogą jednak wyjść z cienia i stać się tak groźnymi, że trudno to sobie nawet wyobrazić.

Tutaj nastrój grozy miesza się z namiętnością, nienawiść z miłością, strach z nadzieją i dobro ze złem. A taka mieszanka wybuchowa z pewnością nikomu nie pozostanie obojętna. Po raz kolejny mam więc okazję przekonać się o tym, jak wielka moc czyha w rękach polskich autorów, bo już niejednokrotnie książki naszych rodaków podbijały moje serce.

„Dante na tropie” to powieść, którą polecę wszystkim wielbicielom nietypowych kryminałów, fanom tajemnic i licznych zagadek oraz tym, którzy kochają psy, bo przecież tytułowy Dante to czteronożny przyjaciel, którego rola w tej książce jest niezastąpiona. Jak wiele ludzi będzie musiało jeszcze zginąć? Czy morderca wpadnie w końcu w sidła policji i kim takowy jest? Czy Anna Drozd szczęśliwie się zakocha i czy Wiktor Gryka okaże się dobrą partią na ulokowanie damskich uczuć? Zachęcam do poznania odpowiedź na podane pytania, bo nowa powieść pani Olejnik z pewnością nie pozwoli Wam na nudę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Na tropie

Ocena:
Autor:
Data:
Z twórczością Agnieszki Olejnik zetknęłam się w tamtym roku, czytając książkę „Zabłądziłam” i śmiało mogę powiedzieć że, była to jedna z lepszych książek naszych polskich autorów jaką mogłam przeczytać. Od pierwszych stron pani Agnieszka zyskała moją sympatię, a jej książka po prostu mnie oczarowała. Gdy tylko trafiła w moje ręce jej najnowsza powieść, pod tytułem „Dante na tropie” cała aż się trzęsłam z przejęcia. Miałam przeczucie że to będzie wyśmienita lektura i oczywiście nie pomyliłam się ... Po raz kolejny zostałam mile zaskoczona i co tu dużo mówić… przepadłam.

Anna Drozd wyjeżdża z wielkiego miasta i ląduje w małym miasteczku o nazwie Solec, gdzie kupuje piękną i dość okazałą willę na całkowitym odludziu. Zamieszkuje tam razem ze swoim psem, wyżłem weimarskim o imieniu Dante. Prowadzi spokojne i raczej samotnicze życie, co zdecydowanie bardzo jej odpowiada. Kobieta skrzywdzona przez los, próbuje w samotności posklejać swoje złamane serce. Pewnego dnia podczas jednego ze spacerów z psem jej życie zostaje całkowicie wywrócone do góry nogami. Dante przynosi jej zakrwawiony palec! Anna przerażona udaje się na komendę, by zawiadomić policjantów o tym makabrycznym znalezisku. Policja podczas przeszukiwania lasu odnajduje zwłoki jednego z mieszkańców miasteczka, ale jak się okazuje jego ciało nie zostało naruszone. Na domiar złego, palec znika w tajemniczy sposób. Policjanci sceptycznie podchodzą do zeznań kobiety, a zrozpaczona Anna decyduje się sama rozwikłać zagadkę. Jakby tego było mało, w miasteczku zaczynają umierać kolejni ludzie. Sprawę prowadzi komisarz Wiktor Gryka, który w niespodziewany sposób wdziera się do życia Anny i skrada jej serce. Jak potoczą się ich losy? Kto morduje mieszkańców miasteczka? I do kogo należy ów nieszczęsny zakrwawiony palec?

„Dante na tropie” to kawał dobrej polskiej literatury. Idealnie dopracowany kryminał i świetnie skomponowana powieść obyczajowa w jednym. I przede wszystkim akcja, akcja i jeszcze raz akcja! Tutaj cały czas coś się dzieje, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Prosty język został doprawiony dowcipem, który niejednokrotnie wywoływał uśmiech na mojej twarzy. Z drugiej strony to wszechogarniające napięcie i niepewność, ciarki przechodzące po plechach i strach o życie głównej bohaterki… Otrzymałam tak silną dawkę emocji że wprost nie mogłam usiedzieć w miejscu, a czytanie okazało się niesamowitą ucztą dla zmysłów. Czegóż chcieć więcej? Pani Agnieszka swoją powieścią zagwarantowała mi wspaniałą i jakże ekscytującą rozrywkę na dwa wieczory. Właściwie mogłabym się uwinąć w jeden, bo „Dante na tropie” należy do tych książek których po prostu nie da się odłożyć na półkę. Gwarantuję, że gdy już zaczniecie czytać, nie będziecie mogli przestać.

Fabuła dopracowana jest w najmniejszym szczególe, wszystko współgra ze sobą idealnie, a bohaterzy są po prostu niesamowici. Anny nie da się nie lubić, a i Wiktor od razu zdobył moją sympatię. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety, doświadczeni przez los zmagają się ze swoimi problemami i trudami życia codziennego. To sprawia że stają się wyjątkowo realni i namacalni. Nie ma koloryzowania, nie ma wyolbrzymiania, ot samo życie. No i oczywiście tytułowy pies Dante - który jest po prostu niezastąpiony!

W całej powieści przeważa wątek kryminalny, ale mamy tutaj również trochę z obyczajówki i romansu, bez których ta książka nie mogłaby istnieć. Wszystko łączy się w zgrabną całość, a intryga wymyślona przez autorkę jest niebanalna i efektowna. Do końca nie wiadomo kto jest kim i komu tak naprawdę można zaufać, wszystko jest inne niż się wydaje, a finał okazuje się zaskakujący. Również wątek romansu Anny z komisarzem Wiktorem zasługuje na uwagę. Kobieta zostaje zraniona przez mężczyznę którego kiedyś kochała na zabój, przez to całkowicie traci zaufanie do płci przeciwnej. Decyduje się na wyjazd do małego miasteczka, gdzie w samotności będzie mogła poukładać swoje sprawy sercowe. Nie spodziewa się że spotka tam Wiktora, mężczyznę który całkowicie zawróci jej w głowie i sprawi że powoli zacznie wychodzić ze swojej skorupy. Ich burzliwe relacje oraz wzajemne przyciąganie, dodają tej historii smaku i pikanterii. Po złączeniu każdego z tych elementów, uzyskujemy nietuzinkową i wyszukaną powieść, która zadowoli nawet najbardziej wybrednego czytelnika. Nie zastanawiajcie się długo, książkę Agnieszki Olejnik możecie brać w ciemno!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena