Koszyk 0
Opis:
Bożena Fabiani, historyk, pedagog i popularyzatorka historii kultury, wprowadza nas w czasy i świat ludzi, którzy w XVII wieku tworzyli sztukę. Wskrzesza zabijakę Caravaggia, nieokrzesanego Gentileschiego, czarodzieja światła Rembrandta i opowiada o nich tak, jakby to byli jej dobrzy znajomi. Pokazuje jak patrzeć na ich dzieła, wyjaśnia ukryty sens obrazów, zastanawia się, czy talent i charakter idą w parze, czy artysta był swobodny w swej twórczości i czy był szczęśliwy w życiu.. ... Bogactwo materiału jest imponujące! Autorka pisze przy tym z taką werwą, że bez reszty wciąga Czytelnika w swoją opowieść. I chociaż gawędy te dotyczą tylko wybranych i ulubionych artystów Autorki, to niewątpliwie mogą zachęcić Czytelnika do podjęcia dalszych poszukiwań na własną rękę. Dalsze gawędy o sztuce. XVII wiek są dostępne również jako audiobook w autorskiej interpretacji Bożeny Fabiani. Bożena Fabiani - historyk, nauczyciel akademicki, autorka licznych publikacji, tłumaczka, poetka. Od lat popularyzuje wiedzę o sztuce w Programie II Polskiego Radia w cyklu audycji redaktor Ewy Prządki W stronę sztuki. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Bożena Fabiani
  • 2013
  • 1
  • 316
  • 238
  • 168
  • 9788301171681
  • 9788301171681
  • ZAU2U

Recenzje czytelników

O sztuce inaczej

Ocena:
Autor:
Data:
Książka „Gawędy o sztuce. Dzieła, twórcy, mecenasi” obejmuje okres renesansu włoskiego. Autorka przedstawia swoich ulubionych artystów, barwnie opisuje ich dzieła – czasami dzięki tym opisom ma się wrażenie, jakby obrazy, rzeźby czy budowle stały tuż obok, i że je widzimy. „Gawędy…” to lekka książka, napisana swobodnie i z humorem, nie przytłacza nadmiarem informacji i suchymi faktami, ale zaciekawia czytelnika, który po chwili nie może się oderwać od lektury. Dobrym rozwiązaniem dla osób ... które nie mają czasu na czytanie książek jest wersja audiobook. Można tu usłyszeć Fabiani w oryginale. Jest to ponad 12 godzin słuchania.

„Dalsze gawędy o sztuce. VI-XX wiek”, to kolejny tom gawęd. Tym razem autorka nie skupia się tylko na jednym okresie i jednym państwie. Książka przedstawia dzieła i twórców od epoki mistrzów mozaiki bizantyjskiej, aż do Salvadora Dali, pozwala nam poznać ich prywatne życie. Czytając ma się wrażenie, że Fabiani pisze opowiada o swoich dobrych znajomych, z którymi często się widuje. Lektura nie tylko dla tych, którzy interesują się sztuką. Ten tom również posiada wersję audiobook. Ponad 11 godzin słuchania Fabiani opowiadającej o wielkich mistrzach. Warte polecenia.

Książka „Dalsze gawędy o sztuce. XVII wiek” daje nam możliwość „osobistego” poznania Caravaggia czy Rembrandta – czarodzieja światła. Barwne opisy, zadziwiające ciekawostki, których nie wyczytamy w encyklopedii czy na Wikipedii sprawiają, że książkę czyta się tak, jak poprzednie tomy – lekko i przyjemnie, z nieświadomością upływającego czasu. Autorka pomaga zrozumieć dzieła, odkrywa przed czytelnikiem ich ukryty sens i, choć pisze tylko o wybranych według własnego gustu artystach, rozpala ochotę na więcej. Tak, jak poprzednie tomy, tak i ten ma swój odpowiednik w audiobooku, który stanowi zapis ponad 11 godziny opowieści o sztuce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena