Koszyk 0
Opis:
Elementarz – czyli, co każdy przedszkolak mieć powinien Elementarz to najważniejsza książka w życiu każdego przedszkolaka. Pomaga poznawać litery alfabetu, towarzyszy w pierwszych próbach nauki czytania. Oswaja dziecko z pierwszymi tekstami, których poziom trudności stopniowo wzrasta. Barwne i ciekawe ilustracje umilają czas nauki i sprawiają, że Elementarz stanie się prawdziwym przyjacielem dziecka.
 • Wilga
 • twarda
Mniej Więcej
 • Małgorzata Ciszewska
 • 2016
 • 112
 • 200
 • 220
 • *, 97883280-3854-7
 • 9788328038547
 • ZDCS5
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Czytam sama, czytam sam. Elementarz

Ocena:
Autor:
Data:
Cała publikacja jest bardzo przystępna i atrakcyjna dla dzieci. Każda kolejna rozkładówka prezentuje najczęściej jedną, czasem dwie głoski. Literki pokazane są zarówno w formie drukowanej jak i pisanej, duże i małe. Dodatkowo tuż obok nich znajdują się zobrazowane i podpisane przedmioty, które albo rozpoczynają się od tej literki albo, gdy to niemożliwe, mają ją gdzieś w środku. Jak by jednak nie było jest ona zawsze wyszczególniona na czerwono także bardzo widoczna dla dzieci ... Z każdą kolejną stroną na najmłodszych czekają coraz to dłuższe czytanki. Na początku składają się z kilku słów, na końcu nawet kilku stron. Co ważne, zawsze jednak zbudowane są tylko z liter, które dzieci już poznały. Jako ciekawostkę dodam, że czytanki te nie są takie zupełnie przypadkowe, mają swoich stałych bohaterów. Na początku Elementarza bowiem dzieci poznają z imienia pewną rodzinę a wczytując się w tekst mają okazję poznać ją bliżej. Jest tu np. Ala, która ma lale i Ola, która ma Asa... ;)

Oczywiście ważnym elementem tej lektury są ilustracje i szata graficzna. Jest kolorowo, przejrzyście, ilustracje są proste i wesołe, naprawdę zachęcają do nauki czytania. Naukę tę zdecydowanie ułatwia też duża czcionka, ciekawe teksty, które są współczesne, zabawne i poruszają tematykę atrakcyjną dla najmłodszych. Na końcu Elementarza znajduje się natomiast cały alfabet wzbogacony o obrazki zaczynające się od danej litery. Publikacja jest bardzo solidna, estetyczna i merytorycznie oraz wizualnie opracowana do perfekcji.

Elementarz naprawdę fajnie sprawdza się jako taki dodatek do nauki i ćwiczenia z dzieckiem czytania w domu. Tekstów jest wiele więc mamy w czym wybierać i możemy posiłkować się nim przez cały rok szkolny. Wiem z doświadczenia, że dzieci potrafią szybko nauczyć się na pamięć danej czytanki, dlatego dobrze jest mieć ich więcej do ćwiczeń. Zdecydowanie warto zainwestować w taką pozycję dlatego polecam ją każdemu uczącemu się czytania dziecku.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena