Koszyk 0
Opis:
Na podwórku i w zerówce dzieci czasem się biją. Ale nie Albert! On od razu odchodzi albo się poddaje. Czy to znaczy, że Albert jest słaby? Czy to znaczy, że Albert nie umie się bić? A może Albert po prostu jest tchórzem? Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjś ... ciem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gunilla Bergstrom
  • 2014
  • 32
  • 235
  • 170
  • 9788377760628
  • 9788377760628
  • ZBKHY
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Polecam :)

Ocena:
Autor:
Data:
"Czy jesteś tchórzem, Albercie?" jest to kolejna część przygód sympatycznego chłopca o imieniu Albert, autorstwa znanej i cenionej szwedzkiej autorki bajek dla dzieci, Gunilli Bergström. Tym razem nasz bohater spotyka się z tematem, który niestety, ale nie jest obcy żadnemu dziecku, a mianowicie... z tematem bójek i przemocy.

Albert jest chłopcem, który nie lubi przemocy. Nie interesuje go wyrażanie swoich emocji, poprzez bicie się z kimkolwiek. Uważa ... że swoją odwagę można zademonstrować w zupełnie przeciwny sposób, np.: sprzątając ciężkie naczynia ze stołu po posiłku lub pomagając w niesieniu ciężki zakupów. Albert nie poddaje się presji otoczenia i zachowując się niezwykle dojrzale, konsekwentnie unika wdawania się w bójki między rówieśnikami. Finalnie, zachowanie chłopca zostaje zrozumiane oraz docenione, nawet przez przedszkolnych kolegów. Albert pokazuje, iż trzeba nie lada odwagi, aby wykazać się taką asertywnością i pozostać przy swoim zdaniu.

Wartość merytoryczna książki moim zdaniem jest nieoceniona. Dziecko dostaje mądrą lekcję, przedstawioną przez bohater, z którym może się swobodnie identyfikować.

Od strony technicznej książka prezentuje się świetnie. Zostały utrzymane charakterystyczne kanony ilustracji z poprzednich części serii. Tekst na stronie został odpowiednio dobrany pod kątem małych dzieci, aby utrzymać przez optymalny czas ich uwagę. Starsze dzieciaki spokojnie dzięki niej mogą doskonalić umiejętność czytania. Dodatkowo cała seria fantastycznie prezentuje się w biblioteczce, co wizualnie zdecydowanie "cieszy oko".

Polecam Wam tą część, jak i oczywiście, całą serię o Albercie. Dla dziecka jest to świetna rozrywka, dzięki której, może się na prawdę wiele nauczyć. Takich książek życzę sobie, oraz Wam jak najwięcej!! :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena