Koszyk 0
Opis:
Druga część, po "Czarnym domu", trylogii Petera Maya o wyspie Lewis CZŁOWIEK BEZ IMIENIA Niezidentyfikowane zwłoki zostaną znalezione w torfowisku na wyspie Lewis. Jedyną wskazówką do odkrycia do tożsamości jest zbieżność DNA z lokalnym rolnikiem. CZŁOWIEK BEZ PAMIĘCI Jednakże Tormond Macdonald, starszy pan cierpiący na demencję, twierdzi, że jest jedynakiem. CZŁOWIEK BEZ WYBORU Gdy rodzina Tormoda prosi o pomoc Fina Macleoda, czuje się on w obowiązku rozwiązać tę zagadkę.
Mniej Więcej
  • Peter May
  • 2014
  • 1
  • 400
  • 196
  • 123
  • 9788378858294
  • 9788378858294
  • ZBITY

Recenzje czytelników

Doskonala pozycja.

Ocena:
Autor:
Data:
Człowiek z wyspy Lewis, to II tom doskonałej trylogii Wyspa. Ponownie akcja rozgrywa się na szkockiej wyspie Lewis w archipelagu Hebrydów Zewnętrznych. Mroczne klimaty, ostra, wspaniała przyroda, mocni ludzie, których nie oszczędzało życie i adekwatna do tego akcja.
Głównym bohaterem nadal jest były policjant Fin MacLeod, człowiek z trudnym ostrym charakterem, ale po tak traumatycznych przejściach, że znając je jest się w stanie wszystko mu wybaczyć.
May po raz kolejny mnie zachwycił ... Odmalował genialnie obraz wyspy, jej nastoje, przyrodę, klimat i związki tych wszystkich czynników z ludźmi, ich życiem i czynami, których następstwa bywają zaskakujące jak sama wyspa. W trakcie lektury przeplatają się wątki kryminalne z tymi będącymi silnie psychologicznymi. Mayowi udało się wymieszać je w doskonałych proporcjach. W związku z tym trudno określić, czy Człowiek z wyspy Lewis jest bardziej kryminałem, czy powieścią psychologiczną.
Pod koniec lektury nasunęło mi się pytanie, czy poznanie prawdy jest warte każdej ceny? Czy należy grzebać w przeszłości ryzykując, że zniszczy ona życie kilku osób?
Gorąco zachęcam do lektury obu tomów trylogii Petera Maya i niecierpliwe czekam na kolejny (ku mojemu wielkiemu ubolewaniu ostatni) tom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena