Koszyk 0
Opis:
Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda. Powtarzane przez całe życie słowa Minki kryły w sobie niewyobrażalną tęsknotę za maleńką córeczką, zabraną z jej ramion tuż po narodzinach. Było lato 1928 roku ... Szesnastoletnia Minka Disbrow, skromna dziewczyna z małego miasteczka, niecierpliwie czekała na piknik nad jeziorem. Przeglądając się w lustrze, ubrana w specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę, nie mogła przewidzieć, że już wkrótce jej życie całkowicie się zmieni. Skrzywdzona przez nieznanych mężczyzn, po kilku miesiącach odkryła, że jest w ciąży. Wiedziała, że sama nie może wychować swojego maleństwa. Decyzja o oddaniu córeczki w ręce obcych ludzi złamała jej serce – czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczy? Czy zdarzy się cud? Nieprawdopodobne spotkanie matki i córki, które zobaczyły się po raz pierwszy po 77 latach rozłąki to finał przepięknej, prawdziwej historii, którą nie można się nie zachwycić. Cathy LaGrow – amerykańska pisarka i blogerka. Czekałam na Ciebie jest prawdziwą historią jej babci, Minki Disbrow, która przez prawie 80 lat ukrywała, że w wieku 17 lat oddała swoją pierwszą córkę do adopcji. Swoją książką poruszyła serca setek tysięcy czytelniczek. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Cathy LaGrow
 • 2016
 • 1
 • 352
 • 205
 • 140
 • *, 97883240-4118-3
 • 9788324041183
 • ZD757

Recenzje czytelników

Spotkanie po 77 latach.

Ocena:
Autor:
Data:
Główna bohaterka w wieku szesnastu lat została zgwałcona przez złoczyńców. O swojej ciąży dowiedziała się dopiero kilka tygodni później i była w ciężkim szoku. Nie wyobrażała sobie siebie pełniącą rolę matki, nie miała pojęcia ani warunków do wychowywania dziecka. Nie radziła sobie z tą myślą, jednak po pewnym czasie z pomocą innych ludzi podjęła decyzję - odda dziecko lepszej, zaradniejszej rodzinie. Jej malutka dziewczynka zostaje oddana w ręce poleconej rodziny ... ale Minka stale stara się utrzymywać kontakt z rodziną zastępczą i interesuje ją rozwój oraz życie córeczki. Z wiekiem wiele rzeczy się zmienia, a coraz starszą Minkę zaczynają męczyć smutne i dręczące wspomnienia, które nakłaniają ją do odnalezienia córki.

"Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda."

W książce "Czekałam na Ciebie" możemy obserwować przedstawioną historię od samego początku do samego końca. Opisane są dokładne przeżycia bohaterek w różnych chwilach, dzięki czemu możemy w zupełności oddać się lekturze i wczuwać się w najdrobniejsze szczegóły. Widzimy moment, gdy Minka dowiaduje się o ciąży, oddaje Betty Jane nowej rodzinie, ubolewa nad stratą i stara się radzić sobie z codziennością. Oprócz tego możemy spojrzeć również na sytuację, która ma miejsce dopiero po kilkudziesięciu latach, a która również opisana jest z najdrobniejszymi aspektami.

Jest to niesamowicie wzruszająca i prawdziwa opowieść o dwóch kobietach, które spotkały się po 77 latach rozłąki. Czas ten był dla nich ogromnie trudny i ciężki, ale los chciał, aby te dwie kobiety ponownie się spotkały. Pomimo, że nie było to łatwe i na drodze stawało im wiele przeszkód, matka w końcu spotkała się ze swoją córką.

Jedna z autorek owej książki to wnuczka przedstawionej Minki. Jest córką drugiego dziecka bohaterki. Gdy dowiedziała się o swojej rodzinnej historii, postanowiła spisać wszystko i opowiedzieć światu o losie, jaki spotkał jej najbliższych,

Oprócz pięknie opowiedzianej historii, w książce umieszczone zostały również kolorowe i nieco starsze - czarno białe fotografie, przedstawiające najważniejsze momenty lub przedmioty z życia bohaterek. Możemy znaleźć tam zdjęcia młodej Minki, jej dziecka, wioskę z której pochodzi oraz najnowsze zdjęcia ze spotkania matki z córką. To niewątpliwie piękna i wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości i poszukiwaniu osoby, którą utraciliśmy, lecz wciąż kochamy.

livingbooksx.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„ […] tęskniła za kimś, kogo nie mogła mieć przy sobie; wydała na świat dziecko, ale nigdy nie wypuściła go z duszy.”

Dla większości ludzi narodziny dziecka stają się początkiem nowej drogi, usłanej radością ścieżki eliminującej poczucie samotności i nadającej życiu sens. Bywają jednak przypadki, kiedy niechciana ciąża wprawia w zakłopotanie uświadamiając jak przewrotny bywa los i jak wiele przeszkód potrafi podłożyć pod ludzkie nogi ... Czy może zatem zdarzyć się sytuacja łącząca nieszczęście z radością? Właśnie taki los spotkał Minkę, która nie planując dziecka zaszła w ciążę, utraciła swoje dziecko i odzyskała je po 77 latach. Lubicie książki skropione tęsknotą prowadzącą do wielkiego happy endu? Chcecie przekonać się, jak potężne może być uczucie matki i dziecka? Zapraszam do zapoznania się z recenzją książki „Czekałam na ciebie”, z historią, która zdarzyła się naprawdę.

Rok 1928. Siedemnastoletnia Minka czekała na wielkie wydarzenie. Miała pojechać na piknik, do którego długo się przygotowywała. Dotychczas raczej stroniąca od życia towarzyskiego, pochłonięta wieloma domowymi obowiązkami nie miała pojęcia, jak wielkie znaczenie będzie miał ten jeden, nieprzewidywalny dzień. Podczas spaceru, zaatakowana i zgwałcona przez pewnego mężczyznę przeżyła szok. Przez jakiś czas próbowała ukryć swój wstyd i udawało się jej to… Do chwili, kiedy zaczął zaokrąglać się jej brzuch.

Bieda, brak doświadczenia i zapewnienia ze strony nowych opiekunów skłoniły ją do tego, by oddała obcym ludziom swoją malutką córeczkę, Betty Jane, którą pokochała całym sercem. Jednak jej matczyna miłość nigdy nie wygasła, a dziesiątki pisanych listów były wyrazem troski i tęsknoty za czymś, co utraciła. I chociaż życie jeszcze nieraz ją doświadczyło, a przyszłość obdarzyła nową rodziną, przed śmiercią zapragnęła jednego – jeszcze raz spotkać Betty Jane. Niespodziewanie jej modlitwy zostały wysłuchane i po 77 latach doszło do emocjonującego spotkania, do chwili, na którą zawsze czekała.

Główną bohaterką tej autentycznej historii jest Minka Disbrow, dziewczyna wychowywana w biednej, ale szczęśliwej rodzinie. Nie mając żadnego doświadczenia w kontaktach z mężczyznami, na wskutek gwałtu zaszła w ciążę i dopiero wtedy uświadomiła sobie to, że opowieści o bocianach przynoszących dzieci to wymyślone bajki. Biorąc swoje maleństwo na ręce przeżyła kolejny szok, podobnie jak wtedy, kiedy oddała je na wychowanie innym ludziom. I teraz niejeden z nas mógłby zacząć ją osądzać, a jednak Minka nie miała innego wyjścia. W tym całym nieszczęściu niechcianej ciąży spotkała ją jeszcze tęsknota i poczucie utraty. Nieco później kobieta poznała smak pierwszej miłości, wojny i doczekała się kolejnych dzieci. Nigdy jednak nie zapomniała o swojej córeczce, bo zakorzenione w sercu uczucie tkwiło w niej bardzo głęboko. I kiedy życie Minki zmierzło już w kierunku końca poprosiła Boga o coś niesamowitego, o szansę spotkania i odnalezienia swojego dziecka. Jakie emocje towarzyszyły matce i córce w momencie, kiedy spotkały się po 77 latach? Czy przekonały się o tym, że warto było się zobaczyć? Czy Minka poczuła spełnienie i czy w dorosłej, starszej kobiecie dostrzegła malutką Betty Jane? Czy i jej córka potrafiła spojrzeć na nią jak na swoją matkę?

Sięgając po tę książkę byłam zszokowana jej tematyką, a jednak czułam się nie do końca przekonana czy aby na pewno znajdę w niej to coś, co sprawi, że przepadnę. Wiedziałam już co się wydarzy i jaki będzie finał, a jednak, jak się okazuje, nie nosiłam w sobie nawet krzty tych emocji, które później przelała na mnie ta historia. Autorka książki, wnuczka Minki – Cathy LaGrow, rozpoczyna całą opowieść od chwili, kiedy wszystko się zaczęło. Obraz codzienności młodej, nieświadomej czekających ją trudów siedemnastolatki uświadomił mi sytuację bez wyjścia, w której znalazła się po urodzeniu dziecka. I tak, pełna współczucia, odczuwając na własnej skórze rozdzierający ból tęsknoty rozdzielonej córki i matki towarzyszyłam jej przez całe życie, do chwili, kiedy na powrót odzyskała to, co utraciła.

Przejmująca historia dekorowana wieloma wrażeniami, tęsknota, ból, poczucie niesprawiedliwości, ale i cudowne oczyszczenie - obrazują potęgę nadziei i miłości, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Ta historia autentycznie wzrusza swoim początkiem, przebiegiem i zakończeniem, a to, że została przedstawiona tak interesująco i w wielu miejscach szczegółowo, pozwala na dokładne jej odtworzenie i poczucie własnym sercem. Trudno mówić tutaj o wyrazistych bohaterach czy pełnej napięcia akcji, skoro mamy do czynienia z prawdziwym wydarzeniem. Wrażeń jednak nie brak, a emocje są gwarantowane – zwłaszcza w przypadku tych kobiet, które przekonały się już jak wielka może być miłość kierowana do potomstwa.

„Czekałam na ciebie”, wzbogacona zdjęciami przedstawiającymi te najważniejsze chwile z życia głównej bohaterki i jej oddalonej przez wiele lat dystansem córki, to wprawiająca w podziw, osłupienie, ale i niosąca nadzieję książka ucząca tego, że po wielkim cierpieniu mogą przyjść lepsze dni. A każda, nawet najgorsza tragedia w końcu przekształci się w szczęście. Tę poruszającą lekturę polecam wszystkim kobietom, tym, które miały już okazję zasmakować matczynej miłości, ale i tym, które dopiero stoją na początku tej niełatwej i pełnej dylematów drogi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena