Koszyk 0
Opis:
Książka z serii TU POWSTAŁA POLSKA, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano koscioły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.
Mniej Więcej
  • Jarosław Gryguć
  • 2015
  • 24
  • 270
  • 230
  • 978838008-052-2
  • 9788380080522
  • ZCOGX
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Czasy wojów i rycerzy

Ocena:
Autor:
Data:
Seria ,,Tu powstała Polska" autorstwa Jarosława Grygucia to niepowtarzalne książeczki, które pomogą młodszym i starszym czytelnikom przenieść się ponownie o wielu wieków wstecz i sprawdzić, jak wtedy wyglądało życie.

Na początku dowiemy się, co to była drużyna. Przeczytamy o różnych typach wojowników, poznamy rodzaje broni - miecze, włócznie i topory oraz atrybuty obronne walczących - tarcze, hełmy, zbroje. Poczytamy więcej o łukach i procach, rycerzach oraz co nie co o koniach ... Najbardziej jednak zaciekawiły mnie machiny wojenne. Na koniec kilka słów o polowaniu.

W tej części podobnie jak w ,,Życie w grodzie" większość ilustracji została namalowana na podstawie prawdziwych zbiorów znajdujących się w muzeach, które zostały wyszczególnione na początku i końcu publikacji. O niektórych z nich nawet nie miałam pojęcia. Całość została bardzo dobrze przemyślana, a ta część spodoba się głównie osobom, których interesują czasy rycerzy, ich odzienie oraz broń.

,,Tu powstaje Polska" to seria, która zainteresuje czytelnika w każdym wieku. Osoby mieszkające w Wielkopolsce będą mogły odwiedzić te miejsca osobiście, a pozostali, jeśli uznają, że odległość jest zbyt duża, będą mieli pooglądać to w książkach. Co prawda jest tu dużo historii i mało znanych faktów, jednak czyta się je z przyjemnością. W publikacji zostały użyte trzy wielkości czcionek, co dodatkowo urozmaica lekturę.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena