Koszyk 0
Opis:
Czas zerwanych kotwic? Tak, szczególnie wtedy, gdy stajemy na rozdrożach naszego życia. W zasadzie nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi, jednak nie to liczy się najbardziej. Liczy się nasza reakcja, odwaga postawienia pierwszych kroków w nowej sytuacji i ponoszenie konsekwencji. Liczy się wybór... wyboru. Doświadczenia, przemyślenia, swoje i te wysłuchane dobrze jest czasami spisać. Dla innych, dla siebie, nie ważne, ale warto, co w formie przygód Katarzyny czynię w tej oto książce ... Niech wydarzenia z życia emigrantki, która po wielu latach spędzonych w Afryce Południowej wraca do ojczyzny, przypomną nam, że każdy z nas przeżywa czas, w którym trzeba na nowo zarzucać kotwice. Nie po to, żeby zostać bohaterem, ale po to, by zwyczajnie odnaleźć utracone... Krystyna Stawczyk Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krystyna Stawczyk
  • 2010
  • 1
  • 320
  • 205
  • 145
  • 978-83-7506-5-787
  • 9788375065787
  • ZA27T

Recenzje czytelników

Sercowe perypetie 40-letniej Katarzyny

Ocena:
Autor:
Data:
"Czas zerwanych kotwic" to debiut literacki Krystyny Stawczyk i - w mojej ocenie - całkiem udany. Jest to typowa literatura kobieca, opisująca sercowe perypetie 40-letniej Katarzyny, która po blisko 20-letnim pobycie w RPA - po rozwodzie z mężem - wróciła do Polski i próbuje tutaj ułożyć sobie na nowo życie, zapomnieć o byłym mężu, który zostawił ją dla innej, a także, być może, znaleźć nową miłość. Wspiera ją w tym przyjaciółka Jagoda ... walcząca także z własnymi nietypowymi problemami małżeńskimi. Katarzyna poczas jednej z samotnych wypraw w góry poznaje grupę poszukiwaczy minerałów, wśród których są interesujący mężczyźni... Są tu ciekawe opisy polskich miejsc, w których występują kamienie szlachetne i półszlachetne.
W drugiej połowie książki przenosimy się do RPA, dokąd Kasia wyjeżdża na wspólne wakacje z byłym mężem Januszem (sic!). Zwiedzimy razem z nimi rezerwaty przyrody, pojedziemy na safari, a także polecimy na Szeszele. W RPA poznamy także polskie przyjaciółki Kasi, które mieszkają tu na stałe i namawiają ją do powrotu do tego kraju.
Żeby dowiedzieć się, jakie decyzje podejmie główna bohaterka, w którym kraju osiądzie i z którym mężczyzną - trzeba tę książkę przeczytać.
Uważam, że warto na nią poświęcić jeden wieczór, bo zapewni miły relaks.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

:-)

Ocena:
Autor:
Data:
Jak na debiut literacki, uważam że książka jest godna polecenia. Czyta się ją w sposób luźny i przyjemny, w sam raz na plażę lub na mile spędzony weekend. Momentami na ustach pojawia się również uśmiech, a postać Katarzyny da się polubić. Fajnym akcentem w powieści, są interesujące opisy afrykańskiej przyrody oraz kultury, które nie jedną osobę mogą zachęcić do odwiedzenia tego kraju. Osobiście chętnie sięgnęłabym po kolejne powieści tej pisarki.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena