Koszyk 0
Opis:
Bohaterem książki jest młody adwokat Jake Brigance, ten sam, który trzy lata wcześniej bronił z powodzeniem Carla Lee Haileya, co zostało opisane w książce Grishama Czas zabijania. Jake prowadzi jednoosobową kancelarię prawniczą i ledwo wiąże koniec z końcem. Któregoś poniedziałku dostaje pocztą list od bogatego przedsiębiorcy Setha Hubbarda, a w nim odręcznie napisany testament i instrukcję, że Jake ma się zająć jego uwierzytelnieniem. Okazuje się ... że Hubbard jest śmiertelnie chory na raka i w niedzielę – dwa dni po napisaniu testamentu a dzień przed jego dostarczeniem przez pocztę – popełnia samobójstwo. W testamencie Hubbard wydziedzicza całą najbliższą rodzinę – dwoje dorosłych dzieci z rozwiedzioną żoną i ich dzieci a swoje wnuki – i niemal cały majątek zapisuje swojej czarnoskórej gosposi, Lettie Lang. Testamentem tym unieważnia spisany rok wcześniej formalny testament, w którym dzielił swój majątek między dzieci i wnuki i który jest przechowywany w kancelarii adwokackiej w Tupelo. Zaczyna się walka o uwierzytelnienie lub odrzucenie odręcznego testamentu, o tyle zawzięta, że majątek Hubbarda jest szacowany na 20 milionów dolarów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • John Grisham
  • 2014
  • 0
  • 640
  • 195
  • 125
  • 9788378858478
  • 9788378858478
  • ZBFV9

Recenzje czytelników

Gorąco polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Czas zapłaty, to kontynuacja Czasu zabijania, który w 1996 roku został w mistrzowski sposób przeniesiony na ekran przez Joela Schumachera. Zarówno film, jak i książka od lat nie tracą na popularności. Jako wielki fan pióra Grishama, byłem ciekawy, jak pisarz poradzi sobie z kontynuacją, nawet gdy jest ona bardzo luźno nawiązującą do wcześniejszej książki. Czas zapłaty, to doskonała powieść, pełna uczuć wszelkiego kalibru ... zawiłości amerykańskiego prawa i ludzkiej duszy oraz pogmatwanych charakterów.
Grisham po raz kolejny potwierdził swoją klasę i to dlaczego jest jednym z najpopularniejszych pisarzy świata. Nic dziwnego, że jego książki, przetłumaczone zostały dotąd na czterdzieści języków i sprzedane na całym świecie w nakładzie ponad 275 milionów egzemplarzy. Dziewięć z nich zostało zekranizowanych.
Gorąco zachęcam do lektury najnowszej książki Grishama, majstersztyk sam w sobie, chociaż nie przeczę - dla rozmiłowanych w prawie i zawiłościach oraz cudach USA.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena