Koszyk 0
Opis:
Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie – źródło poważnych kłopotów? Dodatkowo skomplikuje się ... nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Najważniejsze, że Agatę, Danielę i Tosię otaczają życzliwi ludzie. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Filia
  • miękka
Mniej Więcej
  • Agnieszka Krawczyk
  • 2016
  • 600
  • 200
  • 140
  • 978838075-144-6
  • 9788380751446
  • ZDDDT

Recenzje czytelników

Recenzja Informatora Czytelniczego

Ocena:
Autor:
Data:
Prozę Agnieszki Krawczyk pokochałam wraz z momentem, w którym wpadła w moje ręce "Dolina mgieł i róż" z sagi o mieszkańcach Idy. Autorka zauroczyła mnie barwnymi opisami, bijącym od jej książek spokojem oraz swego rodzaju baśniowością. Po zakończeniu tamtego cyklu autorka rozpoczęła kolejną sagę pt. "Czary codzienności", rozgrywającą się w niewielkiej wsi u podnóża gór - Zmysłowie, opowieść o trzech siostrach. Pierwszy tom - "Siostry" ... niesamowicie przypadły mi do gustu, dlatego z nieudawaną przyjemnością sięgnęłam po drugi pt. "Przyjaciele i rywale". Cóż mogę powiedzieć? Ciśnie mi się na usta tylko jedno - Agnieszka Krawczyk trzyma poziom i niezmiennie nazywam ją jedną z moich ulubionych autorek literatury obyczajowej.


Życie sióstr Niemirskich nieustannie się zmienia. Kierowana potrzebą odnalezienia ojca Tosi Agata coraz śmielej prowadzi swoje prywatne śledztwo, chce wyjaśnić tajemnicę sprzed lat. Wraz z pomocą Danieli i gburowatego Jakuba, Agata z każdym kolejnym dniem jest coraz bliżej rozwiązania zagadki. Tylko czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie – źródło poważnych kłopotów? Dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Jak to bywa w życiu - niektóre związki się rozpadną, powstaną nowe. Do Zmysłowa zawita też niedająca się lubić Magda, a trzy siostry - ku wielkiemu niezadowoleniu - niespodziewanie zyskają wroga, który będzie tylko czekał, by rzucić im kłody pod nogi. Niebo nad Zmysłowem zasnują ciemne chmury, ale przecież siła tkwi w rodzinie. Tylko czy trzy siostry znajdą jej w sobie dość, by stawić czoła wszystkim przeciwnościom?

"Przyjaciele i rywale", to, tak jak "Siostry", książka, której moim zdaniem z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom powieści obyczajowej. Autorka nie tylko maluje słowem, ale także ukazuje czytelnikowi prawdziwy, małomiasteczkowy świat, zamykając go w ramach niezwykle przemyślanej i wciągającej powieści. Agnieszka Krawczyk z typowym dla siebie ciepłem i spokojem kontynuuje opowieść o bardzo sympatycznej patchworkowej rodzinie i całkowicie wciąga nas w wykreowaną przez siebie rzeczywistość. Mnogość bohaterów i poruszonych w "Czarach codzienności" wątków sprawiają, że możemy zapomnieć o nudzie. Razem z bohaterkami pragniemy dowiedzieć się kim jest ojciec Tosi, przesiadujemy w przydrożnej kawiarence czy obserwujemy zmieniające się światło padające na obrazy Ady, matki Agaty i Tosi, znanej malarki.

Wielokrotnie pisałam już, że proza Agnieszki Krawczyk, choć autorka porusza w książkach liczne problemy, ma w sobie coś bajkowego i niesamowitego, co sprawia, że ciężko się od nich oderwać. Przy jej książkach się odpoczywa, nawet pomimo tego, że w "Przyjaciołach i rywalach" przeczytamy o niewyjaśnionych tajemnicach rodzinnych, nieszczęśliwych miłościach czy w końcu walce niewielkiej społeczności z inwestorem planującym wybudować w ich okolicy wielki resort wypoczynkowy. Agata i Daniela, podobnie jak i my, zmagają się z trudami dnia codziennego, lecz autorka wielokrotnie przypomina czytelnikowi, że nie ma takiego problemu, którego człowiek nie byłby w stanie pokonać mając u boku rodzinę i płynące z niej wsparcie.

Na rynek trafia wiele powieści obyczajowych, lecz te autorstwa Agnieszki Krawczyk mają w sobie to coś - są eleganckie, pełne dobra i wciągają. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom "Czarów codzienności", a Wam serdecznie polecam tę serię. Ja po książki tej autorki sięgam w ciemno i czuję się w obowiązku mówić o tym światu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena