Koszyk 0
Opis:
 Uwodzicielska opowieść o kobiecej sile, miłości i magii Sonia Hunamska prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego. Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, ż ... e wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar. Daje on siłę, ale może też okazać się przekleństwem… To przecież przez niego zaginęła przed laty jej matka. Na szczęście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczką po świecie magii staje się ciocia Hala. Nie brak także mężczyzn gotowych stanąć po jej stronie. Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje się związać swój los? Powieść Anny Litwinek pokazuje, jak ważne jest, by iść za głosem serca, odnaleźć wewnętrzną siłę i kobiecość. Anna Litwinek -  od dziecka marzyła o lataniu. Każdy grosz ze sprzedaży książki przeznaczy na zakup samolotu. Prędzej, czy później spełni marzenie latając nie tylko na stronach powieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anna Litwinek
 • 2016
 • 1
 • 400
 • 205
 • 140
 • *, 97883240-4102-2
 • 9788324041022
 • ZD5FY

Recenzje czytelników

Magiczna, intrygująca Czarownica

Ocena:
Autor:
Data:
Jeszcze kilka miesięcy temu było to moim marzeniem, teraz stało się rzeczywistością. Mowa o przedpremierowych recenzjach! Już po raz drugi mam tę przyjemność aby podzielić się z Wami przemyśleniami na temat książki. Zapraszam serdecznie.

Jak wiecie staram się sięgać po wszystkie gatunki literatury ponieważ różnorodność jest wskazana! Teraz trafiło na intrygującą i inspirującą Czarownicę. Czyli coś innego i niesamowicie ciekawego.

Sonia Hunamska jest rudowłosą, temperamentną ... przebojową dziennikarką. Pracuje w lokalnej gazecie "Życie miasta". Poznajemy ją w momencie kiedy prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w kościele. Z czasem zagłębia się coraz bardziej w sprawę i dostrzega nawarstwiające się problemy. Okazuje się bowiem, że jest tutaj więcej znaków zapytania, niewiadomych niż sądziła, lecz uzbrojona w siłę i wiarę we własne możliwości nie zamierza odpuszczać. Prócz zajmującego stanowiska jaki piastuje w redakcji, licznych perypetii jakich doświadcza w pracy w jej życiu szykują się ogromne zmiany.

W spokojne życie bohaterki włamują się nieprawdopodobne zdarzenia. Dziwne, niezrozumiałe sny, niepokojące i bardzo częste omdlenia, złe samopoczucie. Sonia dowiaduje się, że została obdarzona, tak samo jak jej matka i babka, wyjątkowym darem. Podczas lektury Czytelnik pozna sposób w jaki będzie owy prezent wykorzystany. Czy przysporzy Hunamskiej więcej problemów? A może przyczyni się do poznania prawdy o zaginionej przed laty Mili?

Opiekę nad Sonią od najmłodszych lat sprawuje charyzmatyczna, serdeczna Hala. Ciotka robi co może aby siostrzenicy żyło się lepiej. Więź, która łączy kobiety, jest imponująca. Staje się ona przewodniczką Hunamskiej po nowym świecie.

"Czarownica" Anny Litwinek to bardzo dobry początek drogi, jaką w tym momencie rozpoczyna. Stworzona przez nią Sonia jest taką prawdziwą postacią a tym, co się do tego przyczynia w największej mierze jest spontaniczność oraz to, że idzie przez życie przebojem i jest ... zadziorna. Kobieta posiada niesamowitą pewność siebie, co niewątpliwie pomaga w pracy dziennikarskiej. W powieści odpowiadał mi wątek magii. Żałuję, że jest on niemożliwy do osiągnięcia przez zwykłego śmiertelnika bo ułatwił by życie, chociaż z drugiej strony jest przerażający pod względem... czytania w myślach.

Na początku, gdy przebrnęłam przez parę stron, stwierdziłam, że nic z tego nie będzie, że ta książka nie jest dla mnie. Jednak stwierdziłam, iż doczytać muszę bo coś mnie w niej inspiruje i intryguje. Dobrze zrobiłam, że się nie poddałam, ponieważ dalej było coraz lepiej, fabuła trzyma w napięciu, akcja nie zwalnia a Czytelnik bawi się na prawdę dobrze. Kobiety zapewne wzdychać będą do ciepłego archeologa, bądź szaleńczo przystojnego Scota. Muszę powiedzieć, że mnie odpowiadał Tytus ale później zmieniłam zdanie o 180 stopni. Zaprzyjaźniłam się z Sonią i mam nadzieję, że szybko na rynku wydawniczym ukaże się kontynuacja, po którą bez wątpienia sięgnę.

Ta książka posiada to magiczne coś. Będzie wspaniałym motorem do działania dla płci pięknej dzięki silnej bohaterce, która nie obawia się marzeń i ich realizacji. Pani Aniu bardzo dziękuję za przesłanie egzemplarza recenzenckiego. Sprawił mi on wiele radości. Gratuluję tak dobrego debiutu, który pozostanie w mojej pamięci przez długi, długi czas.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Słowo magia często rezerwowane jest wyłącznie dziecięcym baśniom. Wróżka przemieniająca brudnego Kopciuszka w piękną dziewczynę, pocałunek księcia budzący księżniczkę ze snu, czy czarownice rzucające urok na tych, którzy im podpadli. No właśnie… Rozważmy temat czarownic. W odległej przeszłości ludzie wierzyli w istnienie kobiet posługujących się czarną magią. Za praktykowanie takowej można było nawet spłonąć na stosie. Co byście zrobili, gdybyście nagle odkryli ... że gdzieś niedaleko Was mieszka osoba o nadprzyrodzonych zdolnościach? Czy dopuszczacie do siebie myśli, że czarownice mogą istnieć naprawdę? Zapraszam do zapoznania się z recenzją powieści Anny Litwinek, przedstawiającą historię dziewczyny, która z biegiem czasu uświadomiła sobie to, jak bardzo jest niezwykła.

Sonia Hunamska jest odważną i dzielnie dążącą do wyznaczonych celów dziennikarką. Właśnie zbiera materiały potrzebne do stworzenia artykułu o tajemniczych pochówkach znajdujących się w pobliżu miejscowego kościoła. Z biegiem czasu odkrywa jednak, że tą sprawą wiąże się cały splot dziwnych zagadek. A ich rozwiązanie okaże się grą, w której pojawi się złośliwy i stawiający pod jej nogi kłody wróg.

Tymczasem nocą, kiedy światłość spowija gęsty mrok, Sonia zaczyna miewać dręczące ją sny. Pewnego ranka dzieje się jednak coś, co naprawdę daje jej do myślenia. Otóż pod jej wypielęgnowanymi paznokciami pojawia się zaschnięta krew tak, jakby dziewczyna wcześniej z wysiłkiem i zaangażowaniem ryła glebę. To jednak dopiero początek drogi prowadzącej do nieodkrytej dotąd rzeczywistości. W progi tajemniczego świata zaczyna wprowadzać ją ciotka Hala, która przedstawiając jej rodzinną historię sprawia, że życie Sonii już nigdy nie będzie takie samo.

Co dziewczyna odkryje? Czy czeka ją niebezpieczeństwo? Jaką rolę odegrają dwaj mężczyźni, którzy uczestnicząc w jej codzienności mogą jej pomóc, bądź też i zwieść na manowce?

Główna bohaterka to rudowłosa trzydziestolatka, wychowywana przez uczynną i pomocną ciotkę Halę. Kiedy matka dziewczyny zniknęła w tajemniczych okolicznościach, ojciec znalazł sobie nową żonę i tym sposobem Sonia została skazana na towarzystwo krewnej, z którą jednak żyło się jej całkiem dobrze. Potrafiąca zawalczyć o własne stanowisko, uparcie brnie w głąb śledztwa, które może jej zaszkodzić. Otóż sprawa dotyczy pochówku ludzi grzebanych z obciętymi głowami, dlatego, że kiedyś wierzono w istnienie wampirów… Ambitna Sonia odważnie stawia jednak kolejne kroki w przód nie tylko w kwestii zbierania materiałów do artykułu, ale także w sprawie dotyczącej jej własnego życia. A rodzinne korzenie kryją niemniej zagadek i szokujących informacji, aniżeli przykościelne cmentarzysko.

Legendy, heretyckie wierzenia, moce wykraczające poza ludzką wyobraźnię i amulety strzegące bezpieczeństwa. Pradawne zwyczaje, mikstury szykowane w kociołku, magiczny śpiew i mroczne katakumby. „Czarownica”, jak sugeruje tytuł, to powieść wyposażona w całkiem sporą ilość fantastycznych elementów. Wymyślne części składowe fabuły nie tworzą jednak negatywnego wrażenia, co oznacza, że ich wprowadzenie odbyło się bez doskwierającej i widocznej sztuczności. Odbiera się je tak, jakby istniały naprawdę, a ich pojawianie się w życiu bohaterki odbywa się etapowo, przechodząc od łagodnych wykroczeń paranormalnych, po te nieco bardziej fantastyczne zjawiska.

Anna Litwinek popisała się nieograniczoną wyobraźnią zabierając czytelnika w świat nieco odrealniony. Wykazała się przy tym niemałą wiedzą na temat dawnych wierzeń, zwyczajów czy praktyk czarownic. Taki wątek pobudza wyobraźnię, ale tylko wtedy, kiedy pomysł idzie w parze z odpowiednim wykończeniem i dopracowaniem całości. Mam wrażenie, że tutaj wszystko odbyło się dokładnie tak, jak powinno.

Na uwagę zasługuje na pewno kreacja oryginalnej i zapadającej w pamięć bohaterki. Już samo wspomnienie o naturalnych, rudych włosach i ciemnym spojrzeniu buduje wyobrażenie niebanalnego wizerunku. Do tego dochodzi zaś silny charakter i odrobina niepoprawności w stosunku do otaczających ją ludzi. Dzięki temu jednak Sonia dociera tak daleko, ale o tym powinniście przekonać się sami.

Styl Anny Litwinek, obrazowy oraz równoważący ilość dialogów i opisów, jest w stanie zyskać sympatię czytelnika. A plastyczny język w niczym nie przypomina nieudolnych debiutów, przy czym warto mieć na uwadze to, że „Czarownica” jest pierwszą książką Anny Litwinek.

Opowieść o wytrwałym dążeniu do obranych celów, o realizacji marzeń i o tym, że warto w siebie wierzyć, udekorowana nietuzinkową postacią na okładce jest dobrym pomysłem na nadchodzące, wiosenne dni. Myślę, że historia Soni może przypaść do gustu kobietom będącym w stanie zaakceptować okraszoną magią rzeczywistość i oraz tym paniom, które lubią wyraziste, nieczające się po kątach bohaterki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena