Koszyk 0
Opis:
Filip wychodzi z więzienia i postanawia zacząć normalne życie, jednak już wkrótce kolega z przeszłości wplątuje go w niebezpieczną grę, której stawką są duże pieniądze. Zaczynają ginąć ludzie, a Filip staje się głównym podejrzanym. Musi zmierzyć się nie tylko z wymiarem sprawiedliwości, ale i dawnymi znajomymi. Bo mafia nie zapomina - dla niej "nawrócony" znaczy martwy... Brawurowa powieść sensacyjna z akcją w Polsce, Rosji, Niemczech, na Białorusi i Litwie. Latkowski, dziennikarz śledczy ... doskonale zna realia przestępczego świata i potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Sylwester Latkowski
  • 2012
  • 0
  • 238
  • 215
  • 135
  • 9788377994597
  • 9788377994597
  • ZAKWF

Recenzje czytelników

Czarny styczeń

Ocena:
Autor:
Data:
Kryminały były jednym z moich ulubionych gatunków już od najmłodszych lat. Potem, niestety, nie dało się już ich czytać, gdyż wszystkie były pisane schematycznie i szablonowo. Pokochałam kryminały skandynawskie, które porywały mnie od pierwszej strony, jednak przy okazji wyzwania u Sardegny, gdzie był ,,wymóg” przeczytania kryminału polskiego autora przejrzałam zbiory i tak oto natknęłam się na kupioną niedawno pozycję Sylwestra Latkowskiego, pt. ,,Czarny styczeń” ...

Z twórczością pisarza nie miałam wcześniej nic wspólnego. Jak wyczytałam z okładki jest on autorem takich pozycji, jak ,,Polska mafia”, czy ,,Olewnik”. W duecie z Piotrem Pytlakowskim stworzył także ,,Śmierć za 300 tysięcy” oraz ,,Agenta Tomasza”. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, mimo to z wielką ochotą przystąpiłam do lektury.

Niestety, zaczęłam czytać tą powieść w czasie sesji, przez co nie mogłam się w nią zagłębić. Już na początku pojawia się pierwszy zgrzyt, ta pozycja nie porywa w sposób, że czytelnik już chce ją skończyć, zaraz, wszystko rzucić, byle poznać, kto stoi za tym wszystkim.

Zaczęło się, jak to bywa w kryminale, dość nietypowo. Do Filipa Kosińskiego niespodziewanie zgłosił się jego kolega z więziennej celi, Robert Łobodziński, który, jak się okazało, był zmuszony się ukrywać. Główny bohater załatwił mu schronienie w Sankt-Petersburgu u swojej dawnej kochanki, Raisy. Jak grom z jasnego nieba spadła na Kosińskiego wiadomość, że kobieta została brutalnie zamordowana, a sam poszukiwany Łobodziński wraca niespodziewanie z dużą sumą pieniędzy. Wraz z rozwojem akcji wychodzą na jaw fakty nielegalnych przemytów, tajnych powiązań, a nawet wojny gangów!

Książka nie jest niestety porywająca, ale trzeba przyznać, że do końca nie wiedziałam, kto stoi za tym wszystkim. Było tylu przedstawicieli kryminalnego półświatka, że trudno było odgadnąć, kto komu zaszedł za skórę i dlaczego się chciał zemścić na reszcie. Było kilka ciekawszych momentów, jednak nie spowodowały one mojej miłości do tej pozycji.

Akcja toczy się w Polsce, Niemczech, a także w Sankt-Petersburgu, opisane zostały ,,zasady” działania policji polskiej, a także zagranicznej mafii. Jedne wątki były ciekawsze, inne mniej. Niestety, nie zauważyłam w tej pozycji niczego, co nadawałoby jej coś ponadczasowego, czy wyróżniającego się wśród innych książek z tego gatunku.

,,Czarny styczeń” Sylwestra Latkowskiego to niestety dość nieudolnie napisany kryminał. Gdyby był to debiut oceniłabym go wyżej, niestety jest to kolejna powieść autora, po której spodziewałam się czegoś więcej.

Moja ocena : 6/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena