Koszyk 0
Opis:
Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. Ścisk, Zamieszanie, Hałas, Napięcie. Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze produkty. Prawdziwe żniwa dla sprzedawców. Wybuch, Przerażenie, Panika, Masakra Samobójczy zamachowcy uderzają w sercu Ameryki. Giną tysiące osób. Atak terrorystyczny, do którego nikt się nie przyznaje. Agentka Maggie O'Dell staje przed najtrudniejszą i najbardziej krwawą sprawą w swojej karierze ... Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu, O'Dell odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Kolejne ataki, których konsekwencje będą niewyobrażalne. Czas ucieka, napięcie rośnie. Maggie O'Dell ma tylko 24 godziny, aby rozwiązać zagadkę. Musi się dowiedzieć, co będzie następnym celem i kto stoi za sprawą zamachów. Walcząc o ułożenie wszystkich elementów układanki, odkrywa, o co toczy się gra i że jej własny brat stoi na linii ognia... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alex Kava
  • 2010
  • 352
  • 200
  • 130
  • 978-83-238-66-749
  • 9788323866749
  • Y6866

Recenzje czytelników

jak zawsze - Kava rewelacja :)

Ocena:
Autor:
Data:
Wariaci? Wariatów to Maggie O’Dell zjada na śniadanie :)

„Czarny piątek” – Alex Kava
wyd. Mira
rok: 2010
str. 347
Ocena: 5/6

Zaglądam do kuchni, stawiam wodę na gazie. Zalewam czarowny napój. Zapraszam Was wszystkich na kawę. Na Alex Kavę.

Czy bałam się przed tą lekturą? Czy obawiałam się, że mogę się zawieść? Czy przechodziły mnie ciarki, gdy myślałam czy historia mnie zadowoli? Oczywiście. Zawsze boję się przed lekturą, jakiejkolwiek powieści ... Ta jednak „przerażała” mnie wyjątkowo. Dlatego, że tak wiele pozycji Kavy już przeczytałam. Dlatego, że ta jedna może nie dorównywać poprzednim. I co wtedy? Co wówczas napiszę? Czy będę w stanie napisać recenzję? Czy będę umiała sięgnąć po kolejne jej powieści? Te pytania nie opuszczały mnie, aż do momentu sięgnięcia po „Czarny piątek”. Bo już po pierwszych zdaniach… strach i obawa zniknęły.

Jest piątek. Dzień po Święcie Dziękczynienia. W tym dniu można robić jedną z dwóch rzeczy. Olądać w telewizji rozgrywki drużyn uniwersyteckich lub robić przedświąteczne zakupy. Zdecydowana większość Amerykanów wybiera opcję drugą. Tabuny ludzi oblegają centra handlowe. Zyski sprzedawców biją rekordy. Jest Czarny Piątek. Tego właśnie dnia Maggie O’Dell postanowiła zostać w domu, z przyjaciółmi, przy smacznych przekąskach, na kanapie, dopingując wybraną przez siebie drużynę uniwersytecką. W tym samym czasie przyrodni brat Maggie, Patrick, wraz z przyjaciółmi odwiedza największe centrum handlowe w Ameryce – Mall of America. Dixon – kolega Patricka ma zadanie do wykonania. Wraz z grupą przyjaciół mają zamiar zakłócić działanie urządzeń elektronicznych w centrum handlowym. Są młodymi idealistami – chcą by Amerykanom otworzyły się oczy. By zobaczyli, dokąd prowadzi ich cywilizacja. Że zapomnieli o ostrożności, że zło czai się za rogiem. Sprzęt „zagłuszający” przenoszą w czerwonych plecakach, zapiętych na kłódkę. Może to nieco dziwne, ale… mniejsza z tym. Dzień Dixona, Rebecki i Patricka zakłóca telefon od dziadka tego pierwszego. Jego babcia jest w szpitalu – musi do niej jechać. Plecak zostawia pod opieką przyjaciół. Dzień Maggie również zakłóca telefon. Od szefa. Wybuchła bomba w jednym z centrów handlowych. Jest niezbędna na miejscu. Domyślacie się co będzie dalej? Zapewne. Ale do głowy Wam nie przyjdzie, co też Kava tym razem wymyśliła. Bo to… przechodzi ludzkie pojęcie.

Tak więc przedstawiam Wam Czarny piątek kolejną genialną książkę Alex Kavy. Idealnie komponującą się zarówno z gorącą czekoladą jak i z lodami waniliowymi z czekoladą. Nie wierzycie mi na słowo? Przekonajcie się na własnej skórze. Mnie książka nie zawiodła. Wciągnęła mnie i nie chciała wypuścić ze swych ramion. Kołysała mnie do snu i wstrząsająco budziła o poranku. Zagrzewała do siermiężnej walki w pracy by czym prędzej wrócić do lektury. Z czystym sumieniem polecam ją Wam wszystkim, bez wyjątku. Bo Kava czaruje, Kava pochłania, Kavę trzeba czytać. A serię o Maggie już w szczególności. Czarny piątek jest równie dobry jak pozostałe książki tej autorki. Napisany przystępnym językiem, wciąga od pierwszych stronic i trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatnich zdań książki. Z biegiem akcji ukazywanych jest coraz więcej szczegółów, dzięki którym jesteśmy w stanie rozwikłać zagadkę Czarnego piątku. Ale czy do końca? Czy poznamy całą historię? Czy odkryjemy wszystkie tajemnice? Tego zdradzić Wam nie mogę. Liczę, że przekonacie się sami :).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Szczerze polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
piątek, 8 czerwca 2012Susan Wiggs , A między nami ocean ...
Wydawnictwo: MIRA
Data wydania: maj 2012
ISBN: 978-83-238-8364-7
Liczba stron: 416

O książce
Przystojny mąż, trójka wspaniałych dzieci, piękny dom – niejedna kobieta pozazdrościłaby Grace Bennett takiego życia. Pod pięknym obrazkiem kryje się jednak szara rzeczywistość. Małżeństwo Grace od dawna pozbawione jest pasji i zrozumienia. Jej mąż Steve, ambitny oficer marynarki ... pnie się po szczeblach kariery i nie zauważa, że coraz bardziej oddala się od bliskich.

Samotna i sfrustrowana Grace czuje, że potrzebuje prawdziwej odmiany. Gdy niespodziewanie poznaje tajemnicę z przeszłości Steve’a, stwierdza, że już zbyt wiele poświęciła dla ich związku. Odtąd chce czerpać z życia pełnymi garściami. Koniec małżeństwa Bennettów wydaje się przesądzony…

Niespodziewanie na Grace spada wiadomość o wybuchu na lotniskowcu Steve’a. Koszmarne godziny niepewności, spędzone w oczekiwaniu na jakiekolwiek wieści, uświadamiają jej, że tak naprawdę nigdy nie przestała kochać męża. Czy jednak dostaną szansę, by zacząć od nowa?


Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony int. Wydawnictwa Harlequin.
Steve Bennett jest oficerem i marynarzem marynarki wojennej.
U swego boku ma żonę Grace i troje dorastających dzieci. Rodzina jest dla niego ostoją . Wierna, kochająca żona wypełnia z poświęceniem domowe obowiązki. Cóż kiedy na ogół jest sama . Zdana tylko na siebie . Czy mąż to zauważa i docenia ? Pewnego dnia Grace stwierdza , że chciałby coś zmienić w swoim życiu. Pragnie mieć swój własny domek z ogródkiem, pracę i atrakcyjniejszy wygląd. Steve nie rozumie marzeń żony . Kobieta mimo tego konsekwentnie realizuje swoje plany . Wszystko ulega zmianie , gdy na pokładzie lotniskowca dochodzi do groźnej eksplozji. Steve uznany zostaje za zaginionego. Dla Grace i dzieci rozpoczyna się dramatyczne , pełne lęku o ukochaną osobę czekanie na jakąkolwiek informację. Książkę przeczytałam z mieszanymi uczuciami. Jak to jest być żoną marynarza ? Trochę chyba wiem , bo życie doświadczyło mnie niejednym pożegnaniem i czekaniem. Dzisiejsze małżeństwa często się rozstają z powodu wyjazdów w celach zarobkowych . Czy przetrwają takie doświadczenia ? Różnie to bywa…
Czas , rozłąka , zmiana trybu życia powodują , iż bliskich sobie ludzi zaczyna dzielić … ocean niedomówień .
Brak stałej obecności w życiu drugiego człowieka tworzy ogromną wyrwę . Czasem już niczego nie da się naprawić .
Wiele kobiet w różnych momentach swego życia tak jak bohaterka powieści chzastanawia się nad zmianą całego swego dotychczasowego życia. Potem w ich życiu wydarza się coś , co powoduje , że muszą lub chcą pozostać w związku , który niekoniecznie daje im poczucie szczęścia i spełnienia .
Czyżby to , co się dzieje w naszym życiu było jednak dzielem przypadku ? Nie wolno jednak przesądzać .

Trzeba brać przykład z tych , którzy pokonali ocean , by się znów spotkać .

Książka jest niezłą powieścią obyczajową .

Przeczytajcie koniecznie jak z tym niebagatelnym problemem poradzili sobie bohaterowie powieśći Susan Wiggs Polecam.


Moja ocena 5/6


Susan Wigss napisała pierwszą książkę w wieku ośmiu lat. Starannie ponumerowała strony, by dzieło wyglądało jak prosto z drukarni. Jak sama mówi, była to historia "jakichś małych łobuzów", oparta na perypetiach małej Susan i jej rodzeństwa. Bratu nie bardzo spodobała się postać na nim wzorowana, więc młoda autorka musiała kryć się ze swoimi dalszymi opowiadaniami.
Dzisiaj Susan Wiggs jest autorką ze sporym dorobkiem literackim i wiernym gronem fanów. Mieszka na wyspie w Zatoce Pugeta (stan Waszyngton), toteż najczęściej porusza się motorówką. Działa w miejscowym kółku literackim, żywo interesuje się problemami lokalnej społeczności.
Trzy razy została laureatką nagrody RITA, jej książki przetłumaczono na kilkanaście języków. Jest mężatką od 1980 roku, ma jedną córkę. Jest właścicielka bardzo rozpieszczonego teriera. Lubi długie spacery, zajmuje się amatorsko fotografią, dobrze jeździ na nartach i gra bardzo źle w golfa. Najchętniej spędza wolny czas przy lekturze.

Informacje pochodzą ze strony int. Wydawnictwa Harlequin.
Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Harlequin/Mira . Dziękuję .

Autor: Bożena
3 komentarze
Alex Kava , Czarny piątek

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia.
Największe centrum handlowe w USA.
Agentka Maggie O'Dell staje przed najtrudniejszą i najbardziej krwawą sprawą w swojej karierze.
Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu, O'Dell odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Kolejne ataki, których konsekwencje będą niewyobrażalne.
Czas ucieka, napięcie rośnie. Maggie O'Dell ma tylko 24 godziny, aby rozwiązać zagadkę. Musi się dowiedzieć, co będzie następnym celem i kto stoi za sprawą zamachów. Walcząc o ułożenie wszystkich elementów układanki, odkrywa, o co toczy się gra i że jej własny brat stoi na linii ognia...


Zdjęcie oraz opis książki pochodzi z internetu .
Autor: Alex Kava
wydawnictwo : Mira
rok: 2010
stron :347Centrum handlowe - Mall of America a nim tłumy ludzi , których ogarnęła przedświąteczna gorączka . Rebecca, Dixon i Patrick wracają od dziadków Dixona. Mężczyźni maj ą do wypełnienia zdawałoby się zabawną misję . Mają się przejść po centrum z plecakami , w których zainstalowano urządzenia zakłócające pracę komputerów. Ot , niewielki wybryk…
Dixon dotrzymuje telefon z wiadomości o nagłej chorobie babci . Plecak oddaje Rebecce. Jak się później okaże plecaki nie są tylko niewinnym żartem . W centrum wybuchają bomby . Giną niewinni ludzie...
Maggie zostaje wezwana do kolejnej trudnej sprawy . Kto stoi za tym wybuchem? Jaki jest udział trójki przyjaciół ?
Co ma z zamachami wspólnego patrick , brat Maggie ? Tym razem agentka ma 24 godziny , aby odkryć prawdę , kto stoi za zamachami .

Jak zwykle Alex Kava nie zawodzi .
Kolejna świetna powieść , którą czyta się jednym tchem… Czytałam w drodze do pracy i z powrotem i niewiele brakowało, abym sięgnęła po ksiażkę w pracy. :-)
Oj , kusiło , kusiło …
Polecam .


Moja ocena 4/6

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena