Koszyk 0
Opis:
Spokojne życie w miasteczku Örebro zostaje zakłócone przez serię podpaleń. Sprawca wybiera miejsca pełne ludzi , jak szpital czy centrum konferencyjne. Tuż po pierwszym pożarze ktoś przysyła na policję kartę tarota, przedstawiającą płonącą wieżę. Niedługo później zostają znalezione zwłoki kobiety. Jej ciało pokryte jest oparzeniami, a ubranie nadpalone ... jednak na miejscu nie ma śladów ognia. W jej usta wetknięta była karta tarota… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Jansson
  • 2015
  • 360
  • 205
  • 135
  • 9788327152718
  • 9788327152718
  • ZCGX3

Recenzje czytelników

Czarny motyl

Ocena:
Autor:
Data:
„Czarny motyl” to kolejny tom powieści kryminalnej Anny Jansson, z komisarz Marią Wern.

W okolicach szwedzkiego miasteczka Orebro następuje fala podpaleń. Wydarzenia emitowane są w telewizji. Sprawca wybiera miejsca pełne ludzi, którzy giną, co podsyca ludzką niezdrową ciekawość. Pożary zostają wzniecone najpierw w szpitalu, a później w centrum konferencyjnym. Po pierwszym podpaleniu na policję trafia przesyłka zawierającą kartę tarota z wizerunkiem płonącej wieży ... Co oznacza tajemniczy przekaz?
Kiedy w lesie zostają znalezione spalone zwłoki kobiety. Okazuje się, że związek ze sprawą ma policjant, który niedawno osiedlił się Orebro, Per Arvidsson, który może ją znać. W śledztwo zaangażowana jest komisarz Maria Wern. Muszą wspólnie ustalić, czy sprawca podpaleń i morderca kobiety to ta sama osoba, czy obie sprawy są ze sobą powiązane i jaki ma to związek z Perem. Czy im się to uda? Przeczytajcie sami!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/06/czarny-motyl-anna-jansson.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
A więc w ręce moje dostała się trzecia (a raczej szósta i ostatnia wydana po polsku część) przygód komisarz Marii Wern. Uczucia co do tego cyklu mam bardzo mieszane. Podejrzewam, że przez zgłębianie w zasadzie każdej skandynawskiej książki jaką znajdę, poznam i zobaczę to moje kryminalne oczekiwania i wymagania chyba zbyt wzrosły. Jak myślicie czas je zmniejszyć czy uparcie szukać czegoś z wyższej półki?!

Mieszkańcy Orebro szwedzkiego miasteczka są świadkami fali podpaleń ... Zdarzenia transmitowane są w telewizji. Dlaczego sprawca wybiera miejsca, w których jest dużo ludzi? Pożar w szpitalu, potem w centrum konferencyjnym, Co wspólnego z pożarami ma przesyłka zawierająca kartę tarota z symbolem "płonącej wieży"? Kiedy jakiś czas później w lesie zostają znalezione spalone zwłoki padają podejrzenia, że jest powiązanie między sprawami, a Perem Arvidssonem - policjantem, który dopiero niedawno osiedlił się w Orebro. W śledztwo angażuje się też Maria Wern, która razem z kolegami próbuje ustalić czy winowajcą podpalenia i morderstwa kobiety, którą znaleziono w lesie jest ta sama osoba, a jeśli tak to co wspólnego z tym ma Per?

Muszę przyznać, że czytałam pozycję na raty, z odpoczynkiem i strachem, że nie skończę. Dobiłam jednak do brzegu. Zmęczona, znudzona i zasmucona. Spodziewałam się dynamicznej i ciekawej akcji, który wywnioskowałam z opisu powieści. Dostałam smętną, nudną i niestety ociężałą książkę. Nie wiem czy jeśli jeszcze coś wyjdzie po polsku spod pióra Anny to przeczytam - to była dla mnie męka. Chyba przywykłam do dynamiki, akcji i intrygi. Tutaj tego bardzo mi brakowało. Jednak jeśli lubisz spokój, równowagę i tylko momenty zaskoczenia to pozycja idealna dla Ciebie i nie wahaj się do niej zajrzeć!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena