Koszyk 0
Opis:
Kiedy w 1904 roku wybucha wojna japońsko-rosyjska i Japonia dokonuje aneksji Korei, tysiące Koreańczyków wyrusza w poszukiwaniu lepszego życia do nieznanego dotychczas kraju - Meksyku. Jednak już na początku podróży emigranci dowiadują się, że ich marzenia o dostatnim życiu za granicą są tylko iluzją: ramię w ramię z Majami będą pracować jak niewolnicy na plantacjach agaw ... Co ich czeka w Meksyku? Jak sobie poradzą w obcym kraju i czy mają szansę na powrót? Powieść "Czarny kwiat" opisuje fragment prawdziwej, choć rzadko opowiadanej historii Korei. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kim Youngha
  • 2015
  • 320
  • 205
  • 145
  • 9788393527182
  • 9788393527182
  • ZCQTG

Recenzje czytelników

.

Ocena:
Autor:
Data:
Korea, jako państwo, nieważne czy chodzi nam o Południową, czy Północną część, nie jest za bardzo znane większości osób.Historia, jej obyczaje, czy życie najprostszych
ludzi, to niezgłębiona tajemnica.Tym bardziej opowieści, które obrosły legendą.

Kim Young-ha, to południowokoreański pisarz, który, w swojej książce"Czarny kwiat", przedstawił opowieść, która ubrana, w beletrystyczną gawędą, przedstawia historyczne fakty.

W 1904 roku, Japonia wypowiada wojnę Rosji ... dokonuje aneksji Korei i wprowadza terror na przejętych ziemiach.,Tysiące Koreańczyków, pragnąc polepszyć swój los, a także uciec, od
trudnych warunków, wsiada na statek i wyrusza w podróż do Meksyku, by tam szukać swojego Eldorada.Jednak po dotarciu na miejsce, zostają potraktowani niemal, jak niewolnicy i zmuszani do pracy ponad siły na plantacjach agawy.
Kto chce dowiedzieć się, jak sobie poradzili na nowej ziemi i czy ich los poprawił się, czy wprost przeciwnie, niech sięgnie po tę książkę.Cała ta opowieść, oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, jednak są to zdarzenia, o których mało kto wie.Autor doskonale wykonał swoją pracę, łącząc historię z przygodą, z wątkiem romantycznym na deser.Polecam, opowieść ta, może zaintrygować niejednego czytelnika.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

KOREA W… MEKSYKU?

Ocena:
Autor:
Data:
Tego typu fakty historyczne są zazwyczaj mało znane. Przeznaczone bardziej dla konkretnego grona osób zainteresowanych tematem, które nie należy przecież do szczególnie wielkich. A szkoda, bo jak pokazuje powieść „Czarny kwiat”, fascynujące to rzeczy i warte poznania niezależnie od tego, czy temat leży w sferze zainteresowań czytelnika czy jest mu zupełnie obojętny.

Początek dwudziestego wieku. Rok 1904. Konsekwencje zakończonej wojny Japońsko-Koreańskiej sprawiają ... ze tysiące Koreańczyków opuszczają własny kraj, by szukać szczęścia gdzieś indziej. Ich podróż doprowadza ich na nowy kontynent. Południe Ameryki wita ich nie tylko upalnym klimatem, ale też i olbrzymią odmiennością kulturową. Bogaci, biedni, różni stanem i mentalnością, wszyscy ci ludzie stają u progu nieznanego, by zmienić swój los. Jak przywitała ich ta nowa ziemia? Jakie życie czekało na nich w Meksyku i jaki wpływ na Koreańczyków wywarła rewolucyjna natura tego kraju?

Young-ha Kim oferuje nam poznanie fragmenty koreańskiej historii, o którym głośno się nie mówi, a którego nietypowość to jego największa siła. O Korei w czasach obecnych słyszy się ze względu na napięcia między Północą i Południem, na myśl o tym kraju większość ma przed oczami obraz dyktatury i mniej lub bardziej udanych prób rakietowych, a jednak przeszłość rozdartego na dwoje państw kryje w sobie wiele fascynujących sekretów i jeden z nich odkrywa przed czytelnikami „Czarny Kwiat”. Jaka jest ta książka Kima? Nie jest na pewno opracowaniem historycznym, choć o historii traktuje. Nie jest też fikcją, chociaż do tematu podchodzi z przygodowym zacięciem. Najlepiej chyba byłoby określić ją mianem fabularyzowanego dokumentu, bo takiej formule jest najbliższa. Ale nie bójcie się wszyscy czytelnicy dostający dreszczy niechęci na myśl o literaturze faktu: „Kwiat…” to w końcu powieść z całym inwentarzem tego gatunku. I przy okazji powieść lekko i przyjemnie napisana. Ciekawym stylem i podejściem do tematu.

Chcecie intrygującej, orientalnej książki w sam raz dla spragnionych i fikcji i prawdy, „Czarny kwiat” to dobra propozycja. Tak samo jak do tego, by to z nią zacząć przygodę z literaturą koreańską.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena