Koszyk 0
Opis:
Pamięci wieku XIX, kiedy to literatura była wielka, wiara w postęp - bezgraniczna, a zbrodnie popełniano i wykrywano ze smakiem tudzież elegancją. Czy Erast Fandorin zdoła odkryć groźny rewolucyjny spisek? Dlaczego słynnym detektywem interesuje się austriacki wywiad? Jak zakończy się walka z diabelsko przebiegłym terrorystą Odyseuszem ... Książki Borisa Akunina przetłumaczono na 35 języków i wydano w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy W przededniu wybuchu pierwszej wojny światowej pięćdziesięcioośmioletni Erast Fandorin przybywa do Baku z tajną misją. W mieście przeżywającym naftowy boom musi odszukać niebezpiecznego terrorystę. Kolejne zamachy na życie Fandorina dowodzą determinacji przestępcy. Detektyw wpada na trop spisku i odkrywa, że w sprawę zamieszany jest wpływowy urzędnik. Śledztwo prowadzi do tytułowego Czarnego Miasta, które jest przemysłowym przedmieściem Baku... Boris Akunin (Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili), ur. w 1956 r. w Gruzji. Japonista, tłumacz, autor znanych serii powieści Przygody Erasta Fandorina, Przygody siostry Pelagii, Przygody magistra, Gatunki. W 2000 roku był nominowany do nagrody Bookera i otrzymał tytuł Rosyjskiego Pisarza Roku. Azazel i Gambit turecki zostały przeniesione na ekran. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Boris Akunin
  • 2014
  • 422
  • 200
  • 127
  • 978-83-7943-660-6
  • 9788379436606
  • ZBMS7

Recenzje czytelników

Dekada z Fandorinem

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy w 2003 roku ukazała się pierwsza książka Borisa Akunina "Azazel", nie sądziłam, że właśnie rozpoczyna się przygoda, która potrwa ponad 10 lat. Przed te lata Fandorin z niespełna dwudziestoletniego naiwnego i prostodusznego młodzieńca zmienił się w eleganckiego, wyrafinowanego pięćdziesięcioośmiolatka. Liczne gorzkie doświadczenia życiowe, pobyt w wielu egzotycznych krajach, przede wszystkim w Japonii, ukształtowały go jako mądrego człowieka ... a czytelnicy poza ową mądrością cenili jego prawość, uczciwość i niezwykle silne poczucie honoru.
Nowa powieść "Czarne Miasto" nie rozczaruje z pewnością tych, którzy polubili Fandorina i jego wiernego towarzysza Masę. Egzotyczna sceneria Baku, wątek pościgu za nieuchwytnym terrorystą, piękna kobieta - wszystko to przykuwa uwagę i nie pozwala oderwać się od powieści. Jednak sprowadzać książkę Akunina tylko do wątków sensacyjno-romansowych to spłycać intencje autora.
Pisarz jak zawsze wprowadza szerokie tło obyczajowo-historyczne, smakowite informacje związane z kulturą japońską - tu dotyczą dziennika "nikki" - i liczne nawiązania do wspaniałej literatury rosyjskiej. Intertekstualność powieści Akunina to jedna z jej wielkich zalet.
"Czarne Miasto" nie pozwala czytelnikowi przestań czytać. Zaczyna się jak u Hitchcocka - od trzęsienia ziemi, a potem jest już coraz ciekawiej aż do niebywale zaskakującego zakończenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wspaniała książka

Ocena:
Autor:
Data:
Długo czeklałam na tą książkę i miałam duże szczęście, że Mikołaj przyniósł mi "Czarne miasto" Borisa Akunina. Cóż mogę więcej powiedzieć...nie zawiodłam się- jest genialna. Gorąco polecam wszystkim fanom Fandorina jak i również tym którzy jeszcze nie czytali tej serii :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena