Koszyk 0
Opis:
Adam Dalgliesh przechodzi rekonwalescencję po ciężkiej chorobie. Stary znajomy pastor Baddeley zaprasza detektywa w odwiedziny do domu opieki Folwark Toynton. Przyjaciołom nie było jednak dane się spotkać - pastor umarł, zanim komendant zdążył dotrzeć na miejsce. Nieco wcześniej w tym samym ośrodku doszło do tajemniczego zgonu. Wydarzenia, które wkrótce nastąpią, sprawią, że Dalgliesh zetknie się ze złem tkwiącym w samym sercu Folwarku Toynton...
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • P.D. James
 • 2014
 • 3
 • 384
 • 195
 • 124
 • 978-83-280-0876-2
 • 9788328008762
 • ZBF1O

Recenzje czytelników

Doskonały, klasyczny kryminał.

Ocena:
Autor:
Data:
Maksymalnie klasyczny, cudowny kryminał, który czyta się z prawdziwą przyjemnością,w ręcz rozkoszą. Chociaż książka została po rz pierwszy wydana w 1975 toku, nic nie straciła ze swojej jakości, nadal pozostaje doskonalą pozycją opowiadającą zarówno o śledztwie w sprawie zabójstwa, jak i o meandrach ludzkich dusz.
bohaterem książki jest ponownie londyński detektyw Adam Dalgliesh,. Ma on za sobą bardzo ciężki okres, chorobę ... Obecnie przechodzi rekonwalescencję i postanawia przyjąć listowne zaproszenie starego przyjaciela, pastora Baddeleya, który zaprasza go w gościnę do spokojnej okolicy, gdzie przebywa. Policjant udaje się do prywatnego domu opieki Toynton Grange położonego na wybrzeżu Dorset. Niestety przyjaciołom nie jest dane się spotkać. pastor umiera zanim policjant dotrze na miejsce. Dalgliesh postanawia zostać tam kilka dni, tym bardziej, iż pastor zapisał mu w spadku spory księgozbiór. Szybko okazuje się, iż pod pozorami sielsko-anielskiego domu opieki, serdecznej atmosfery i jowialnego sposobu bycia dyrektora, kryje się o wiele więcej i to wcale nie dobrych spraw. Policjant ma wrażenie, jakby zło otaczało go ze wszystkich stron. Na dodatek dowiaduje się, iż jakiś czas wcześniej w ośrodku doszło do niewyjaśnionego samobójstwa.Sprawa robi się coraz bardziej dziwna, poważna. Dalgliesh postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę tym bardziej, iż zaczyna dochodzić do kolejnych niewyjaśnionych zgonów.
Adam Dalgliesh to nietypowy policjant, służący w wysokiej randze w Scotland Yardzie, intelektualista, piszący poezję, twardo dążący do celu. Jest on typem klasycznego, nigdy nie wychodzącego z mody detektywa. Podobnie ponadczasowa jest Czarna wieża. Jest to doskonale napisany, klasyczny kryminał, w którym spore grono podejrzanych sprawia, iż nie jest łatwo czytelnikowi wytypować sprawcę. Jeżeli dodamy tego prawie namacalne zło, narastające zagrożenie oraz niebanalna scenerię nad urwiskiem w Dorset, mamy doskonała, trzymającą w napięciu klasykę kryminalną najwyższych lotów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena