Koszyk 0
Opis:
Czy udział w charytatywnej akcji może być źródłem kłopotów? O, tak...Przewożenie walizki wartej dwieście tysięcy złotych nie może ujść uwadze typów spod ciemnej gwiazdy. Czy Jajco, Pchełka i Pucek zdążą na czas dostarczyć "dar życia"? Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości - oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą. Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży ... Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych. W serii ukazał się również Mroczny labirynt - Czarna walizka - Kamienna pułapka - Ostatnia zagadka - Trzy dni od teraz - Bezlitosna fala - Koszmarna przesyłka - Wszystko w swoim czasie - Kolekcja Łowcy Cieni. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Krzysztof Petek
  • 2011
  • 0
  • 152
  • 200
  • 140
  • 97883-7568-2564
  • 9788375682564
  • ZABL2
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Czarna walizka

Ocena:
Autor:
Data:
Walizki, kuferki czy pudełka to przedmioty, które zamknięte z natury są tajemnicze, wzbudzają ciekawość i emocje. Książka Krzysztofa Peteka „Czarna Walizka” wydawnictwa Siedmioróg, to propozycja dla młodzieży, która lubi przygody zagadki i akcje. Wydawana w serii „porachunki z przygodą” jest ciekawą propozycją na deszczowy wieczór czy nudny weekend.
Akcja książki rozgrywa się współcześnie, w Polsce. Bohaterami są młodzi ludzie, którzy prezentują wartości znane dobrze pokoleniu 40-50-latków ... wypracowane przez nich w młodości, w czasach gdzie telefon komórkowy nie istniał i trzeba było komunikować się innymi sposobami. W czasach gdzie facebook nie istniał, a więzi budowano poprzez wspólne działanie w drużynach harcerskich, czy mniej lub bardziej formalnych grupach działających w miasteczku, lub na podwórku. Gdzie ludzie młodzi chcieli pomagać innym i w tym celu wykorzystywali swoje umiejętności fizyczne, oraz chętnie działali w grupie.
Fabuła książki rozpoczyna się w momencie, gdy Jajco (lider zgranej paczki kolegów, która jest bohaterem książki) postanawia uratować napadniętą przez dwóch młodych opryszków dziewczynę, co mu się udaje. Finałem tej akcji jest deklaracja pomocy ojca napadniętej dziewczyny i obietnica spełnienia dobrego uczynku. Nadarzyła się okazja, bo w gazecie „Ekspres” pojawiła się informacja o tym, że inna dziewczyna o imieniu Marlena, po napadzie potrzebuje pomocy. W artykule opisano, że Marlena miała sen, w którym trzej rycerze w porannej mgle przywiozą ratunek. Inspirowani snem Jajco i przyjaciele wyruszają popołudniowym pociągiem z Krakowa do Szczecina, aby rano dostarczyć Marlenie ufundowany prezent, czek na dwadzieścia tysięcy złotych – pieniądze niezbędne dla ratowania jej zdrowia. W całej tej sytuacji od początku pojawia się tajemnicza postać, która ostrzega młodych ludzi przed podróżą, ostrzega darczyńcę i już od początku wiemy, że podroż ta będzie niezwykła i niełatwa. Co wydarzyło się w drodze warto przeczytać samemu.
Książka opisuje podróż czarnej walizki, emocje i zdarzenia, które spotkały grupę przyjaciół, ludzi spotkanych w pociągu i sytuacje rodem z dobrej powieści kryminalnej.
Ocena 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena