Koszyk 0
Opis:
To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę zmarłej adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate. Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, ż ... e morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tess Gerritsen
  • 2016
  • 288
  • 200
  • 125
  • *, 97883276-2130-6
  • 9788327621306
  • ZD96H

Recenzje czytelników

"CZARNA LOTERIA" TESS GERRITSEN

Ocena:
Data:
Tess Gerritsen z zawodu jest lekarzem internistą, zadebiutowała w 1987 roku książką "Telefon po północy. "Czarna loteria" jest jej drugą napisaną książką, Thrillery medyczne jej autorstwa przyczyniły się do jej popularności.

Czytając "Czarna loterię" znalazłem coś, czego nie spotkałem do tej pory w innych książkach. Jest to kryminał, w którym tajemnicze morderstwa popełniane w szpitalu próbuje rozwiązać lekarka i prawnik ... Gerritsen nie postawiła tu na tradycyjnego detektywa poszukującego mordercy. Sprawiło to, że książka się tym wyróżnia wśród innych kryminałów jednocześnie bardziej wciągając czytelnika w swoje kartki.

Bohaterką książki jest anestezjolog Kate Chesne, która zostaje obciążona winą za śmierć pacjentki. Rodzina zmarłej wynajmuje adwokata Davida Ransoma, który idzie po trupach, aby dojść do prawdy. Jego pierwsze spotkanie z Kate wywołuje między nimi wrogość, jednocześnie sprawiając, że kontrola uczuć Ransoma jest zaburzona, gdyż nie widzi u niej oznak kłamstwa, którego jest pewien. Późniejsze skandale i intrygi powodują, że ich dwa różne światy łączą się w jeden.

Pojawia się tu także wątek miłosny, który umiejętnie jest prowadzony od samego początku. Para, która nie miała się ku sobie na samym początku. W głębi serca jednak wiedzieli, że są dla siebie przeznaczeni. Zakończenie tego wątku jest dość dramatyczne.

Bohaterowie tej książki są osobami o twardej psychice, z konkretnym charakterem. Główna bohaterka uparcie dąży do udowodnienia swojej niewinności, nie jest "szarą myszką" i umiejętnie dąży do celu. Potrafi walczyć o swoje. Jedyną jej wadą (jeśli można to tak nazwać) jest strach przed uczuciem. Z kolei Davidowi nie zależy tylko na pieniądzach, lecz na tym , by winny poniósł zasłużoną karę. Początkowo jego blokada w stosunku do Kate wywołała u niego przekonanie, że jest niezdolny do uczuć.

Książka Tess Gerritsen jest bardzo dobrym czytadłem, nie wywołuje u czytelnika specjalnego wysiłku, aby skupić się na tym co się dzieje. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Jest dobrą książką na jeden wieczór. Polecam ją fanom kryminału i sensacji. Wrażenia po przeczytaniu książki na długo pozostaną w pamięci.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

POLECAM

Ocena:
Autor:
Data:
Jak najbardziej polecam ...za każdym razem gdy biorę kolejną jej książkę - jest to oczywiście inna historia, inni ludzie, inny kontekst ale jest w tym coś magicznego, wciągającego co łączy wszystkie te książki. Czarna loteria była chyba jeśli dobrze pamiętam...oczywiście gdy natknęłam się na Tess numerem 2. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena