Koszyk 0
Opis:
Zanim powstała bijąca rekordy popularności, sprzedawana w dziesiątkach milionów egzemplarzy powieść Kod Leonarda da Vinci, Dan Brown wziął na warsztat najpotężniejszą instytucję wywiadowczą świata – Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) – ściśle tajną agendę rządową po wielekroć potężniejszą od CIA. Gdy należą ... cy do NSA superkomputer napotyka na tajemniczy szyfr, którego nie potrafi złamać, wicedyrektor agencji wzywa na pomoc szefową Wydziału Kryptologii, błyskotliwą i piękną matematyczkę, Susan Fletcher. Po kilku godzinach poszukiwań odkrywa ona coś, co wywoła wstrząs na najwyższych szczeblach władzy. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego otrzymuje ultimatum: albo ujawni swój sekret, albo działania amerykańskiego wywiadu zostaną sparaliżowane po upublicznieniu algorytmu szyfrującego napisanego w tak genialny sposób, że nie da się go złamać. Rzucona w wir kłamstw i tajemnic Susan z całych sił walczy, żeby ocalić agencję, ponieważ szczerze wierzy w jej misję.                                                                            Jeśli nie uda się na czas rozwiązać zagadki genialnego informatyka, który rzucił wyzwanie władzom Stanów Zjednoczonych, to stworzony przez niego algorytm zniszczy równowagę sił – na zawsze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dan Brown
  • 2015
  • 536
  • 195
  • 123
  • 978837999-288-1
  • 9788379992881
  • ZCW3N

Recenzje czytelników

Fajna i nie fajna zarazem.

Ocena:
Autor:
Data:
Akcja rozpoczyna się już w pierwszym rozdziale i do ostatniej strony nie zwalnia tempa.

Dan Brown pisze w sposób, który lekko się czyta. Pomimo, że książka posługuje się wieloma pojęciami z dziedziny informatyki, laik bez problemu jest w stanie zrozumieć o co chodzi (autor też częściowo je wyjaśnia). Na korzyść są również stosunkowo krótkie rozdziały.

Czytając tę książkę nie da się nudzić, akcja jest szybka i nie zwalnia na dłuższą chwilę, a całość rozgrywa się w dwóch miejscach na ziemi ... Przez swoje tempo i umiejętne rozbudzenie ciekawości czytelnika odnośnie zakończenia, pochłonęłam tę powieść w ciągu 2 dni :)

Mimo tego, że część motywów jest aż nadto abstrakcyjna i ciężko mi było w niektóre rzeczy uwierzyć i przez to częściowo straciła w moich oczach na jakości, jest to dość ciekawa pozycja, jednak głównie pod względem psychologicznym. Uwielbiam fikcję naukową, jednak dla mnie najlepsza fikcja to ta oparta na rzeczywistości, totalne banialuki niestety do mnie nie przemawiają - stąd jedynie 3 gwiazdki.


Zakończenie miało dla mnie 2 oblicza - jedno, którego zupełnie się spodziewałam, natomiast drugie mnie zaskoczyło, co też przemawia na korzyść "Cyfrowej Twierdzy".

Szczególnie spodobała mi się ta pozycja ze względu na morał, jaki na zakończenie można z niej wyciągnąć, a przynajmniej ja wyciągnęłam :)Podsumowując: Polecam jako formę załapania oddechu pomiędzy cięższymi książkami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena