Koszyk 0
Opis:
W Castle Rock, małym, cichym miasteczku w stanie Maine, Cujo, potężny, acz spokojny bernardyn zaraża się wściekłością. Z przyjaznego psa zamienia się w zwierzęcą, bezlitosną maszynę do zabijania ? tym groźniejszą, że zupełnie nieprzewidywalną. Cujo robi rzeczy straszne, ale reakcje ludzi, wstrząśniętych jego bezwzględnością są nie mniej przerażające...
Mniej Więcej
  • Stephen King
  • 2008
  • 352
  • 203
  • 142
  • 978-83-7469-665-4
  • 9788374696654
  • V7089

Recenzje czytelników

Ciekawa!

Ocena:
Autor:
Data:
"Zabójcza bestia"

"Cujo"- tak zatytułowana jest jedna z powieści, z licznego dorobku pisarskiego Stephena Kinga. Opowieść o psie zarażonym wścieklizną zalicza się do literatury grozy, jednak częściowo mamy wrażenie, że horror zastępowany jest miejscami przez gatunek obyczajowy. Powieść trafiła do naszego kraju dziesięć lat temu, czyli aż dziewiętnaście lat po wydaniu oryginalnym.

Castle Rock to spokojne, prowincjonalne miasteczko ... w którym pewnego dnia dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Bestia terroryzuje małą mieścinę. Z pozoru uroczy bernardyn okazuje się bezwzględną maszyną do zabijania, a to za sprawą przypadku. Podczas zabawy zaraża się wścieklizną. Jak poradzą sobie z tym mieszkańcy Castle Rock?

Historia o psie zabójcy jest dosyć ciekawym pomysłem, jednak gorzej w tym przypadku z wykonaniem. Mistrz grozy nie wywiązał się ze swojego zadania, czytając tą pozycję zastanawiamy się czy rzeczywiście zasługuje on na ten przydomek. Pomimo, że książka trzyma w napięciu, nie jestem pewna czy można określić ją mianem horroru. Bardziej skłonna byłabym zaliczyć ją do gatunku thrilleru. Książka miejscami nudzi czytelnika, przez co fani pisarza będą zawiedzeni.

Polecam tą powieść niewymagającym czytelnikom oraz osobom, które bezkrytycznie oceniają pisarstwo w wykonaniu Stephena Kinga.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena