Koszyk 0
Opis:
"Ćpunka" - najnowsza powieść Barbary Rosiek o dziewczynce, nastolatce, kobiecie? Kim jest Anka? Jedną z nas, Was, koleżanką Twojej córki. W jednej bolesnej chwili staje się Ćpunką. Czy ktoś jej pomoże? Czy ktoś ją dostrzeże? Czy jest dla niej nadzieja?Bolesna, prawdziwa i poruszająca powieść o życiu współczesnej młodzieży. Pamię ... tnik narkomanki osadzony w nowej rzeczywistości - dopalaczy, pigułek gwałtu, HIC i HCV.Mam dopiero 16 lat, jestem ćpunką, mam lęki.Może by znalazł się ktoś, kto by mnie wysłuchał?Bo mimo introwertyzmu przebiega przeze mnie dreszcz okrutnej samotności. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Barbara Rosiek
  • 2013
  • 1
  • 112
  • 205
  • 145
  • *, 97883-61443-063
  • 9788361443063
  • ZBB5G

Recenzje czytelników

O czym marzy Anka?

Ocena:
Autor:
Data:
Zaskakujące, poruszające, kontrowersyjne - takie pokrótce jest najnowsze opowiadanie Barbary Rosiek.

To nie jest zwykła książka. Autorka nie pokazuje bowiem lekkiej, trywialnej historii. To życie 16-letniej Anki wołającej o pomoc, o ratunek, o wsparcie. Nierealny a zarazem tak prawdziwy świat przedstawiony skłania odbiorcę do głębokich refleksji. Nasuwają się wówczas pytania: dlaczego? po co? czy jest szansa?

Anka zdaje sobie sprawę, że jej życie to nie sielanka. Jest świadoma ... że powoli zatraca się w otchłani nałogu, z którego nie ma odwrotu. Mimo to uzależnienie jest silniejsze, a narkotyki sprawiają, że dziewczyna tylko w wyimaginowanym świecie czuje się szczęśliwa. O czym marzy Anka? O odrobinie czułości, zainteresowania, sympatii.

Książka napisana została językiem dobitnie prostym. Sposób narracji pierwszoosobowej zrazu wprowadza czytelnika w wewnętrzne rozterki głównej bohaterki. Charakterystyczny jest brak tradycyjnego słowa wstępu, wprowadzenia. "Na wejściu" dostajemy trudną historię.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

świetna

Ocena:
Autor:
Data:
naprawdę dobra pozycja zresztą jak wszystkie książki Baśki..poruszająca, dająca do myślenia..
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena