Koszyk 0
Opis:
Dawna nierządnica Maria wiedzie szczęśliwy żywot na zamku Kibitzstein. Jej dzieci dorosły, córki wyszły za mąż, teraz zaś nadszedł czas, by również syn Falko się ustatkował. Jednak impulsywny, butny, zawsze przychylny pięknym kobietom młodzieniec co rusz ściąga na siebie nowe kłopoty. Gdy podczas turnieju wzbudza gniew przeciwnika, książę biskup wurzburski, nie widząc innej możliwości, postanawia wysłać go na jakiś czas do Rzymu. Czeka go ryzykowna misja, nie tylko dlatego ... że w drodze do Wiecznego Miasta ma towarzyszyć pięknej siostrzenicy księcia biskupa... Młoda dziewczyna ma tam zostać przeoryszą w żeńskim klasztorze. Początkowo Falkowi udaje się wprawdzie oprzeć pokusie uwiedzenia pięknej towarzyszki, ale samodyscypliny nie starcza mu na długo. Ulegając córce swego śmiertelnego wroga, stawia pod znakiem zapytania powodzenie misji, którą mu powierzono. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Iny Lorentz
  • 2012
  • 1
  • 578
  • 205
  • 143
  • 978-83-7508-552-5
  • 9788375085525
  • ZAQX8

Recenzje czytelników

Kicz, który wciąga jak wir

Ocena:
Autor:
Data:
Wreszcie z czystym sumieniem mogę wystawić siedem gwiazdek powieści niemieckiego duetu. Na tle innych książek I. Lorentz "Córy grzechu" wypadają nadspodziewanie dobrze.
Oczywiście i tutaj są wielce nieprawdopodobne zbiegi okoliczności, ale nie aż tak niewiarygodne jak w poprzednich książkach.

"Córy grzechu" spełniają wszystkie wymogi powieści historyczno-awanturniczej: mamy tu brawurową akcję, pełną nagłych zwrotów, liczne pościgi, ucieczki i pojedynki, intrygi, podstępy ... niecne knowania oraz wątki miłosne. Są tajemnice sprzed lat, które nieuchronnie wychodzą na jaw i nawet zaskakują czytelnika. Nie brak też czarnych i białych charakterów oraz postaci, które przechodzą wewnętrzną metamorfozę.

Niektóre wątki są przewidywalne, podobnie jak zakończenie, które - wzorem innych powieści autorów - musi być pozytywne. Zanim jednak dojdzie do niego, czytelnik ma okazję odbyć z bohaterami długą i pełną niebezpieczeństw podróż do Rzymu i z powrotem oraz śledzić burzliwe perypetie tych, którzy zostali w domu i także muszą walczyć z przeciwnościami losu.

Polecam miłośnikom lekkich historii, które czyta się szybko i dla odprężenia. "Córy grzechu", chociaż nie są pozbawione literackiego kiczu, zapewniają przyjemną lekturę, przy której świetnie się odpoczywa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena