Koszyk 0
Opis:
Książka dostępna od 15.06.2011. Pradawnej magii w wielkim mieście ciąg dalszy! Cztery dziewczyny, cztery charaktery - jedno przeznaczenie. Vanessa, Catty, Serena i Jimena mają w sobie moc. Moc, dzięki której mogą walczyć z Atroxem, istotą, która pożera ludzką nadzieję. Ale młode boginie są również zwykłymi dziewczynami i czasem to prozaiczna rzeczywistość przysparza im więcej problemów, niż przeznaczenie... Nocny cień Jimena zawsze była jedną z najtwardszych dziewczyn w całych Stanach ... Choć nie należy już do żadnego z gangów, jej imię nadal budzi lęk. Tylko jedna osoba była w stanie zburzyć spokój Jimeny - Veto, jej ukochany, który zginął w walce z wrogim gangiem... A może wcale nie? Gdy Veto nagle powraca, Jimena odkrywa, że chłopak zawarł pakt z diabłem - pakt, który oboje z nich może kosztować życie. Tajemny zwój Catty zawsze marzyła o tym, by poznać swoją prawdziwą matkę ? tę, która porzuciła ją na poboczu pustynnej drogi. Na szczęście dziewczyna ma moc i może cofnąć się w czasie, by poznać prawdę o swoim pochodzeniu... A prawda ta okazuje się bardziej skomplikowana i niepokojąca niż Catty mogłaby przypuszczać. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Jaguar
  • miękka
Mniej Więcej
  • Lynne Ewing
  • 2011
  • 1
  • 205
  • 145
  • 9788376860787
  • 9788376860787
  • ZA6HQ

Recenzje czytelników

Życie bogini nie zawsze jest usłane różami

Ocena:
Autor:
Data:
Życie bogini nie zawsze jest usłane różami

Pierwszy tom „Córek księżyca” mnie nie zachwycił jeżeli chodzi o realizację pomysłu autorki, który nawiasem mówiąc był na tyle interesujący, że skłonił mnie do sięgnięcia po kolejna książkę z tej serii. Czy ten tom okazał się tak samo słaby jak poprzedni?

„Córki księżyca. Nocny cień. Tajemny zwój” amerykańskiej autorki – Lynne Ewing, to już trzecia i czwarta części z trzynastotomowej serii o młodych dziewczynach ... których przeznaczeniem jest ochrona ludzi przez Atroxem i jego Wyznawcami, którzy chcą odebrać im nadzieję. Bohaterki są bowiem ziemskimi córkami bogini księżyca. Tym razem dane nam będzie poznać bliżej postać Jimeny oraz Catty, to właśnie one będą głównymi narratorkami.

„Nocny cień” to historia Jimeny – posiada dar jasnowidzenia; która pomimo tego, że już od dawna nie jest członkinią żadnego gangu, to i tak ciągle wzbudza postrach. Ludzie uważają ją za jedną z najtwardszych dziewczyn w całych stanach Zjednoczonych, a ona nie próbuje tego zmieniać. Tylko jedna osoba mogła sprawić, aby dziewczyna pozbyła się swojego pancerza ochronnego – Veto, który był pierwszą i jak dotychczas jej jedyną miłością. Niestety, chłopak zginął dużo wcześniej, gdy wszedł na terytorium wrogiego gangu. Od tamtej pory Jimena strasznie za nim tęskni. Dlatego, ogromnym szokiem jest moment kiedy Veto z powrotem zaczyna gościć w jej życiu – cały i zdrowy. Ale czy aby na pewno? Z każdym kolejnym spotkanie dziewczyna ma co raz gorsze przeczucia. Na dodatek Wyznawcy, pod wodzą Cassandry, zaczynają knuć cos naprawdę paskudnego.

„Tajemny zwój” przedstawia nam historię Catty, która potrafi podróżować w czasie. Dziewczyna nigdy nie poznała swojej prawdziwej matki, została bowiem znaleziona, gdy miała sześć lat i błąkała się po poboczu autostrady na pustyni w Arizonie. Jej zastępcza matka od początku wiedziała o nadnaturalnych zdolnościach dziewczyny, tłumaczyła sobie to, że Catty jest istotą z innej planety.
Teraz wokół dziewczyny zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a wszystko zostaje zapoczątkowane niespodziewanym telefonem z biura koronera… nie zdradzę jednak o co dokładnie chodzi, to zepsułoby całą frajdę z samodzielnego poznania tej historii. Dodam tylko, że wszystko okaże się dużo bardziej skompilowane niż na to wygląda.

Obie bohaterki mają bardzo zbieżne charaktery, a zarazem zupełnie się od siebie różnią. Catty jest roztrzepaną marzycielką, której największym pragnieniem jest poznanie prawdy o swojej przeszłości. Jej zastępcza matka daje jej mnóstwo swobody i stara się nie ingerować w życie nastolatki. Jeżeli chodzi o Jimenę, to autorka „zaserwowała” jej naprawdę spory bagaż doświadczeń, z których dziewczyna potrafiła wyciągnąć odpowiednie wnioski i stanąć po stronie dobra. Pomimo tego, że pozuje na twardą chola (znaczenie sami musicie sprawdzić :D), to w głębi serca jest wrażliwa i podatna na zranienia dla której najważniejsi są bliscy. Obie bohaterki są więc swoistymi indywidualnościami, jednak to właśnie Jimena najbardziej przypadła mi do serca. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z bohaterką, która odpowiada z całą ludzkość, chociaż ma na koncie konflikt z prawem i kilka wyroków. Jak dla mnie czyni to jej postać unikalną w całym kanonie bohaterek romansów paranormalnych.

Jeżeli chodzi o akcje to w obu przypadkach nie jest ona zatrważająco szybko, jednak może wciągnąć. Szkoda tylko, że cała fabuła jest bardzo przewidywalna. Sporą część czytelnik może się domyślić już na samym początku, jednak tyczy się to jedynie „Nocnego cienia”. „Tajemny zwój” jest dużo bardziej tajemniczy i nieprzewidywalny.

Podsumowując. Książka jest dużo bardziej interesująca i mroczna niż poprzednia część, co doskonale rokuje na przyszłość. Mam nadzieję, że Lynne Ewing utrzyma ten poziom lub jeszcze bardziej go podniesie. Więc jeżeli przebrnęliście przez pierwszą część, to zachęcam do zapoznania się także z tą.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena