Koszyk 0
Opis:
1872, Londyn, Anglia Violet Willoughby nie wierzy w duchy. Za to duchy nie przestają jej prześladować. Po latach spędzonych na asystowaniu matce w jej karierze fałszywego medium, Violet sceptycznie podchodzi do wszelkich zjawisk paranormalnych. Ale teraz, kiedy nawiedza ją niezwykle uparty duch osoby, która zginęła okrutną śmiercią, Violet nie może dłużej ignorować swoich wyjątkowych zdolności. Musi zrozumieć, co duch chce jej przekazać, i to szybko, bo morderca wciąż znajduje się na wolności ... Nie może jednak zdradzić swojego talentu ? bo to zrujnuje jej szansę na wydostanie się spod władzy matki. Jedyną osobą, która może jej pomóc, jest Colin, przyjaciel z dzieciństwa, którego pokochała. Tylko on rozumie prawdziwą Violet, ale wspierając ją, ryzykuje, iż nigdy nie będą razem. Czy Violet znajdzie sposób, by pomóc duchowi i nie zaprzepaścić swojej szansy na wolną od kłamstwa przyszłość? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alyxandra Harvey
  • 2011
  • 1
  • 340
  • 210
  • 140
  • 978-83-6295-521-3
  • 9788362955213
  • ZACX0
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Córka Medium - Alyxandra Harvey

Ocena:
Autor:
Data:
"Córka Medium" to pierwsza książka Alyksandry Harvey, która trafiła do moich rąk.

Autorka przenosi nas do XIX-wiecznej Anglii, gdzie poznajemy wdowę Willoughby, jej córkę Violet oraz Colina, chłopca, który wychowuje się i przyjaźni z Violet. Pani Willoughby lubi pieniądze i splendor, aby to osiągnąć posuwa się do oszustwa - udaje Medium w bogatych, arystokratycznych kręgach. Jest tam szeroko znana i poważana... do czasu, kiedy zostaje zdemaskowana na oszustwie.

Jej córka ... Violet, nie wierzy w duchy i nie lubi pomagać matce przy oszustwach. Jakież jest jej zdumienie, kiedy okazuje się, że prawdziwe duchy ukazują się jej. Początkowo nie chce uwierzyć, że Rowena jest duchem zabitej i utopionej dziewczynki. Poznaje jej siostrę, Tabithę, którą wychowuje wuj i postanawia odkryć powody śmierci i przeszłość Roweny. Duch przychodzi do niej w najmniej oczekiwanych momentach i wówczas Violet jakby wchodziła w dawne życie dziewczyny.
Wyjaśnienie śmierci dziewczyny okazuje się zaskakujące i szokujące, nie tylko dla jej siostry....Kto zabił dziewczynę i dlaczego?

"Córka Medium" to niezwykła książka, która przenosi nas w świat duchów, tych prawdziwych i tych udawanych. Autorka rysuje nam barwne tło społeczeństwa XIX-wiecznej Anglii, wyraźny podział klasowy.
Postacie bohaterów są bardzo różne i odzwierciedlają wymieszane różne statusy społeczne. Bogactwo i bieda, prawda i fałsz.
Autorka stworzyła tajemniczy klimat i ciekawie rozwinęła fabułę książki. Duchy i zagadka, wręcz kryminalna, to niezwykłe połączenie. Książkę doskonale się czytało, dzięki bardzo plastycznemu i barwnemu językowi.
Ja przeczytałam ją z wielkim zainteresowaniem - Wam również polecam!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/03/corka-medium-alyxandra-harvey.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Córka medium

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Aleksandry Harvey „Córka medium" jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością tej autorki i niestety z pewnością ostatnim. Postanowienie to nie wynika bynajmniej z faktu,że książka jest nieciekawa bo wręcz przeciwnie dla miłośników tematyki jaką porusza w niej autorka będzie ona nie lada gratką ,a czas przy niej spędzony z pewnością nie będzie czasem straconym. Nie dla mnie jednak...
„Córkę medium” zarekomendowała mi i pożyczyła chrześnica mojej mamy ... nastolatka zafascynowana książkami o duchach i wampirach. Już po przeczytaniu opisu zamieszczonego na okładce wiedziałam, że nie przypadnie mi ona do gustu. Jednak mimo wszystko postanowiłam ją przeczytać głównie z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że nigdy nie oceniam książki po okładce mając nadzieję, że jednak czymś mnie zaskoczy i wciągnie, jak również dlatego ,że nie chciałam sprawić przykrości Sylwii
.
A teraz słowo o fabule.
Historia opisana w utworze jest osnuta tajemnicą .
Główna bohaterka Violet Willoughby mieszka razem z matką w Londynie. Dziewczyna jest światkiem wielu oszustw matki, która przez całe życie udaje medium spirytystyczne posiadające niezwykły dar kontaktowania się z duchami zmarłych. Kobieta żerując na smutku i zaufaniu jakie pokładają w niej rodziny zmarłych buduje swoją fałszywą karierę udając kogoś kim nie jest i nigdy nie była tylko po to, by dzięki sławie jaką przynosi jej fałszywy dar wejść w kręgi arystokracji i wydać córkę za bogatego arystokratę, a tym samym ustawić się na przyszłość.
Nastolatka potępia postępowanie matki i choć nigdy nie wierzyła w istnienie duchów zmuszona jest asystować matce w jej seansach spirytystycznych.
W momencie kiedy Violet postanawia wyrwać się z spod władzy matki dzieje się coś niezwykłego... Bo o to podczas wizyty w letniej posiadłości jednego z lordów, który zaprasza matkę dziewczyny i ją sama po to, by seans spirytystyczny stał się atrakcją dla jego gości naszej bohaterce ukazuje się duch młodej dziewczyny ,Roweny która jak zostało przyjęte utonęła w pobliskiej sadzawce kilka lat wcześniej. Zjawa nawiedzając nastolatkę pragnie powiedzieć jej ,że przyjęta wersja jej śmierci nie jest prawdziwa, gdyż nie utonęła ,a została zamordowana i o zgrozo morderca jest bliżej niż by się mogło wydawać, a prośbą ducha zamordowanej jest by dziewczyna odnalazła mordercę i aby ten poniósł zasłużona karę. Z czasem ukazujących się duchów jest coraz więcej ,a Violet nie może powiedzieć matce o tym ,co się z nią dzieje, gdyż wie, że wówczas już nigdy nie uwolni się od matki. Jedynym powiernikiem jej niezwykłej tajemnicy staje się jej przyjaciel z dzieciństwa, który z czasem już nie jest tylko przyjacielem.

Zapewne w Waszych głowach rodzi się teraz mnóstwo pytań dotyczących zakończenia tej historii. Przede wszystkim czy prawda o okolicznościach śmierci Roweny wyjdzie na jaw? Czy jej morderca zapłaci za to co zrobił? Czy matka Violet pozna skrywaną tajemnicę córki? oraz Violet, czy nauczy się żyć ze swoim niecodziennym darem?
Chcecie poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania? Nic prostszego, wystarczy sięgnąć po książkę bo ode mnie niczego więcej się nie dowiecie:)

Do przeczytania książki nie zniechęcam, ani też nie zachęcam. Wszystko uzależniam jest od Waszych upodobań czytelniczych. Mi osobiście książka nie przypadła do gustu.

Moja ocena to: 3/10
Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniukedium
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena