Koszyk 0
Opis:
Przemierzająca kręte uliczki zasypanej śniegiem Pragi siedemnastolatkaze szkoły sztuk plastycznych zostanie wkrótce uwikłana w brutalnąwojnę istot nie z tego świata. I odkryje prawdę o sobie – zrodzonejz dymu i kości…Jej szkicowniki są pełne potworów. Mówi w wielu językach, nie tylkoludzkich. Ma jaskrawoniebieskie niefarbowane włosy, niezwykłe tatuażei blizny. Kim jest ... Karou prowadzi podwójne życie: jedno w Pradze jako utalentowanai tajemnicza artystka, drugie w sekretnym sklepie, gdzie rządziBrimstone – Dealer Marzeń. Karou nie wie, skąd przybywa i czy jesttylko człowiekiem. Nie wie, po co wyrusza przez magiczny portal naryzykowne wyprawy. I nie wie, do którego świata należy. Dopóki niespotka najpiękniejszej istoty: mężczyzny o skrzydłach z płomienia,ustach bez uśmiechu i oczach koloru ognia, których spojrzenie jestjak płonący lont wypalający powietrze pomiędzy nimi.Akiva staje się jej tak bliski, jakby kochała go całe życie... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Laini Taylor
 • 2015
 • 2
 • 352
 • 206
 • 131
 • *, 97883241-5447-0
 • 9788324154470
 • ZCKMM
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Córka Dymu i Kości

Ocena:
Autor:
Data:
Mój pierwszy egzemplarz dostałam od koleżanki dwa lata temu. Niestety, pożyczyłam go komuś i do mnie nie wrócił. Kilka miesięcy temu zobaczyłam tę książkę w Matrasie w cenie, która przesądziła o jej kupnie. Tak oto drugi już egzemplarz tej powieści zawitał w mojej biblioteczce.

,, Jej szkicowniki są pełne potworów. Mówi w wielu językach, nie tylko ludzkich. Ma jaskrawoniebieskie niefarbowane włosy, niezwykłe tatuaże i blizny. Kim jest ... Karou prowadzi podwójne życie: jedno w Pradze jako utalentowana i tajemnicza artystka, drugie w sekretnym sklepie, gdzie rządzi Brimstone – Dealer Marzeń. Karou nie wie,skąd przybywa i czy jest tylko człowiekiem. Nie wie, po co wyrusza przez magiczny portal na ryzykowne wyprawy. I nie wie, do którego świata należy. Dopóki nie spotka najpiękniejszej istoty: mężczyzny o skrzydłach z płomienia, ustach bez uśmiechu i oczach koloru ognia, których spojrzenie jest jak płonący lont wypalający powietrze pomiędzy nimi."

Polubiłam główną bohaterkę za jej charakter i... genialną sztuczkę ze swędzeniem, która ubawiła mnie do łez. Karou jest silną lecz wrażliwą osobą. Lubię takie postacie, lepiej je rozumiem.Bałam się, że historia ta przerodzi się w kolejny szablonowy romans między zwykłą dziewczyną, a istotą nie z tej ziemi. Jak dobrze, że moje obawy zostały tak szybciutko rozwiane! Sam pomysł na książkę jest bardzo oryginalny- na pewno w żadnej innej powieści nie znajdziecie podobnej fabuły, czy bohaterów. Wielki plus za nieprzewidywalność. Na każdym kroku, każdym kolejnym rozdziałem autorka szokowała mnie coraz bardziej. Podoba mi się wątek Akivy i Karou. Będąc w połowie książki błagałam w myślach, by nie pociągnięto go tak jak to zrobiono w ,, Tożsamości Anioła" . Muszę przyznać, że cała ta historia jest strasznie pokręcona, ale cóż innego mogło powstać w umyśle kobiety o różowych włosach.

To były plusy, teraz przyszedł czas na minusy. Książka mnie nie powaliła, co więcej nudziła mnie momentami. Odrobinę irytował mnie przeskok uczuć ( znów nie mam pojęcia jak to inaczej nazwać) między Akivą,a Karou. Odkąd serafin pojawił się w życiu dziewczyny, oboje byli wrogami. W pewnej chwili jednak, ni stąd ni zowąd między nimi rozpala się uczucie o mocy kilku bomb atomowych. Oczywiście, to wszystko zostaje później wyjaśnione, ale kiedy pierwszy raz zauważyłam ten ,, przeskok" pomyślałam:

- CO NA BRODĘ MERLINA TU SIĘ WYPRAWIA?!

Podsumowując, ,, Córka Dymu i Kości" może nie była tym czego oczekiwałam, ale zapunktowała u mnie swoją oryginalnością i kilkoma innymi rzeczami, które już wcześniej wymieniłam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Córka dymu i kości

Ocena:
Autor:
Data:
Karou jest piękną artystką i kocha rysować, jej szkice wzbudzają wielkie zainteresowanie, lecz nikt nie wie, że bohaterowie jej prac są prawdziwi. Dziewczyna prowadzi podwójne życie, jedno w Pradze a drugie w sekretnym sklepie Brimstonea- Dealera Marzeń. Wychowała się w tym miejscu a kiedy podrosła zaczęła wykonywać prace dla swojego opiekuna i mentora. Karou jest zbieraczką zębów a mimo to nie wie o sobie prawie nic ... Kiedy Pewnego dnia wszystkie wejścia do jej sekretnego świata zostają spalone, dziewczyna postanawia walczyć o ukochaną rodzinę i prawdę, która jest przerażająca, czy zdumiewająco piękny, lecz bezwzględny anioł ułatwi jej to zadanie?

Bohaterowie tej serii to prawdziwa paleta barw i różnorodności. Zacznę od chimer, które są tajemnicze i od samego początku intrygują. Tajemnicza rodzina Karou z pewnością do klasycznej nie należy, każdy jest inny pod względem wyglądu. W książce można spotkać piękną kobietę z ogonem węża zamiast nóg bądź mężczyznę z rogami i skrzydłami nietoperza. Mieszanki są najróżniejsze i zaskakujące. Kolejną grupę bohaterów stanowią Serafini, czyli anioły. Jeśli ktoś w tym momencie ujrzał dobrotliwe i uczynne latające aniołki to właśnie popełnił ogromny błąd. To brutalni wojownicy nieznający litości. Autorka zarówno chimery jak i anioły wykreowała w bezwzględny sposób. Oba gatunki są w stanie wojny a ich konflikt stanowi najważniejszy element serii. „Córka dymu i kości” nakreśliła relacje między zwaśnionymi gatunkami, lecz to w drugiej części widać ile śmierci pozostawia po sobie ta wojna.

Jak można się domyślić, Karou i Akive połączyło uczucie, lecz nic w tym wątku nie jest schematyczne i pospolite. Uczucia tej dwójki są piekielnie skomplikowane i chwilami beznadziejnie smutne. Oboje popełniają błędy i muszą nauczyć się żyć z konsekwencjami swoich czynów. Zakończenie pierwszego tomu było zdumiewające i wtedy zrozumiałam, że ta książka jest niepowtarzalna i pozytywnie inna od dotychczas przeze mnie czytanych.

Narrator trzecioosobowy obdarza większą wiedzą czytelnika niż posiadają bohaterowie i bardzo dobrze się to sprawdziło. Akcja książki toczy się w równym tęgie, co chwilami było męczące, jednak wynagrodzili mi to barwni bohaterowie i skomplikowany, ledwo zarysowany romans, gdyż jest on zauważalny w obu częściach, lecz skupiamy się na znacznie ważniejszych sprawach. Promykiem radości jest Zuzana. Dziewczyna w drobnym ciele zmieściła ogromnego, temperamentnego ducha a swoją zajadłością całkowicie przekonała mnie do siebie. Imiona nadprzyrodzonych postaci początkowo stanowiły problem ze względu na swoją skomplikowaną pisownie, jednak można się do tego przyzwyczaić i po pewnym czasie nie zwraca się na to uwagi.

„Córka Dymu i kości” oraz „Dni krwi i światła gwiazd” są prawdziwym objawieniem i całkowicie rozumiem liczne nagrody, którymi seria została uhonorowana. Jak najbardziej polecam. Bohaterowie szokują swoją brutalnością i rządzą krwi a tej kwestii można poświęci bardzo dużo czasu, gdyż po skończonej lekturze nadal myśli się o losie bohaterów. W tych książka można się zakochać z łatwością a to uczucie pogłębia się z każdą kolejną śmiercią a uwierzcie mi, że jest to zarówno smutne jak i fascynujące.
5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena