Koszyk 0
Opis:
Zaraz po ukończeniu college’u, Emily spotyka dotkliwy cios: niespodziewanie umiera jej matka. Emily przeprowadza się ze swoim chłopakiem do Nowego Jorku, by zacząć życie od nowa. Co prawda wewnętrzny głos zaleca jej ostrożność, ale Dillon w ciężkich chwilach był dla niej tak dobry i troskliwy, że dziewczyna postanawia związać z nim swój los. W Nowym Jorku poznaje Gavina – seksownego ... czarującego playboya. Już podczas pierwszego, krótkiego spotkania udaje mu się rozpalić zmysły Emily. Dziewczyna jest rozdarta między lojalnością do dotychczasowego partnera, od którego nigdy nie zaznała niczego złego, a namiętnością do przystojnego zdobywcy serc. Sytuacja szybko się komplikuje, ponieważ z biegiem czasu Dillon zaczyna coraz częściej ujawniać swoją prawdziwą, mroczną naturę, a z kolei nadzwyczajna atrakcyjność i namiętność Gavina okazuje się jedynie maską, za którą kryje się bolesna przeszłość. Rozdarta wewnętrznie Emily musi szybko podjąć decyzję, którego z nich wybrać. Cokolwiek zrobi, jedno jest pewne: ból rozstania pozostanie z nią już na zawsze. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Gail McHugh
  • 2015
  • 1
  • 368
  • 205
  • 130
  • 97883287-0006-2
  • 9788328700062
  • ZCP41

Recenzje czytelników

"Collide" - romans, po króty warto sięgnąć

Ocena:
Autor:
Data:
Bywają takie sytuacje, które stawiają nasze życie pod ścianą, nie dając nam prawa wyboru. Jedyna opcja, jaka nam pozostaje, to ryzyko, które jednak niesie ze sobą ogromną szansę zniszczenia wszystkiego, co zostało dotychczas przez nas zbudowane. Mało kto decyduje się w takim momencie stawiać na szali swoje własne szczęście. Godzimy się więc na to, co jest, dając się nieść losowi i temu, co takowy dla nas szykuje. A jednak niejednokrotnie ryzykowne decyzje okazują się wybawieniem ... Chociaż często wymagają nie tylko odwagi, ale i przejścia przez trudną drogę usianą bólem, ostatecznie przynoszą ukojenie. Warto czasami słuchać głosu serca, ponieważ jego intuicja, wielokrotnie uciszania, może mieć dla nas kluczowe znaczenie. W takiej sytuacji, która na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie bez wyjścia, znalazła się Emily, bohaterka książki „Collide”. Rozpoczynając nowe życie w Nowym Jorku, liczyła na zmiany, ale nawet nie mogła sobie wyobrazić tego, jak potężna będzie ich siła rażenia.

Emily, pogrążona w smutku po śmierci matki, pragnąc oderwać się od cierpienia, przenosi się do Nowego Jorku. Tam zamieszkuje wraz z ukochaną przyjaciółką, ale wyjazd ma ją także przybliżyć do chłopaka, który w najliczniejszym mieście Stanów Zjednoczonych ma nie tylko własne mieszkanie, ale i dobrze płatną pracę. Związek z Dillonem wydaje się idealny. Głębokie uczucie, wzajemny szacunek, ogromne pożądanie oraz udany seks. A jednak kiedy para znajduje się bliżej siebie, niż kiedykolwiek wcześniej, mężczyzna niejednokrotnie nie ma dla niej czasu tłumacząc się wieloma służbowymi obowiązkami. Emily jednak stara się go zrozumieć. Szukając dla siebie zajęcia, dziewczyna zatrudnia się na stanowisku kelnerki. Już pierwszego dnia pracy dzieje się coś, co z pewnością nieco miesza jej szyki. Udając się z dostawą jedzenia do wyznaczonego miejsca, natrafia na mężczyznę, którego widok i zachowanie nie pozostają jej obojętne. Gavin, ponieważ tak ma na imię młody bóg, to mający renomę kobieciarza współwłaściciel prężnie działającej firmy. Proponując Emily spotkanie, zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy dotąd nie zareagował w ten sposób na widok żadnej nieznajomej dziewczyny. Wkrótce jednak, na jednej z imprez okazuje się, że Gavin i Dillon to przyjaciele. Sytuacja staje się bardzo niezręczna. Chociaż i on i ona wiedzą, że to, co pomiędzy nimi zaiskrzyło musi być stłumione w zarodku, uczucie przeradza się w ogień, który trudno ugasić. Sprawy naprawdę komplikują się w momencie, kiedy Dillon prosi Emily o rekę.

Gavin to mężczyzna, który po wieloletnim, nieudanym związku z kobietą, którą naprawdę kochał, postanowił zmienić swoje życie. Od tego czasu pojęcie miłości przestało dla niego istnieć, a jedyną rzeczą, której poszukiwał, był wyłącznie seks. Wszystko do momentu, kiedy jego oczom ukazała się Emily. Inna, niż wszystkie dotąd znane mu dziewczyny, trafiła jego serce strzałą Amora. Gavin postanowił, że tak łatwo nie odpuści i doprowadzi do kolejnego spotkania. Niestety wkrótce sprawy bardzo się pokomplikowały. Okazało się bowiem, że Emily to dziewczyna jego przyjaciela, Dillona. Mężczyzna postanowił więc odpuścić prosząc tym samym kumpla, by ją szanował. Wszystko dlatego, że zdawał sobie sprawę z tego, iż Dillon nie do końca jest z partnerką szczery. Nieustanne skoki w bok, kłamstwa i rodząca się w nim powoli agresja były tym, na co Emily nie zasługiwała. Dziewczyna zaś, ufając swojemu chłopakowi i starając się być względem niego lojalna, nie do końca potrafiła wyrzucić z siebie to, co zrodziło się w niej podczas pierwszego spotkania z Gavinem. Co by się stało, gdyby Dillon odkrył, że jego przyjaciel i dziewczyna już wcześniej się spotkali? Co by zrobił wiedząc, że pomiędzy nimi zrodziła się ciężka do zerwania więź? Czy Emily, która Dillonowi zawdzięczała tak wiele, potrafiłaby zerwać poukładany związek z przyszłym narzeczonym dlatego, że po przyjeździe do Nowego Jorku poczuła jeszcze potężniejsze uczucie? Jak wiele można zrobić dla miłości i jak wielu poświęceń takowa wymaga?

„Collide” to pierwszy tom bestsellerowej serii autorstwa Gail McHugh. Historia skomplikowanego romansu, który zrodził się pomiędzy ludźmi tkwiącymi w pułapce miłości, nieco różni się fabułą od wielu erotyków, które ostatnimi czasy pojawiły się na rynku literackim. Tutaj, dla bohaterów jedyną barierą w realizowaniu uczucia nie jest wyłącznie różnica majątku czy też pochodzenie z innych światów, jak to w powieściach tego typu bywa. W tym wypadku prawdziwą przeszkodą okazuje inny mężczyzna, z którym, jak dotąd, główna bohaterka była naprawdę szczęśliwa. Mogłoby się wydawać, że książka będzie nasycona wieloma pikantnymi obrazami aktów miłosnych. A jednak w tej kwestii można się bardzo zdziwić. Chociaż napięcie seksualne i erotyzm cały czas wiszą w powietrzu, nie ma tutaj wyuzdanych obrazów ludzi, którzy w łóżku nie zadowolą się tym, co zwyczajne. Oczywiście wyczekujące takich momentów czytelniczki będą mogły nakarmić swoje apetyty, jednak muszą na to trochę na to poczekać. Chyba jednak warto to zrobić, bo całość potrafi zaciekawić i trzymać w zainteresowaniu do ostatniej strony.

Ów romans wyposażony jest w wielu różnorodnych bohaterów. W życiu Emily pojawiają się nie tylko dwaj, całkiem odmienni mężczyźni, ale także wspaniała, serdeczna i pragnąca jej szczęścia przyjaciółka. Na pierwszy rzut oka można byłoby stwierdzić, że życie głównej bohaterki nie jest wcale takie złe, bo przecież na samotność narzekać by nie mogła, jednakże wybory, które przyszło jej podejmować, stały się jeszcze większą męką, niż cokolwiek przedtem.

Jak na książkę tego typu przystało, jest tutaj namiętność, a jej powiew unosi się na większości przewracanych kartek. Pojawiają się momenty zapomnienia, kiedy wszystko wydaje się takie proste, ale są także i chwile niewyobrażalnego cierpienia, bo przecież sytuacja, w jakiej bohaterka się znalazła, nieustannie wymaga czyjeś mniej, lub też i bardziej świadomej krzywdy. Całość czyta się niewątpliwie szybko. Książka ma to „coś”, co według mnie jest godne polecenia. Ja jestem zagorzałą fanką tego typu literatury, toteż przeczytanie „Collide” było dla mnie obowiązkiem i priorytetem. W tym momencie też wiem, że z pewnością sięgnę po „Pulse”, czyli kontynuację historii Gavina i Emily, ponieważ akcja utknęła w takim momencie, że koniecznie muszę poznać jej dalszy ciąg. Dobrze, że wydawnictwo nie każe nam na drugą część czekać tak długo, a uważam, że to spory plus dla każdej książkowej serii.

„Collide” polecam więc wielbicielkom pikantnych historii z nietuzinkowym scenariuszem, czytelniczkom oczekującym czegoś świeżego, fankom boskich, męskich ciał oraz oczywiście wszystkim tym, którym przypadło do gustu moje streszczenie owej książki. Treść powieści jest bowiem o wiele ciekawsza.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Godna polecenia

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ta rzuciła mi się w oczy na kilku blogach. Od razy przyciągnęła mnie jej okładka, bo przyznaję, że była ona dla mnie nieco tajemnicza i byłam ciekawa co w sobie kryje. Kilka dni później dostałam propozycję jej przeczytania, więc bardzo się ucieszyłam i udało mi się nawiązać taką współpracę. Przyznam, że spodziewałam się czegoś lekkiego i też niezbyt ambitnego. Na pierwszych stronach natknęłam się na wiele dialogów, które tylko utwierdzały mnie w takim przekonaniu ... Poniżej zamieszczę fragment, który doskonale się do tego odwołuje. Całe szczęście, że stopniowo ulegały one zmianie.

"- Przestań. Koniec z myśleniem o Panu Wysokim, Przystojnym i Podniecającym. - Rozwiązała kucyk. - Poza tym kocham Dillona. Pan Wysoki, Przystojny i Podniecający będzie darem lodu dla jakiejś innej kobiety."
[s.22]

Im dalej w treść, tym coraz bardziej przekonywałam się do tej książki, gdyż miałam wrażenie, że robi się trochę poważniej. Nie był to też typowy erotyk, którego oczekiwałam, co tylko działa na korzyść. Z opisu może się wydawać, że mamy do czynienia z kolejnym panem Greyem, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Gavin wykazuje się znacznie większą dojrzałością, nie ma przerośniętego ego i przede wszystkim widzi w Emily kogoś więcej, niż tylko swoją zabawkę na wieczory. Niestety takich pozytywów nie można przypisać głównej bohaterce, która swoim zachowaniem może irytować niejednego czytelnika. Em jest niesamowicie naiwna oraz podatna na manipulację i wpływy ze strony innych. Wielokrotnie jesteśmy świadkami, gdy udaje ślepą na przewinienia swojego chłopaka i jego krętactwa. Nawet gdy sprawa wydaje się być oczywista, ona nadal znajduje jakieś usprawiedliwienia i nie potrafi przejrzeć na oczy. Wydaje mi się, że jej działanie spowodowane jest tym, iż wydaje jej się, że jest ona mu coś winna. Bardzo często wybiera też drogę, która jest dla niej łatwiejsza, bezpieczniejsza, niż tę, która naprawdę ją uszczęśliwi.

Oczywiście historii tej też nie brak humoru. Niejednokrotnie przeczytamy zabawne dialogi pomiędzy bohaterami, które wywołają uśmiech na twarzy. Musimy się też liczyć z tym, że niektóre z nich są znane i wydawać się wam będą oklepane, ale nadają całości przyjemny klimat. Jednakże humor to nie wszystko, co w powieści się liczy. Mimo z początku założonej przeze mnie metki płytkiego erotyka, która szybko okazała się nieporozumieniem, zwraca się naszą uwagę na dużo ważniejsze aspekty. Przeczytamy tutaj między innymi o przemocy psychicznej, zdradzie, kłamstwie i toksycznych związkach. Zobaczymy, że życie nie zawsze usłane jest płatkami róż i nie zawsze kończy się jak w baśni. Historia ta wyzwoli w nas masę emocji, zarówno tych dobrych, jak i złych.

Ocena: 7/10

"- Jezu! - wykrztusiła.
- Nie Jezus. Gavin, Gavin Blake - odpowiada ze sztuczną powagą, wyjmując piwo z sześciopaku."
[s.81]

"- Zdaje się, że jesteś w świetnym nastroju. - Gavin uśmiechnął się do Emily. Zauważył, że ma mocno szkliste oczy.
Przechyliła głowę, żeby na niego spojrzeć.
- Szy ktosz ci kiedysz móóówił, że jestesz bardzo szmeksy?
- Szmeksy? - Najwyraźniej spodziewał się odpowiedzi, nie pytania. A już na pewno nie tego pytania. - Nie chciałaś powiedzieć seksy?
- Nieee, jest szmeksy i jest seksy. A ty, kochany, jesteś szmeksy."
[s.167]

Teraz czas na kilka słów o wydaniu książki, które według mnie jest naprawdę świetne. Książkę czyta się przyjemnie dzięki dobrze dobranemu stylowi czcionki oraz jej wielkości. Język, którym została napisana, jest lekki i przyjemny, dzięki czemu nas nie przytłacza i czyta się bardzo szybko. Okładka przyciąga wzrok i wykonana jest bardzo starannie, przez co nie ulega zniszczeniu podczas czytania. Dodatkowy ukłon w stronę czytelnika, to zamieszczony na końcu pierwszy rozdział kolejnej części, który podsyca nasz apetyt i pozostawia zniecierpliwionych w oczekiwaniu na kolejną część.

Książkę szczególnie polecam wielbicielom romansów i erotyków, a także każdemu, kto chciałby się zaznajomić z takim gatunkiem. Tak jak też wspomniałam, nie nastawiajcie się na wiele pikantnych scen, gdyż to nie jest główny wątek tej powieści. Książka ta z czasem naprawdę pobudzi wasze emocje i poruszy serca, a nawet pozostawi mały niedosyt. Teraz jedyne co nam zostaje, to czekać na jej kontynuację.

Oryginalna recenzja: http://bookcasemonster.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena