Koszyk 0
Opis:
Zgłębiaj swoje życie duchowe, czytając Biblię dzień po dniu! CODZIENNE INSPIRACJE BIBLIJNE to książka wyjątkowa na rynku wydawniczym. Jej oryginalność polega na tym iż współtworzy ją Czytelnik. Wybitny biblista i kaznodzieja, ks. dr Wojciech Węgrzyniak przytacza i komentuje 365 fragmentów biblijnych - jeden na każdy dzień roku inspirując Czytelnika, by sam dopisywał własne spostrzeżenia i refleksje, na temat przeczytanego fragmentu tekstu biblijnego ... Codzienne obcowanie ze Słowem Bożym i rzeczowym komentarzem to szansa na życie bliżej Boga. Autor zachęca nas, aby wzorem Ojców Pustyni, "przeżuwać Biblię", tak aby stała się dla nas duchowym pokarmem. Książka ma oryginalną formę edytorską. Posiada miejsca przeznaczone na notatki, które sporządzić może Czytelnik , zapisując osobiste refleksje, spostrzeżenia. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z bardzo osobistym biblijnym pamiętnikiem lub kalendarzem naszego duchowego rozwoju. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • M
  • miękka
Mniej Więcej
  • Wojciech Węgrzyniak
  • 2014
  • 384
  • 202
  • 140
  • 978-83-7595-881-2
  • 9788375958812
  • ZBKPX

Recenzje czytelników

Codzienne inspiracje biblijne

Ocena:
Data:
"Szczęśliwy jest człowiek idący we właściwym kierunku".

Czytanie Biblii w życiu chrześcijanina powinno mieć kluczowe miejsce każdego dnia. Wiem po sobie, że niestety nie zawsze się to udaje. Ciągle brakuje nam czasu, jesteśmy zmęczeni, gnębi nas brak motywacji... Czy jest sposób, aby codziennie czytać fragment Pisma Świętego? Powiem Wam, że jest.
Tak pięknej okładki nie da się jej zignorować. Piękna fioletowa barwa i biały kolor skutecznie przyciągają wzrok ... Jeśli taka książka będzie stać na stoliku czy półce na pewno jej nie pominiemy w ciągu dnia. Będąc przy pięknej okładce nie mogę nie wspomnieć o solidnym wydaniu "Codziennych inspiracji biblijnych" - dość gruby papier.

Nie jest to książka tylko na jeden rok, ponieważ kilka razy miałam takie małe Ewangelie w wydaniach kieszonkowych, które kupowałam na początku każdego roku. Były one przeznaczone tylko na jeden rok, więc wraz z Sylwestrem traciły swoją użyteczność. Poza tym nie tylko dla starszych osób, ale i dla tych, które mają problemy z oczami małe literki w takich wydaniach utrudniały czytanie. W przypadku "Codziennych inspiracji biblijnych" nie spotkamy się z takim problemem, ponieważ czcionka i odpowiednia interlinia ułatwia przyswajanie tekstu.

"Przede wszystkim, aby Boga spotkać trzeba tego pragnąć: jak ziemia sucha łapczywie pije każdą kroplę wody".

Według mnie największym plusem tej publikacji jest pozostawione puste miejsce pod fragmentem z Biblii i refleksją autora. Jak głosi opis z tyłu okładki jest to książka niedokończona, bo do nas należy jej dopisanie. Pustego miejsca jest sporo, możemy więc zapisywać w nim swoje myśli, refleksje, rozważania, żale - możemy wykorzystać je, jak chcemy. Wiadomo, że czasami przyjdzie nas ochota zapisać jakąś myśl, ponieważ czytane zdanie przyniesie nam inspiracje, a w wielu takich publikacjach miejsca przeznaczonego na notatki nie znajdziemy.

"Niebo to jest po prostu Bóg. Na nic doktoraty z teologii , święcenia kapłańskie, chrześcijańskie wychowanie, na nic religia w szkole, jeśli nie poznamy smaku nieba. Bo jeśli go nie poznamy, nigdy za niebem nie będziemy tęsknić".

Dopiski autora w odniesieniu do fragmentów Biblii tłumaczą nam je i pozwalają lepiej zrozumieć. Dla przykładu: "O Panie, jak długo jeszcze nie raczysz wspomnieć na mnie, jak długo będziesz krył przede mną Twe oblicze? Jak długo jeszcze mam nosić ból w duszy, a w sercu codzienną zgryzotę? Jak długo jeszcze mój wróg będzie nade mną górował?" (Ps 13,2-3). Zadane pytanie "jak długo" powtarza się cztery razy, psalmista zadaje pytanie kiedy skończą się jego cierpienia. Z jednej strony wie, że Bóg ukoi jego ból, a z drugiej strony boi się, że będzie on trwał zbyt długo i Bóg go nie widzi, zapomni. Przemyślenia księdza Węgrzynka są zdecydowanie inspirujące, niezwykle mądre.

"Gdzie znaleźć prawdziwy obraz Boga? Jak poznać, że On jest moim Tatą? Bo jeśli poznam Go jako swojego Tatusia (Abba), moja modlitwa będzie radością dziecka, które wie, co to znaczy być w ramionach Ojca".

"Codziennie inspiracje biblijne" to słowa pokrzepienia zranionej duszy, słowa opisujące szczęście, nadzieję, wiarę, życie. To słowa, które każdy z nas chce usłyszeć i może są proste, mogą się Wam wydać oczywiste, ale czyż nie właśnie o takich prostych stwierdzeniach zapominamy? Czy to one nie umykają nam wśród tego, co się wokół nas dzieje? Do prostych słów trzeba powracać, bo one przynoszą inspirację i ukojenie.

Myślę, że ta książka, jeśli nie zainteresuje Was to na pewno będzie idealnym i długoterminowym prezentem dla babć, cioć bądź własnych mam. Nie przekreślajcie jej, bo możecie znaleźć w jej wnętrzu cenne refleksje.

"Może przeżyłeś śmierć przyjaciela, kogoś z rodziny, śmierć miłości, planów, nadziei na lepsze jutro, i tak jak Maria Magdalena powracasz fizycznie lub myślą do grobu, tzn. do miejsca, które najbardziej przypomina twemu sercu o pogrzebanym skarbie. Co jest twoim grobem? Powiedz swemu sercu. Przy grobie nie jesteś sam".
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena