Koszyk 0
Opis:
Śmiertelnie chore dziecko, nieśmiertelny mężczyzna i niebezpieczna propozycja. Victoria przybywa do Lake Falls, miasteczka położonego w malowniczej górskiej dolinie. Z trudem odbudowywane poczucie stabilizacji niszczy wiadomość o zdiagnozowaniu u córki nieuleczalnej choroby. W chwili gdy kobieta znajduje się na skraju załamania, pojawia się nadzieja. Obcy mężczyzna oferuje swoją pomoc, ale umowa między nimi ma drugą, mroczną stronę, a koszty okażą się znacznie wyższe, niż przewidywała ... Victoria staje przed wyborami, których konsekwencji nie potrafi przewidzieć. Każda postać z jej otoczenia okazuje się kimś zupełnie innym. Nie wiedziała, że Lake Falls od początku skrywało tajemnicę... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Artur K. Dormann
  • 2017
  • 400
  • 205
  • 145
  • 9788365223-88-3
  • 9788365223883
  • ZDJL3

Recenzje czytelników

"Jeśli jest choć jedna szansa na miliard, trzeba ją wykorzystać, bo najgorszy jest grzech zaniechania."

Ocena:
Autor:
Data:
Lekka powieść na wakacyjne zaczytanie, fabuła oparta na ciekawej mieszance gatunków, przyciągająca uwagę różnorodność wątków, sporo rozmaitych postaci, pomysłowy scenariusz zdarzeń. Jednak wszystko pojawia się w przeciętnej odsłonie, nie wprowadza niczego indywidualnego, nieszablonowego, czujemy odtwórczy charakter książki. Liczyłam na większe napięcie, trzymanie w niepewności, powiew grozy, w końcu to historia o frapujących wampirach, owianych tajemnicami i dawnymi wierzeniami ludowymi ... Zawiodłam się również na wyrazistości kluczowych bohaterów, trudno było nawiązać z nimi nić porozumienia, ich zachowania i postawy nie przekonały mnie, odziani w stereotypowe i przeciętne cechy, jednocześnie oderwani od rzeczywistości i mało wpasowujący się w intrygujący świat powieści.

Nie jest to zła przygoda czytelnicza, wiele się w niej dzieje, momentami potrafi zaskoczyć. Po prostu, decydując się na jej odbycie trzeba mieć świadomość mniejszej intensywności przeżyć. Nie odradzam, bo książka pomimo braku ostrego pazura pisarskiego, prowadzona jest barwną narracją, potrafi w przyjemny sposób zapełnić czas, choćby w deszczowy wieczór. Skierowana bardziej do młodzieży niż dorosłego czytelnika, do amatorów delikatnych elementów grozy, miłośników niewymagających nut obyczajowych, entuzjastów opowieści o zagadkowych nocnych łowcach, wykazujących ludzkie emocje aniołach ciemności, mrocznych historiach ukrytych przed okiem zwykłych śmiertelników. I chociaż finalna odsłona powieści skorzystałaby na większym rozbudowaniu, to jednak broni się ciekawym zamysłem, wpasowuje się w klimat zagadkowości.

Vic, wraz z kilkuletnią córką, ucieka od psychopatycznego partnera, nieudanego małżeństwa i koszmarnego rozwodu. Pozostawia za sobą bolesną przeszłość, usilnie wymazuje z pamięci złe wspomnienia, daje życiu szansę na nowy szczęśliwy początek. Przeprowadza się do Lake Falls, mieściny chętnie odwiedzanej przez letników, przyciąganych przez wędkarskie wyczyny, zimą zaś zamieszkanej przez nieliczną, cichą i zamkniętą społeczność. Kupuje wymarzony dom, umiejscowiony w pięknym krajobrazie, zielonej dolinie otoczonej wzgórzami, z widokiem na czyste jezioro i cudne wodospady. Kobieta powoli odzyskuje równowagę, sens i radość życia, satysfakcję z wykonywanej pracy miejscowego lekarza. Kiedy wszystko zaczyna się pomyślnie układać, spada na nią druzgocąca informacja o śmiertelnej chorobie córki. Wówczas tajemniczy mężczyzna proponuje zrozpaczonej matce pomoc w uzdrowieniu córki, jednakże obwarowaną osobliwą i niebezpieczną umową. Jakie intencje kryją się za postawą obcego? Jaką cenę przyjdzie zapłacić za ryzykowną przysługę? Czy uda się uratować dziewczynkę?

bookendorfina.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Co się zdarzyło w Lake Falls

Ocena:
Autor:
Data:
„W tym pocałunku było coś odrażająco nachalnego, odebrała go prawie jak gwałt.

Uciekające od nieudanego małżeństwa z psychopatycznym partnerem, Vic i jej kilkuletnia córeczka, trafiają do Lake Falls. Lake Falls to jedno z tych obleganych latem przez turystów, a zimą cichych i spokojnych zamieszkałych tubylców miasteczek. Wszystko idzie w świetnym kierunku, przyszłość zapowiada się szczęśliwie i spokojnie, aż do momentu, gdy Vic dowiaduje się o śmiertelnej chorobie swojej córeczki ... Wtedy pojawia się tajemniczy mężczyzna, które proponuje pomoc przy uratowaniu dziecka. Kobieta i zagadkowy nieznajomy zawierają umowę, której ponura strona diametralnie zmieni wszystko. Na jaw wyjdzie skrzętnie skrywana mroczna tajemnica Lake Falls.

„Jeśli jest choć jedna szansa na miliard, trzeba ją wykorzystać, bo najgorszy jest grzech zaniechania.”

„Co się zdarzyło w Lake Falls” to jedna z tych książek, które pochłania się bez świadomości upływającego czasu. Naprawdę ciekawie opowiedziana historia i w miarę porządne dialogi zdecydowanie to ułatwiały. Jedynie czasami stopowały mnie przedłużające się opisy i irytacja wzbudzona przez głównych bohaterów, którzy mimo wzbudzania sprzecznych uczuć byli dość barwni i dopracowani.
Dało się wyczuć brak utrzymania stosownego napięcia. Owszem pochłaniałam treść, jednak bez zawrotnej prędkości spowodowanej nakręceniem i zawirowaniem myśli, pragnąc jak najszybszego rozstrzygnięcia sprawy. W tej książce naprawdę wiele się dzieje, obecny jest lekki deszczyk grozy, ale brakuje takiego porządnego powiewu, który by wstrząsnął czytelnikiem. A którego większość by oczekiwała po tajemniczym nocnym łowcy i maleńkim miasteczkiem, które skrywa niejedną tajemnicę.
Książka idealna dla osób, które nie przepadają się bać i fascynują ich wampiry. Autor przedstawia kolejny ciekawy obraz tych mitycznych krwiopijców.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena