Koszyk 0
Opis:
Niebo było niebieskie, świeciło słońce. Amanda wybrała się na spacer. Czy w ten zwykły dzień Amanda miała mnóstwo szczęścia czy też ogromnego pecha? "Co za szczęście! Co za pech!" to przewrotna, opowieść o tym co się nie wydarzyło. Bardzo pomysłowa konstrukcja książki, zabawny tekst szwedzkiego autora Thomasa Hallinga i znakomite ilustracje Evy Eriksson tworzą ... niezwykłą historię o zwykłym dniu małej dziewczynki. Czy na pewno zwykłym? "Co za szczęście! Co za pech!" to zaproszenie do rozmowy o rozumieniu i spostrzeganiu szczęścia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Thomas Halling
  • 2010
  • 44
  • 208
  • 197
  • 97883927462-7-0
  • 9788392746270
  • ZCRZW
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Wszystko zależy od punktu widzenia!

Ocena:
Autor:
Data:
Co za szczęście, że ta książka istnieje! Co za pech, że nie poznałam jej wcześniej!

Amanda to kilkuletnia dziewczynka, która wyrusza na spacer. „Co za szczęście! Gdyby nie to, nudziłaby się w domu. Co za pech! Gdyby nie to, bardzo wesoło spędziłaby czas.”

Każda strona tej książki to jedna ilustracja Evy Eriksson i jedno zdanie opisujące spacer Amandy.
Z jednej strony czytamy wersję „Co za szczęście!”, z drugiej, po obróceniu książki do góry nogami, czytamy wersję „Co za pech!” ... Historie spotykają się na środku książki, a my uświadamiamy sobie, że wszystko zależy od punktu widzenia.

To wspaniała prosta książka, która zmusza do myślenia. Jest to nietypowa pozycja na rynku literatury dziecięcej w Polsce. Doskonale jednak pokazuje cechy charakterystyczne dla literatury skandynawskiej dla najmłodszych. Książki takie, jak „Jak mama została Indianką”, czy „Jak tata pokazał mi wszechświat” pokazują nie tylko radosne i beztroskie obrazki, ale starają się pokazać bardziej refleksyjne podejście do rzeczywistości, w której komuś może być smutno, w której nie zawsze słuchamy siebie nawzajem i nie zawsze pamiętamy, że byliśmy kiedyś dziećmi.

„Co za szczęście, co za pech!” nie porusza tak zaawansowanych tematów, ale każe nam się zastanowić nad tym, co sprawia, że uważamy coś za szczęście lub za pech? Być może każda sytuacja wobec której stajemy ma, jak ta książka, dwie strony i tylko od nas zależy, które podejście wybierzemy: szukanie jej dobrych (szczęśliwych), czy złych (pechowych) stron?

Na szczęście Amandy ten wybór nie dotyczy, na szczęście Amanda nigdy się nie dowiedziała, co ją tego dnia ominęło.

Brzmi zbyt poważnie na książkę dla dzieci? Ani trochę. Moja 4-letnia córka ją uwielbia. Przez pierwszy miesiąc po kupnie „Co za szczęście, co za pech!” czytaliśmy ją codziennie, aż cała rodzina nauczyła się przygód Amandy na pamięć. Szczerze polecam poszukującym mądrej książki dla dzieci.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena