Koszyk 0
Opis:
Zarost towarzyszy połowie ludzkości od zarania dziejów i przez cały ten czas przypisuje się mu rozmaite znaczenia,w zależności od czasu i okoliczności. Książka ta to kompendium wiedzy, z którego można się dowiedzieć bardzo wiele, aczkolwiek temat traktowany jest z lekkim przymrużeniem oka. Zarost został tu naukowo i precyzyjnie sklasyfikowany, przywołano wszelkie funkcje i znaczenia jakie były mu przypisywane i nadawane.
Mniej Więcej
  • Aleksandra Woldańska-Płocińska
  • 2011
  • 1
  • 72
  • 227
  • 185
  • 97883-62248-568
  • 9788362248568
  • ZADJK
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Interesująco i z humorem

Ocena:
Autor:
Data:
Właśnie skończyłam dość niecodzienną lekturę książki "Co dwie brody to nie jedna" autorstwa Aleksandry Wolańskiej- Płocińskiej. To niezwykle interesujący, z ogromną dawką humoru zbiór poruszający tematykę zarostu. Setnie się uśmiałam podczas przeglądania tego tomu...

W trakcie lektury dowiedziałam się wielu całkiem nowych dla mnie informacji o dziejach zarostu, jego rodzajach. Nie miałam do tej pory pojęcia, że istnieje tak wiele różnych bród i wąsów. Jest ich tak wiele ... że autorka zamieściła pomocny diagram podziału zarostu.

Poznałam tu również historię golarstwa od początków naszej egzystencji. Autorka zamieściła tu także informacje o przyrządach do golenia i przedstawiła budowę brzytwy.

W jednym z rozdziałów poznałam symbolikę brody i teraz lepiej rozumiem powody "hodowania" zarostu przez płeć brzydką. Wreszcie najbardziej zdziwiona byłam podczas czytania o kilku kobietach obdarzonych obfitym zarostem. Do tej pory nie wiedziałam, że kobiety też mogą mieć brodę.

Książka wzbogacona wieloma śmiesznymi rysunkami autorstwa Aleksandry Wolańskiej-Płocińskiej, anegdotami, zdjęciami. Na 72 stronach zamieściła bardzo dużo treści. Język przystępny. Na koniec zamieszczono dość szczegółowe dane dla zainteresowanych pogłębieniem tej tematyki. Wymieniono tam inne publikacje poruszające ten temat, o innowacyjnych pomysłach zainspirowanych wąsami. Książka może być trafionym prezentem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena