Koszyk 0
Opis:
Tę książkę polecamy wszystkim dzieciom, które mają ochotę zaskoczyć kolegów (i babcie!) poczuciem humoru i nieskończoną wyobraźnią. To książka dla rodziców, którzy chcą dobrze bawić się z dzieckiem. Autorzy: Przemek Wechterowicz i Dorota Wątkowska zadają zwariowane pytania i prowokują do jeszcze bardziej zwariowanych odpowiedzi. Co by było, gdyby aligatory umiały lepić pierogi? albo Co by było, gdyby rekiny lubiły szpinak? W ten sposób chcą przekonać dzieci ... że żadne pytanie ani żadna odpowiedź nie są głupie. I że każdy powinien mówić, co myśli. Oprócz zabaw rozwijających wyobraźnię, autorzy proponują także zadania typu labirynt, dopasowywanie, liczenie, dobieranie i porównywanie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Przemysław Wechterowicz, Dorota Wątkowska
 • 2014
 • 24
 • 240
 • 240
 • 978-83-7758-680-8
 • 9788377586808
 • ZBFGZ
 • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Co by było, gdyby

Ocena:
Autor:
Data:
Dzieci mają bujną wyobraźnię i często fantazjują co by było, gdyby … Przemek Wechterowicz, autor kilku książek dla dzieci oraz Dorota Wątkowska, debiutująca ilustratorka wychodzą naprzeciw tym rozważaniom. W swej publikacji Co by było, gdyby prezentują je w dość humorystyczny sposób zachęcając jednocześnie do zabawy najmłodszych. Autorzy zadają dzieciom mnóstwo niecodziennych i zabawnych pytań jak np. co by było, gdyby wrony latały do tyłu?, co by było, gdyby rekiny lubiły szpinak? ... co było gdyby, łasice pisały książki dla dzieci?, co by było, gdyby grzechotniki miały nogi? Dla przykładu odpowiedzi na ostatnie z pytań udzieliły cztery zwierzaki. Słoń uznał, że: byłby totalny bałagan, kałamarnica olbrzymia: biegałyby w maratonach, sęp: schowałyby je na czarną godzinę, żmija: zwariowałyby ze szczęścia. Autorzy przy każdym z takich pytań i odpowiedzi proszą również o pomysły dzieci wciągając je w te dość niecodzienne sytuacje.
W publikacji tej maluchy znajdą też kilka prostych zadań do rozwiązania. Książka jest kolorowa i bogato ilustrowana. Ilustracje te są równie oryginalne i zwariowane jak same publikacje. A czy się podobają oceńcie sami ;) Ja bynajmniej wolę bardziej tradycyjne akcenty jednakże zważając na niekonwencjonalność lektury harmonizują one z jej treścią.
Nie można powiedzieć, że zabawa z omawianą książką będzie nudna. Na pewno rozbudzi wyobraźnię dzieci niejednokrotnie wywołując uśmiech na ich buźkach. Maluchy będą mogły przy okazji nauczyć się wyrażać własne zdanie, mówić o tym co myślą a jest to nierzadko trudna dla nich umiejętność. Ponadto zachęci je to do samodzielnego wymyślania podobnych pytań, co np. uprzyjemni długą podróż lub inną sytuację, w której maluchy mogą się nudzić ;)
Myślę, że warto się nią zainteresować …
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena