Koszyk 0
Opis:
Światowy bestseller! W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa ... Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej. Carlos Ruiz Zafón jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej czytanych pisarzy na świecie. Zadebiutował w 1993 roku powieścią dla młodzieży El príncipe de la Niebla, wyróżnioną Nagrodą Edebé. Opublikowany w 2001 roku Cień wiatru stał się fenomenem literackim na skalę międzynarodową. Grą anioła z 2008 roku pisarz powrócił do Barcelony i Cmentarza Zapomnianych Książek. Przełożone na ponad czterdzieści języków powieści Zafona podbiły serca milionów czytelników na wszystkich kontynentach. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Carlos Ruiz Zafon
 • 2013
 • 11
 • 512
 • 175
 • 110
 • *, 97883-7758-6525
 • 9788377586525
 • ZBDC9

Recenzje czytelników

Z miłości do książek

Ocena:
Autor:
Data:
Klucząc uliczkami Barcelony możemy spotkać wiele tajemniczych miejsc. Zaczynając od zabytkowych kamienic, przez ciche, intymne kafejki aż do licznych księgarni i piekarni, które są owocem pracy pokoleń miejscowych rodzin. We wszystkich miejscach odnajdujemy tchnienie średniowiecznego ducha, który wciąż gości w starej części miasta.
Po kilku minutach spaceru dochodzimy do zapomnianej budowli. Kiedyś dumnie nazywano ją pałacem, dziś stanowi jego wrak. Znana jest tylko wybranym ... To tu mieści się Cmentarz Zapomnianych Książek. Miejsce, gdzie zaczyna się historia…

„Cień wiatru” to pierwsza z trzech książek Carlosa Ruiza Zafóna opowiadających o Barcelonie – rodzinnym mieście pisarza. Zafón opisuje w niej rok 1945, będący dla Hiszpanii czasem wojny domowej i dyktatury generała Franco. Powieść jest portretem Barcelony, jej mieszkańców i fragmentów jej historii.

Książka zauroczyła mnie już od pierwszych stron. Niesamowicie opowiedziana historia, pełna zagadek fabuła, których nawet najbardziej przenikliwy czytelnik nie jest w stanie sam rozwiązać aż do ostatnich stron książki. Ponadto miłość, groza i intryga, które w misternym połączeniu stały się kluczem do sukcesu powieści. Została ona przetłumaczona na 40 języków, wydana w 50 krajach, a przede wszystkim ukochana przez miliony czytelników na całym świecie.

Po krótce o historii. Pewnego letniego wieczoru antykwariusz Sempre postanawia dumnie wprowadzić swojego dziesięcioletniego syna Daniela w dorosłość. Przyprowadza go na Cmentarz Zapomnianych Książek. Jest to miejsce owiane tajemnicą, dostępne tylko dla nielicznych. To tutaj wszystkie zapomniane i przeklęte książki odnajdują swoje schronienie. Daniel podczas swojej pierwszej wizyty ma wybrać sobie książkę, którą się zaopiekuje – ocali jej życie i pamięć o niej. Wędrując między regałami z tysięcy tytułów wybiera stary, podniszczony egzemplarz „Cienia wiatru” niejakiego Juliana Caraxa.
Po przeczytaniu powieści jednym tchem chłopak czuje niedosyt, chce więcej. Postanawia poszukać innych książek autora. Z czasem okazuje się, że egzemplarz, który trzyma w swojej dłoni jest jednym z nielicznych, prawdopodobnie już ostatnim. Wszystkie inne książki Caraxa zostały spalone w niewyjaśnionych okolicznościach. Ktoś chce zniszczyć także ostatnią, stanowiącą ostatni ślad pamięci o autorze.
Młody Sempre postanawia rozwiązać zagadkę, jaką przyniósł mu „Cień wiatru”. Chłopak nieświadomie rozpoczął jedną z większych przygód swego życia. Niepozorna książka przyniesie mu kolejne tajemnice, sprawi, że pozna smak miłości, namiętności, pozwoli rozwinąć i jednocześnie zniszczyć jego marzenia, a także na nowo ukierunkuje jego życie.
Z czasem Daniel sam stanie się bohaterem historii Juliana Caraxa, którą tak bardzo chciał rozwiązać nieświadom niebezpieczeństwa jakiego się podejmuje.

„Cień wiatru” jest jedną z tych książek, które potrafią obudzić w nas miłość czytania. Tajemnicza i poruszająca – tak mogłabym ją podsumować. Polecam ją naprawdę wszystkim, gdyż wydaje mi się że ta lektura trafi do najbardziej wybrednego czytelnika. Jeśli już zdecydujemy się na czytanie musimy mieć świadomość wyłączenia się z życia osobistego na dobre dwa dni. Książka jest na tyle wciągająca, że naprawdę nie sposób się od niej oderwać. Wraz z Zafónem chcemy jak najszybciej rozwiązać zagadkę, jednocześnie delektując się spacerem po mrocznej Barcelonie. Autor zawarł w „Cieniu wiatru” jedno piękne zdanie: "Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.” Daje do myślenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Zdecydowanie TAK!

Ocena:
Autor:
Data:
Czytać i łapać klimat , bo życie jest za krótkie aby omijać TAKIE książki! Wspaniała , tajemnicza historia, pięknie napisana i przetłumaczona! Nie będę tu opowiadał fabuły , tę przyjemność zostawiam czytelnikom. Ale Warto, uwierzcie, że książka ta potrafi zmienić życie, podejście do książek i czytania. Kiedyś książka ta kosztowała koło 40 złotych i była objawieniem , dziś mimo dużo niższej ceny / przez to łatwiej trafi pod strzechy;-)/ nadal jest pozycją ... która powinna zdobić każdą domową bibliotekę POLECAM jb Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena