Koszyk 0
Opis:
Wojna Ligi została wygrana, ludzkość ocalała. Zwycięstwo nad Formidami odniosło dziewięcioro dzieci – geniuszy strategii i taktyki – pod dowództwem Endera Wiggina. Ender wyruszył w kosmos na statku kolonizacyjnym, nikt już go na Ziemi nie zobaczy. Dzieci ze Szkoły Bojowej wróciły do swoich domów, do rodziców. Starają się przystosować do zwykłego cywilnego życia. Zapewne by im się to udało, ale są zbyt utalentowane, by nie chciał ich wykorzystać ktoś ... kto pragnie sięgnąć po władzę nad światem. Jak zawsze, uderzający jest opis dzieci, zawsze bardziej lub mniej ludzkich, doskonałych, ale zawodnych, tragicznych, ale pełnych nadziei, cudownych i niezwykłych. „Publishers Weekly Starred Review” Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. „Cień Hegemona” to jej druga część, kolejne ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Orson Scott Card
  • 2014
  • 400
  • 200
  • 140
  • 978-83-7961-013-6
  • 9788379610136
  • ZBK0I

Recenzje czytelników

istota cienia ...

Ocena:
Autor:
Data:
Po lekturze Cienia Endera ucieszył mnie fakt, że wydano kolejne części serii. Opowieść o Groszku i jego przygodach była ciekawą lekturą, dzięki której mogliśmy z nieco innej perspektywy zajrzeć w uniwersum Gry Endera. Ponieważ Cień Endera był opowieścią równoległą do Gry Endera, nie było żadnego problemu z odnalezieniem się w fabule i opisywanym świecie. Cień Hegemona to już nieco inna sprawa. W tej części obie historie stanęły na rozdrożu i każda biegnie nieco innym torem ... Dzięki temu Cień Hegemona daje możliwość opowiedzenia nowej historii, niekoniecznie związanej tak mocno z Enderem.

Cień Hegemona to utwór, w którym dominującym motywem jest wojna. W tej części znajdziemy mnóstwo informacji o logistyce, planowaniu, wojskowej strategii – starcia pomiędzy Groszkiem a jego przeciwnikiem wprawią w zdumienie nawet niedoświadczonego stratega. Różnica pomiędzy tą częścią a poprzednią polega głównie na tym, że tutaj akcja rozgrywa się na Dalekim Wschodzie, a role, które przypisane były robalom, teraz zajmuje ludność Chin i Indii.

Autor oprócz wrażeń związanych z wojną, dostarczył nam sporo informacji na temat rodzin naszych bohaterów. Dowiemy się o tym, jak ukształtowały się postawy dzieci i na jakich wzorcach opierały one swoje osądy oraz działania. Autor poruszył także kwestie dotyczące zemsty, wyalienowania czy też odpowiedzialności. Relacje pomiędzy bohaterami zapewniają duże pole manewru do przedstawienia właśnie takich kwestii i zachowań. Autor może dokładnie przedstawić ludzką psychikę oraz zachowania w sytuacjach wymagających podjęcia szybkich decyzji.

więcej:
http://isztarbooks.blogspot.com/2014/09/cien-hegemona-orson-scott-card-recenzja.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena