Koszyk 0
Opis:
Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszechczasów! Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą. Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią żyć bez siebie. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić ... Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • E. L. James
  • 2012
  • 1
  • 632
  • 195
  • 123
  • *, 9788375085952
  • 9788375085952
  • ZAQXB

Recenzje czytelników

Nie wszystko złoto co się jasno błyszczy...

Ocena:
Autor:
Data:
E. L. James wprowadza nas w skomplikowane życie Greya i Anastasi. Ktoś kto spodziewa się scen łóżkowych - nie będzie niezadowolony. Po raz kolejny autorka przedstawia świat rozkoszy i kontroli, jednak tym razem poznajemy go z innej strony...

,,Ciemniejsza strona Greya" skupia się również na psychicznych aspektach związku dwójki bohaterów.
Wielokrotnie w tej części podziwiałam Anę, za jej niezłomność i upór wewnętrzny w sytuacjach ... w których wiele kobiet wybiegłoby z mieszkania z krzykiem, trzaskając drzwiami. Bohaterowie poznają się na zupełnie innych poziomach. Nie są już więcej jedynie seksualnymi partnerami, lecz kochankami, pragnącymi się zrozumieć i wspierać w trudnych sytuacjach.
Christian odsłania swą mroczną przeszłość - zranioną psychikę z wieloma bliznami zadanymi w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Dowiadujemy się dlaczego przybrał 50 od odcieni i z czym to się wiąże.
Jego wyznania budzą współczucie i podziw. Przecież wielu, po czymś takim mogło się nigdy nie podnieść, bądź poprowadzić swe życie w całkiem inną stronę!

W tym tomie doznajemy poczucia radości, szczęścia, smutku i złości. Pomijając stylistykę i język literacki, książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Koniec może się okazać wręcz zaskakujący.
Prawdziwi krytycy faktycznie mogą dostrzec wiele błędów i już po kilku pierwszych słowach odrzucić ten tytuł w kąt, lecz zwykli czytelnicy powinni dać Greyowi szansę. Może nie jest taki zły? W końcu ma tylko pięćdziesiąt odcieni szarości, z których można którąś polubić :))

Osobiście polecam i nie żałuję poświęconego czasu i pieniędzy. Grey chwyta za serce, choć może nie do końca do takich celów został stworzony...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nieporozumienie

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka to jakieś nieporozumienie. Jak coś tak bezwartościowego może być uznawane za bestseller? Zero wartości artystycznej, zero treści. Warsztat pisarski autorki jest poniżej wszelkich oczekiwań. Kolejne opisy (które są z resztą bardzo ubogie) niczym się nie różnią. Po prostu kopiuj, wklej! Gorsze niż nie jeden harlequin!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

33,00 Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
29,70 33,00
29,70 33,00

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
6,60 zł

Cena zestawu:

92,40 zł
99,00 zł
Oszczędzasz6,60 zł
Dostępne Wysyłka 24h